Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes kortól nyugodhatunk...

Hány hetes kortól nyugodhatunk meg (rizikós, vetélős korszak) a terhességnél? 20 hetes kismama

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg első 12hét,de utána is történhet bármi.
2012. máj. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 35. hétben vagyok, de mindig van valami, amin izgulok, sokat mozog, keveset mozog, fáj a hasam, olyan formákat vesz fel a pocakom, hogy néha sokkot kapok és azon izgulok, nem-e azért mert nem jó neki....

34 hetes kismama

2012. máj. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

24. hét után már nem vetélésről, hanem koraszülésről beszélünk. Elvileg már van esélye ilyenkor a bébinek.

Kívánom, hogy legalább 36 hétig "jussatok el" !

2012. máj. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is remélem, annyit idegeskedem, mert nincs okom!
2012. máj. 21. 07:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyugi!!! Az idegeskedés senkinek se jó! 20 hetesen már nem igazán van rizikófaktor, persze vannak kivételek, de ha vigyázol magadra, megfelelően táplálkozol, kiméled magad, akkor semmi baj nem lesz! Legyetek már egy kicsit bizakodóbbak! Tudom, hogy tök nehéz, én is egy csomószor kérdőjeleket növesztek a fejemben, hogy ez most normális? De bizom a testemben, hogy ha baj van, azt úgy is megérzem. Én két hete töltöttem a 12. hetet, onnantól kezdve olyan, mintha egy kő esett le volna a szivemről, sokkal boldogabb vagyok, energikusabb. Ha baj lenne, nem igy lennék az tuti!

Te mitől félsz? Mármint a kérdésből látszik, hogy a vetéléstől, de ezen kivül? Vagy csak úgy szimplán szétaggódod magad? :) Nem kell idegeskedni! Csak pozitivan!!!

Szép babavárást mindenkinek!

2012. máj. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem nem volt probléma mentes az eddigi időszak. Első babánál pedig adhat olyan reakciót a test, hogy fogalmad sincs, hogy ez most még belefér-e vagy sem. Én picit barnáztam az elején, ezért veszélyeztetett vagyok, kímélem magam pihenek, de nagyon hamar keményedett a pocakom és a 20. hétre már rövidültem is. Persze, legyünk optimisták, és boldogok, de nem mindenkinek problémamentes a terhessége és ha az elején van min izgulni, azért ez megmarad a későbbiekre is. Nem stresszelek feleslegesen, csak úgy egészségesen aggódok, a kettő között azért van különbség.

34 hetes kismama

2012. máj. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazából sose nyugodhat meg az ember,csak ha már a kezébe tartja a babát :).De tényleg.Első 12 hétbe azért izgulunk,hogy ne menjen el a baba.Aztán azért hogy egészséges legyen (18 heti genetikai uh).Aztán ne is legyen korababa..Végül 30 valahány hetesen ,hogy jó-e a súlya?Mozog-e eleget?Szülésnél meg rengeteg komplikáció lehet,aggódunk,hogy elkerüljön minket.Első terhességnél én csak ezeken aggódtam.Most ismét terhes vagyok,de abszolut nem félek a vetéléstől és egyéb dolgoktól.Ha megtörténik,akkor annak úgy kellet lennie.Ha baj van,akkor is baj lesz ha stresszbe van a kismama egész várandosság alatt.Nem szabad ilyenekre gondolni.Csak magunkkal és a babával kell foglalkozni külömben megkeseríti az életünk egyik legszebb időszakát.Nekem sajnos így volt.
2012. máj. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!