Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ti hányadik héttől...

Kismamák! Ti hányadik héttől kezdtetek el vásárolgatni 1-1 kis ruhát?

Figyelt kérdés
Én most vagyok 21 hetes, már vettek 3-4 ruhát. Szerintetek nem korai?

2012. máj. 21. 07:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A 20. héten vettem egy bodyt. Azért csak 1-et,mert még nem tudjuk a nemét,amúgy már vásárolgatnék. Viszont a babakocsit már babatervezéskor megvettem,mert kihagyhatatlan ajánlat volt.

26hkm

2012. máj. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Október 2-re vagyok kiírva,és kb szeptemberbe lesz bármi is véve,illetve hát amit kapok,elég akkor lehozni.Minek vásároljak már most 21hetesen?Jó persze,anyagiak miatt lehet így tenni,hogy minden hónapban valamit,de én várok,mert bármi történhet még.
2012. máj. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 14 hetes vagyok és már vettem két plüss állatot meg egy plüsskarika-tornyot, amelyiknek minden szintje levehető és más hangot ad. Ezen kivül anyukám megvette nekünk a babakocsit mert ragaszkodott hozzá, hogy azt ő vegye. :)Ha felszabadulna már a vendégszobánk (bútorok el apósékhoz) akkor már venném a belevalókat: kiságy, pelenkázó, komód, zoknik, sapkák (ezek úgy is unisex-ek). Legközelebb szerintem majd cumisüvegeket nézek, meg az ehhez tartozó dolgokat.

Abszolút nem korai, és szerintem jó, ha előre veszel dolgokat, mert akkor nem a bébi születésekor nullázzátok le a banki egyenleget, hanem szép egyenletesen töltődik fel a babaszoba! :)

Szép babavárást!

2012. máj. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12 hetes uh után rögtön. Mire 25 hetes voltam kész volt a babaszoba, megvolt a babakocsi, egy rakás pelenka, minden ami kell. Egyedül a kórházi csomagot halogattam a 37. hétig. Én ilyen türelmetlen fajta vagyok, de nem bántam hogy apránként vettünk meg mindent. A 30. hét után kezdtem mindent szépen kimosni meg kivasalni. Én úgy gondolom hogy nem csak a terhesség eleje rizikós, hanem a szülés is. Mi van ha közben történik baj? Akkor már minden megvan.
2012. máj. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kb a 20. héttől kezdtünk el vásárolgatni (melegítő, sterilizáló, cumisüveg, ruhácskák), most vagyok a 35. hétben pénteken jön meg a kiságy és a dekoráció van vissza és az asztalosnak kell átalakítania a komódot pelenkázóvá, utána rendezzük be a babasarkot.

30. hét körül vettük meg a babakocsit, matracot holnap véglegesítjük az őssejt szerződést és a héten szándékozom a kórházi csomagot összerakni, minden megvan csak nincs bepakolva, a 36. hétre szeretném, ha a helyére kerülne minden,

24. héten tudtuk meg, hogy kisfiúnk lesz, így célirányosan csak ezután tudtunk vásárolni.

Én a 20. hetet azért megvárnám, minta hogy meg is vártam.

34 hetes kismama

2012. máj. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi eddig még csak a babakocsit + a babahordozót vettük meg, mikor 22 hetes voltam, azt is csak azért mert hihetetlenül jó árban volt.

Kiságyunk van (örököltük), azt nem kell venni, bútorokat még nem néztünk, mert ha minden igaz nyáron költözünk, és azt majd az új lakásba vesszük meg.

A ruhákat már nézegetem 1-2 hete, de még nem vettem semmit. Azt is majd a költözés után, hogy ne kelljen még azokat is költöztetni, de ha nem lenne előttünk ez a lakáscsere, akkor már tuti vettem volna.

25 hkm

2012. máj. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem korai.Miért lenne?

Én az első gyereknél már mikor megtudtam kombidresszet akartam venni nem felejtem el,de a férjem lebeszélt róla.

A többieknél már más volt a helyzet.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez a bármi történhet már nem lesz igaz a 36. hét után mondjuk? :)


Mi 11 hetesen kezdtük a vásárlást, ami alkalomadtán megtetszett, megvettük.

2012. máj. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó ne értsd félre kérlek, 35. hétben lévő kismama vagyok, bármikor bármi megtörténhet onnantól kezdve, hogy a baba megfogant. A pocakban, a szülés közben és amíg felnő, sőt, utána is. Ez úgyis ott motoszkál az emberben, csak nem szabd, hogy elhatalmasodjon ez az aggódás.

34 hetes kismama

2012. máj. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát hidd el, én tudom, milyen ez a bármikor bármi megtörténhet. :)

Tökéletes tankönyvi terhesség után született sürgősségi császárral a babám, egy olyan NST-t követően, amire semelyik orvos nem tudott mondani semmit, alig 50-et vert a szíve, utána néha 200 fölé ment. Hála Istennek "csak" a zsinórt tekerte maga köré, tehát azonnal rendeződött kint, de azt a nyolc órát, amikor neonatológusok hallgatták a szívét és felkészítettek rá, hogy lehet, hogy baj van, senkinek nem kívánom. És ez a 39. hétben volt, tehát addigra már minden megvolt, így is, úgy is. Nem múlik a babonákon a világon semmi.

2012. máj. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!