Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második terhesség alatt mikor...

Második terhesség alatt mikor kezdtetek el készülődni?

Figyelt kérdés

28 hetes vagyok. A ruhákat előszedtem, egy-két holmit vettem. De amúgy sehol nem tartok. A babakocsit, járókát, kiskádat, ilyesmiket elő kellene már készíteni, kitakarítani őket stb?

Ti is kényelmesebben voltatok ezzel kapcsolatban a második babára várva?


2012. ápr. 22. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát én ugyanolyan izgatott vagyok mint a lányommal voltam. Lehet azért, mert most kisfiút várok és azért így új dolog is vár rám:)

Most vagyok 20 hetes, testvérbabakocsit már megvettük (alig másfél év korkülönbség lesz kettejük között, úgyhogy kellett)+ átválogattam a lányom ruháit, ami fiúnak is jó azt kivettem, ami lányos azt viszem két hét múlva bababörzére árulni. Minden készen áll úgymond, mert a lányommal is szinte még mindent használunk mert ő is alig múlt 1 éves, tehát elpakolva nagyon semmi nincs. Egy-két fiús dolgot, lepedőt, ágyneműt, játéktárolót, ruhát kell venni, ja meg autós hordozót, mert a lányomét eladtuk (meg az amúgy is rózsaszín volt). Én már nagyon készülök,most még fejben összeírom, hogy még mi kellhet, hogy nyár közepére meg legyen minden:)


Boldog babavárást

2012. ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen én is így voltam ezzel! Február 10re voltam kiírva! Decemberben már bevásároltam, szinte mindent! Az elsőnél már sokkal előbb!Januárban aztán mondta a dokim hogy pakoljak össze mindent, mert valószínű előbb meg lesz a babánk! A méhlepényem nem volt túl jó állapotban, és az nst-k se voltak jók! Igaza lett a dokimnak jan. 27.n megszületett!Szóval sokkal lazábban vettem a dolgokat!
2012. ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ugyanolyan izgatottan várom fiunk után a kislányunkat, viszont lényegesen később kezdtem mindent, később kezdtem vásárolni, babaszobát rendezgetni, stb.

A fiunknak már félidőben megvettük a babakocsit például, a lányunknak csak most (34 hetes vagyok). Sokmiden van, amit örököl (kiságy, kád, pelenkázó, stb...), mivel két év lesz pont köztük, így már lényegesen sok dolgot nem használ a fiam, kevesebbet is kellett bevásárolni, talán ezért is halasztottam mindent későbbre.

A babaruhákat még ki kell mosni/vasalni, kórházi csomagot összerakni, meg pár apróságot venni, de egyébként már talán nagyjából készen állunk. Mindenesetre remélem kivárja a kiírt idejét :).

2012. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én pont az ellenkezője voltam. A 2. terhességemnél mindent előbb csináltam, mert sokkal nehezebb nagy pocakkal meg csinálni, mint kicsivel. Így amikor már nehezemre esett még mozogni is, már megvoltam mindennel.
2012. ápr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem emlekszem h a lanyommal mikor vettunk meg mindent,de azt tudom h 32hetesen mar allt az agya megagyazva.:)

most viszont fiut varok,elso ruha 12hetesen lett,majd a tobbi a 18hetes uh utan,a napokban megvettem jopar dolgot a korhazi csomagba,es pont tegnap be is pakoltam,mar csak par aprosag hianyzik,meg felhozni a pincebol a kocsit,hordozot,kadat,es kisurolni.de minel hamarabb akarok en is mindent.31hetes vagyok,de a vegen en mar nem akarok ezekkel foglalkozni.akkor vagyok nyugodt ha minden megvan idoben.a kisagy is remelem 1-2heten belul a helyere kerul.na meg most meg rajtam van a feszekrakas,meg birom,addig takarirgatok,pakolok,a euhasszekrenyeket vagy 6szor pakoltam mar at,mert kicsi a hely,es sehogy se jo.:)

de en amugy is ilyen vagyok,soha semmit nem hagyok az utolso pillanatra.

2012. ápr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 E61 ***** válasza:

Szia! Második kislányunkat várjuk és én úgy tervezem, h csakúgy, mint az elsővel a 7. hónapra kb 32. hétre már minden meglesz! A kórházi csomagom, a pici kórházi cuccai, no meg a babaszoba is. Természetesen még a textileket majd át kell mosnom még vagy 3*, ha a 40. hét környékén fog megszületni. Ezeket majd folyamatosan csinálom, de szerencsére addigra már otthon leszek, nem fogok dolgozni, a nagyobbik meg oviban, szval szerintem bele fog férni...

Én így érzem magam nyugodtnak, ha már a 7. hónapra minden megvan...(Erről különben voltak rémálmaim, h hamarabb jött a baba és nekem még nem volt egy hálóingem, meg papucsom sem a kórházba...:-) )

2012. ápr. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 E61 ***** válasza:

Ja, utolsó vagyok,

ez lemaradt: 24 hetes kismami.

2012. ápr. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!