Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elhagytak 30 hetesen, depressz...

Hyperactyve kérdése:

Elhagytak 30 hetesen, depressziós vagyok mit tegyek, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Több éve voltunk együtt minden rendben ment mikor becsúszott a baba. Ő persze nem akarta és nagyon kiakadt mikor ennek ellenére megtartottam, mert nem tudnék úgy élni, hogy tudom, hogy megöltem a gyerekem. Elfogadta ezután és már együtt készültünk beszélgettünk a nevekről és miket vegyen neki . Aztán az utóbbi 3 hétben valami megváltozott gonosz lett velem sértegetett nem értettem mire fel aztán facebookon nyögte ki, hogy tönkretettem az életét nem akarja ezt az egészet meg stb. Annyira kivagyok készülve mindig sírok hányok nem birok aludni mert nem birom feldolgozni, egyszerűen nem értem mi történt, elfelejtette a több évnyi kapcsolatot. A családomon belül mindenki azt mondja fel a fejjel de tanácsot nem igazán tudnak adni mert mindenki mellett megmaradt a párja és boldogok és nem tudják elképzelni milyen egyedül várni egy babát. Barátaim sincsenek mert nem tudtam eljárni velük a terhesség miatt magam vagyok és minden napom pokol 10 hét múlva meg lesz a baba és félek, hogy így egyedül nem leszek neki elég, hogy nem leszek jó anya. Mit tegyek, hogy legalább egy kicsit múljon a fájdalom a szivemben?
2012. máj. 13. 23:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Engem 10 hetesen hagytak el. Most persze követelőzik.


Mindenki azzal jön, hogy a pasik nem tudják olyan könnyen elfogadni, hogy jön a baba, illetve a legtöbbje, és, hogy mi nők legyünk okosak. Bárcsak az enyém is eltűnne, mint a tiéd!

Én nem tudom megbocsátani, hogy letagadta és megtagadta a gyermekem.


Valahányszor sírok, ideges vagyok, megsimogatom a pocakomat, és beszélek a kisbabámhoz. Bocsánatot kérek tőle, amiért ideges vagyok, érzem, hogy érzi, és megígérem, hogy lenyugszom. Eszembe juttatom a kedvenc szerelmes filmem, és hinni kezdek újra, hogy lesz párom, hiszen itt is olyan sok sikersztorit írnak a lányok.


Szóval, megbeszélem a babával, mi bánt, vagy viccet mesélek neki, vagy énekelek, és akkor jobb szokott lenni, és lenyugszom. Ha sírnom kell, akkor azt is elmondom neki, hogy most muszáj sírnom, hogy megnyugodjak.


Minden jót Neked, és azt, hogy rossz anya leszel, verd ki a fejedből! Fogsz csinálni okos és buta dolgokat egyaránt, és nem Te leszel az első, sem az utolsó. Nem tudok róla, hogy van tökéletes anya tanfolyam, de ha igen, szóljatok. Sírd ki magad, aztán állj a sarkadra, és emeld fel a fejed! Te igenis egy kitartó, és büszke nő vagy, és ezt a példát kell látnia a babádnak, és ezt az őszinteséget, amikor gyengének érzed magad. Van a pocakodban 30 hét meló, ami még nagyon sok boldogságot fog adni neked.

Kitartás!

2012. máj. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked habár most is sírok most a megnyugvástól és az örömtől kicsit próbálok én is hinni, hogy jobb lesz csak annyira összetörtem, hogy csak így ez történt de köszönöm a biztató szavakat, jó egészséget neked és a gyermekednek is.
2012. máj. 13. 23:58
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ha ilyen a pasi, akkor jobban jársz, ha most lép le mint később, ugyanis hidd el, hogy később is lelépne. Az nem lehet túl jó, hogy azt látod a családodban, hogy ők együtt jól el vannak, de ha megnézed a tágabb környezetedet biztos, hogy több szingli Anyukát látsz, mint házast. És az is biztos, hogy nem könnyű normális pasit találni babával, de anélkül se. Azt írtad, hogy félsz attól, hogy nem leszel jó Anya. Akik nem jó Anyák azoknak ez a kérdés meg sem fordul a fejükben. Minél többet megtanulsz róla, hogyan gondozd, fejleszd a kisbabád stb. annál magabiztosabb leszel ebben a témában. Én biztos, hogy inkább tanulásra fordítanám az időmet, így nem lenne időm a pasim miatt szomorkodni, ráadásul hasznosan tölteném az időt. Én 4 hónapja szültem és több lánnyal is beszélgettem a kórházban, akik egyedülállóak voltak és annyira boldogok voltak a baba miatt, teljesen lekötötte őket is a sok tennivaló. Majd meglátod Neked is minden rendbe jön, sok rossz után általában jönni szokott valami jó is, úgyhogy kitartás! :-)
2012. máj. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%
Legalább nem élsz hazugságban, látszatkapcsolatban. Ezt azért biztosan érezted te is valahol legbelül, hogy egy gyereket nem lehet a párod akarata ellenére bevállalni, illetve csakis ezen az áron, hogy egyedül maradsz. Nyilvánvalóan nem fogadta el egy percig sem, csak megpróbálta elnyomni az ellenérzéseit, mert bűntudata volt, megpróbált "helyesen" cselekedni, de nem lehet sem jól működő párkapcsolatot, sem boldog családapát mímelni hosszú távon. A kapcsolatra te mondtad ki a halálos ítéletet, amikor a társad kifejezett kérése ellenére egyedül döntöttél egy ilyen hatalmas kérdésről, mint a gyerekvállalás.
2012. máj. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Nekem ugyan nincs gyerekem de a párod egy elég nagy szemétláda, hogy így magára hagy egy terhes nőt, a saját gyerekével pláne több év után. Hogy ennyire nem látja át a dolgok lényegét, hogy annak a babának enni, öltözködni kell stb. minden egyéb. És a mamának is szüksége van támogatásra. De neki csak a saját kis kényelme a fontos. Tönkretetted az életét? Az nem érdekli, hogy a Te életed, hogy ment volna tönkre egy olyan cselekedettől, ami miatt az egész életedet bűntudatban éled le csak hogy neki kényelmes legyen? Bocsika de mégis hányan csinálták azt a gyereket? Ő nem volt benne? Én bele tudom magam képzelni az ő lelki világába, nyilván volt egy kényelmes kis élete semmi felelősség, kakis pelus stb. Most meg bepottyant egy gyerek, persze a védekezés két fő felelőssége /az övé is/ tehát most már ha így alakult inkább azzal törődnék, hogy a babának jó legyen nem pedig az anyját szapulnám. Nem kényszeríthet valakit olyan dologra, ami miatt egy életen át cipelnie kell lelkileg. De neki ennyit értél Te is meg a kapcsolat is.

Ezek után két dolgot tudok elképzelni.

Ha megvan a baba esetleg megenyhül és meglágyítja a szívét a saját kis gyereke.

Vagy a továbbiakban is menekül. Akkor hagyd menni sose lesz belőle jó apa. Tudom, hogy néha ijesztő ha bepottyan egy baba de nem tudom elképzelni milyen lelkivilága van annak, aki nem érez szeretetet a saját gyereke iránt inkább csak egy koloncnak tekinti. Egészséges lelkületű ember egy idő után túlteszi magát az első ijedségen, és dühön de utána nem hagyja magára a gyerekét. Szerintem. De lehet vitatkozni.

Ez most egy nagy csalódás, de lesz ez jobb is képzeld el azt az örömet, amikor megszületik és ott fogod tartani először a karjaidban az a pillanat felülír minden megaláztatást.

2012. máj. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. a 3. válaszolónak szeretném mondani, hogy mindig úgy voltunk vele, hogy megtartjuk a babát ha esetleg becsúszna akkor is. Ő is tudta milyen család centrikus vagyok és tudta, hogy nem vetetném el. Mikor kijelentette, hogy egy pondró tapossuk el annál inkább meg akartam tartani. Miután érezte az első mozgásokat a babájának hívta ezért nem értem mi történt.
2012. máj. 14. 00:29
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Rájött,hogy nem kell neki.Gondolom másik nő van az ügyben.Mennyi idősek vagytok?Én is családcentrikus vagyok,ezért mikor nekünk is becsúszott,kb fel se merült az abortusz,mert párom idősebb is és tudja,hogy én nem vetetném el,inkább én nem eszek vagy valami,de a picinek mindene meglesz.Anyukám egyedül nevelte két öcsémet kb 7-9évig,mert a fiúk apja egy alkoholista munkakerülő volt,aztán ráadásul még meg is halt.Rengeteget kellett dolgoznia,nehéz volt neki nagyon,de jól éltek.Aztán 6éve megismerte mostani párját,4éves a gyerekük/hugom és nagyon jól elvannak.Fel a fejjel,mert neked is lesz jobb.Inkább ne legyen apa,mint egy olyan aki utálja a gyerekét meg az asszonyt a gyerek miatt.
2012. máj. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%

A saját esetemmel tudlak vigasztalni! 5 évnyi kapcsolat után becsuszott a baba! Mikor elmondtam neki, azt mondta, hogy kirugja belőlem! Azonnal elhagytam! Nagyon fájt a szivem érte, nekem ő volt az első nagy szerelmem, és szexuálisan is első! Sokat sirtam, de rá kellett jönnöm, hogy mostmár felelősséggel tartozom egy másik életért, nemcsak a sajátomért. Pozitivan gondolkodtam, minden a baba körül forgott számomra (mondjuk ez lehet annyira nem jó, mert befordultam, nem depibe, csak a babához) mikor megszületett, akkor eljött a kórházba, 1x. Utána 5 hónaposan látta a lányát, és akkor mondtam neki, hogy ezt a látogatást annyira nem kéne erőltetni! Mert ha féléves apuka lesz, a gyerek lelkét zavarja meg.. Sokáig nem volt kapcsolatom, rá sem tudtam nézni a férfiakra..Viszont azóta én is megtaláltam a párom, aki gyerekkel elfogadott, szeret minket, és édesapjaként kezeli a most 6 éves lányomat! Mikor rámnéz, és az a végtelen gyermeki szeretet sugárzik a szeméből, amivel megköszöni hogy nem dobtam el magamtól egy olyan emberért, aki meg sem érdemelt engem, az mindenért kárpótol!

Lehet hogy most kétségeid vannak, hogy nem leszel jó anya, de hidd el, hogy ez a párban élőkre is ugyanigy igaz. Ha a világon senki más nem lenne a babádnak csak Te, akkor is elég lennél. Te vagy az Édesanyja, ennél szorosabb kötelék nincsen a világon! fájdalmadat megértem, de próbálj meg a babádra koncentrálni, milyen szép életetek lesz, meséld el neki! Én imádtam mikor beszéltem neki és reagált rá pocakból... Az olyan férfi, mint a volt párod, nem érdemel egy csepp könnyet sem, hidd el, fog ő még ott is sirni ahol senki se látja, mikor rájön, mit veszitett. Na, akkor kell még nagyon erősnek maradj. Nem szabad neki több esélyt adni, bármennyire is szereted, mert nem érdemli meg!

Bocsánat ha hosszúra sikerült, remélem tuudtam segiteni! 6 éves csajszi és 39 hetes kispasi anyuja

2012. máj. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon sajnálom, ami veled történt, de azt gyorsan verd ki a fejedből, hogy esetleg nem leszel jó anya! Már az az első bizonyíték az ellenkezőjére, hogy Te akartad Őt, a történtek ellenére. Tökéletességre pedig nem kell és nem is szabad törekedni, mindenki fog elkövetni hibákat, akár egyedül, akár párkapcsolatban neveli. A gyermeked "édes"apjáról inkább nem mondok véleményt, aki lepondrózza a saját gyermekét.. :( Még ha most nagyon fáj, és nehéz is, inkább örülj, hogy most lépett le, és nem még később derülne ki, mikor közösen nevelnétek... Hidd el, a Picikéd (lány vagy fiú egyébként?) nagyon sok mindenért kárpótolni fog, és most az Ő érdekében is próbálj egy kicsit derűsebb lenni, csak rá figyelni. Nagyon sok erőt (ebből meríthetsz pl a 7:59-es történetből), kitartást, jó egészséget, sok boldogságot kívánok a picihez!!!!
2012. máj. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Hogy vagy, kedves kérdező?


A 8-asnak üzenem, hogy az övéhez hasonló sztorik állnak a 2. helyen, amik tartják bennem a lelket, köszönöm, hogy megosztottad!

: )

2012. máj. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!