Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt vagy van van valakinek...

Volt vagy van van valakinek szívritmus zavara várandósság alatt?

Figyelt kérdés
Nekem néha szokott iszonyú erős szívdobogásom lenni, ha nem vagyok várandós. Most 26 hetes kismama vagyok és már harmadszorra jött elő. Ma délelőtt egy órán át veszettül vert a szívem és az ájulás környékezett. Elmentem doktor nőhöz és adott rá Seduxent,hogy ha ilyen van felet vegyek be belőle. Nagyon megijedtem! Ha megszültem el fogok menni kivizsgálásra is. Járt már valaki így? Köszönöm.

2012. máj. 9. 16:47
1 2
 1/12 Sókristály ***** válasza:
100%
Nekem szülés után volt ilyen. 160-as volt a pulzusszámom. Az volt a mákom, hogy a bolt előtt kezdődött, a doki 3 háznyira van onnan. Így sem volt egyszerű a két picivel elvergődni odáig, az ájulás környékezett. Nekem Pronolt írt, mondta, mindig legyen nálam, de ne szedjem tartósan a szoptatás miatt, és elküldött kivizsgálásra. Pajzsmirigy probléma állhat ugyanis a háttérben. A helyedben nem várnék szülésig a vizsgálatokkal.
2012. máj. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is ez van, de már régóta. Én nem szedek rá gyógyszert, pedig megnyugtatna a tudat, hogy van rá gyógyszer. Anyukám, aki amúgy orvos, azt ajánlotta, hogy ha hirtelen ilyen van, akkor vegyek egy nagy levegőt és kezdjek nyomni lefelé, valahogy úgy, mikor erőlködsz a wc-n. Ezzel vért pumpálsz a szívedbe és helyre fog állni a ritmusa. Párszor ismételd csak és arra ügyelj, hogy nyomás közben legyen csukva a szemed. Ha ez nem segít, akkor szedjél csak gyógyszert rá. Egyébként jó az orvosi citromfű is, ha teában fogyasztod, mert nyugtató hatása van és azért még sem tartalmaz annyi kemikáliát mint a seduxen.

Mérsékeld a kávét is, és ne nézz olyan filmeket, amik felizgatnak. Én spec két naponta iszom egy kis csészényi kávét, és a horrorfilmeket töröltem a listáról.

Sok sikert és egészséges babut!

12 h km

2012. máj. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Sókristály ***** válasza:
100%
Tényleg, így hogy írod Médea, nekem is ezt javasolták, plusz egy bő hidegvizes arcmosást.
2012. máj. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

:) Én sose voltam a gyógyszer híve, mert anyu is természetes gyógymódokkal gyógyít, szóval nálunk max apunak a magas vérnyomására van gyógyszer, meg hasmenésre. :)

Közben eszembe jutott, hogy van egy homeopátiás szer, a Sedatif PC és az is nyugtató hatású, és lehet terhesen is szedni. Ált egy tíz perc múlva már sokkal jobb és helyre áll a szívműködés.

2012. máj. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

De mennyi a pulzusod mégis?

és a vérnyomásod?

Nekem minden terhesség alatt nagyon alacsony vérnyomás és hozzá magas pulzus társul, de ez NORMÁLIS!

Egyszer 124-es pulzust is mértem, de az átlag 100 körüli.

A dokim azt mondta, hogy veszélyes erre gyógyszert szedni, mert több galibát csinálhat.


Nő a babád, és Neked egyre több vért kell pumpálnod, a magas pulzus az alacsony vérnyomást kompenzálja.


Itt szó nincs szívritmuszavarról...


Persze ha a vérnyomásod is magas hozzá, az más, de azt meg más úton szokták kezelni.


A doktor a nőgyógyászod vagy házi orvos?

2012. máj. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem első terhesség vége felé volt magas pulzusom, Betaloc ZOC-ot adtak rá. Nőgyógyász elküldött belgyógyászhoz. Baross u-ból át a Szentkirályba és ott írták fel. A 2 doki egyeztetett előtte. De ilyen 130-140-es pulzusok voltak.
2012. máj. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Sókristály ***** válasza:

Kedves 5-ös!

Nem mindig társul a magas pulzusszám vérnyomásproblémával. Nekem a 160-as pulzuisszám mellett teljesen normális vérnyomást mértek.

Én sem vagyok nagy gyógyszerkapkodó, de ha nem válnak be a praktikák, muszáj bevenni, mert annak se sok értelme van, hogy a padlón köss ki, a gyerek meg felügyelet nélkül maradjon. Így vésztartaléknak használom a bogyót, megnyugtat a tudat, hogy nálam van, ugyanúgy, ahogy szőlőcukor, vércukormérő és inzulin nélkül sem indulok el sehova.

2012. máj. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Nekem alacsony a vérnyomásom, de ilyenkor is csak 96-100/ valamennyi. A pulzus számom 188 és 199 volt ilyenkor. Átlag esetben is 100-on felül van. Nem kávézom, inni amúgy sem iszom(most sem semmit), csak a napi aggódások vannak. Nagyon köszönöm a tippeket! Hasznosak a válaszok is nagyon, zöld a kéz!
2012. máj. 9. 18:03
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja és a pajzsmirigy vizsgálatot nekem is mondta a dr-nő. Holnap reggel megyek vérvételre, pont ezt nézetjük meg. Aztán meglátjuk hogyan tovább.
2012. máj. 9. 18:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Nekem napi 3dopegyttel és 2 betaloccal is magas a vérnyomásom is és a pulzusom is.Fekvő helyzetbe úgy ver a szívem mintha futnék(képzelhetitek milyen amikor sétállok).A 9.héten vettük észre.Azóta csak rosszabb.Azt mondták nem bírjuk ki a 36.hétig nos most már betöltöttük a 37.hetet is :) :)
2012. máj. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!