Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden rendbe van akkor? mert...

Minden rendbe van akkor? mert nagyon félek.. sirogörcsök kerülgetnek. szivhang ugye korai? és a petezsák?

Figyelt kérdés

ma voltam másodszorra uh-n..már 13-án volt meg utoljára,az 5 .hetet betöltöttem.mult hét hétfön még csak petezsák volt egy nagyon kicsi,és sokáig kellett keresni,most meg már van egyböl megtalálta az orvos és van benne egy fehér pötty..:)

az ö lesz,ugye?utána azt mondta az orvos hogy kissé deformált petezsák,szivhang még nincs.baj hogy deformált?mert a doki azt mondta hogy nem..elküldött egy hét mulva egy másik uh-ra..ott komolyabb a gép..azt mondták a szivhang még korai..akkor ne aggodjak?mennem kell laborba.meg ekg-ra...minden rendben?jol vagyok,képem is van rola..még is ki vagyok borulva.valaki nyugtasson meg..


2008. ápr. 21. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:

minden rendben , ne izgúlj!

általában a 6-7héttől van szívhang.

laborba meg ekg-ra mindenkinek mennie kell.

ha nincs erős görcsölésed, nem vérzel, semmi okod aggodalomra.

próbálj megnyugodni.

boldog babavárást

2008. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne idegeskedj! 5 hetesen a szívhang még tényleg korai, többnyire 7 hetesen, esetleg 6 hetesen lehet hallani.

A deformált petezsák nem tudom mit jelent, de ha a doki azt mondta, hogy nem baj, akkor biztos nem kell aggódnod!

Az már jó jel, ha látszik a kis pötty!

2008. ápr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha a doki azt mondta nem baj,akkor hallgass rá és nyugodj meg.a szívhang is korai,de mindenkinél más.attól függ mikor fogant amit pontosan nem lehet ugye tudni.nekem fiammal 5 hét 6 naposan volt.de valakinél csak jóval 6. hét után.a petezsák már a te picikéd nem a pötty.abból alakulnak kezek lábak fejecske.6.hét körül "farkinca" eltűnik.nyugodj meg nincsen semmi gond!
2008. ápr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ezt nem értem..nem a pötty lesz a baba?van egy nekem bab alaku sötét foltom..az a petezsák...nem? és abba van egy pötty,,.most akkor hogy van ez?
2008. ápr. 21. 14:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Ne aggódj, az előttem írónál nem egyértelmű a válsz! Én a harmadik gyermekemet várom. Pont 5 hetesen voltam UH-on, amikor még csak egy csöpp kis kb 2-3 mm átmérőjű petezsákom volt, a következő UH-om 6 hét 4 naposan volt,ahol egy nyújtott babszem nagyságú petezsákban (tehát nem szabályos!!!) egy 1 cm-es babóca volt szívhanggal (az UH, akkor 7hét 1 naposnak írt, ezért lett ilyen nagy és ezért volt szívhangja is.) 8 hét 1 naposan már az ülőmagassága 2,11cm volt és a szeme helye is látszott. A következő uh-on 9 hét 5 naposan voltam, amikor a babám már 3,74cm-es feje-popsija méretűre nőtt(CRL) és már kalimpált a kezével, lábával.. A növekedés hihetetlen és nagyon gyors!


Mielőtt bárki azt hinné, hogy megszálottan járok Uh-ra, csak amiatt teszem, mert folyamatos pecsételő vérzésem van, de úgy néz ki, hogy mostmár 1 hete megszünt (hála Istennek), bár az Utrogestanból 3x2 kell még szednem, meg folsavat is 2x1-et. A következő uh-om pedig 2.5 hét múlva esedékes.


Az én véleményem az, hogy ne aggódj, te gondolod jól: az a picike babszem a petezsákja a babának, az az ici-pici pöttyöcske pedig a kisbabád. Ne aggódj, ha a dokid is azt mondta, hogy minden rendben van, ha szerinte sem baj a deformált petezsákkal, akkor ne aggódj, minden rendben lesz!!! Csak a dokidban bízzál, hidd el, hogy ő megmondta volna, ha valami nem stimmelne és nem mondta volna azt, hogy minden rendben van. Lehet, hogy picit kicsinek találta, de ez lehet azért is, mert lehet, hogy nem a mensesed után 14 nappal, hanem kicsit később fogant meg. nem mindenkinek van a peteérése hajszálpontosan akkor, amikor a nagykönyvben meg van írva.Szerintem jóés alapos dokid van, hogy egy hét múlva ujra kell menned UH-ra. Bízz benne!!!!


Az én babám minden alkalommal egy héttel ídősebb, mint amennyinek lennie kellene, mégsem aggódom, hanem bízom az orvosomban.

2008. ápr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, megint én vagyok, az utolsó válaszoló, de a lényeg lemaradt: CSAK OPTIMISTÁN, MEGLÁTOD, MINDEN RENDBEN LESZ ÉS A LEGJOBBAKAT KÍVÁNOM NEKED ÉS A KISBABÁDNAK!
2008. ápr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát ha a képen nézem a petezsákom akkor ez már van 3-4 mm..multkor 1 hete alig találta meg az orvos..nagyon köszönöm a válaszod..nagyon megnyugtattál..és nálad látom hogy milyen rövid idö alatt milyen sokat tudnak nöni..
2008. ápr. 21. 14:56
 8/8 anonim ***** válasza:

szia

annyit hozzáfűznék, hogy a pöttyöskéd most még a szikhólyag, innen kb 4-5 nap mire olyan hatalmasat nől, hogy már dobog a kicsi szive. Pihenj sokat, simogasd a pocakaod, és beszélgess hozzá! Mi is mindig bizniszeltünk! :)

És már 18 hetes a pocaklakóm! Nagyon boldog babavárást! Majd írj, hogy mi a helyzi! :) LEGFONTOSABB: NYUGI!!!

2008. ápr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!