Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 80/40 vérnyomás nagyon...

A 80/40 vérnyomás nagyon alacsony? Okozhat ez gondot a babának?

Figyelt kérdés
A védőnő nem csinált ügyet belőle. Általában is alacsony szokott lenni (90/60; 90/50) de nem ennyire. Egyébként nem vagyok rosszul, hirtelen mozdulatoknál megszédülök kicsit, de nem vészes, és szerintem ez a terhesség alatt mindenkinek van.
2008. ápr. 20. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Te ez nem is vérnyomás! A terhesség alatt mindenkinek alacsony a vérnyomása, de ennyire? Azért kérdezd meg a dokidat, nehogy elájulj valahol és összetörd magatokat!
2008. ápr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nos,a te védőnőd is egy láma lehet!!!Nekem is ugyanez volt az első trimeszterben,és többször majdnem ájulás lett a vége,és hiába panaszkodtam,hogy nemjó nem érdekelte.Most a vércukrommal van ugyanez,szerencsére már max egyszer kell látnom szülésig.Amúgy a babának komolyabb gondja nem lesz vele,később meg helyre jön.Mostmár nekem is szépen 110/-120/ ek vannak.

Amit tehetsz ellene:

Ne állj fel hirtelen sehonnan,ha szédülsz ülj le...én gond nélkül leültem a távolsági busz lépcsójére 26hetesen vérvétel után,amikor szédelegtem,és persze a jólnevelt emberek csak nézték,h rosszul van egy kismama.Ha nem tusz leülni legalább guggolj le.Amikor úgy érzed szédülsz soha ne csukd be a szemed,és szorítsd össze az összes izmodat.Amikor egy helyben kell állnod akkor is toporogj egy kicsit.

2008. ápr. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80/40-nél még itt ücsörögsz??? Én már elájultam volna... igyál feketeteát, de nem filtereset, hanem jó minőségű, szűrőset!
2008. ápr. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy sorstárs! Szia! Nekem 75/48 volt mindig is a vérnyomásom, terhesség előtt is - valószínűleg a sport miatt. Az első trimeszterben volt is ebből gondom, sokat szédültem, volt, hogy feküdtem otthon a konyhapadlón, mert a szobáig már nem jutottam el, a párom szedett össze, amikor hazaért. Kettőnknek a babával már nem volt elég az a vérnyomás, ami nekem egyedül nem okozott soha gondot. Mindehhez 38-40-es pulzusértékek nyugalomban... De a jó hír, hogy a 12. hét után emelkedett annyit a vérnyomásom, hogy most már nincsenek ilyen szédülős érzéseim. Most 90/60, ha a párom méri(egészségügyis), ha a védőnő a kórházban, akkor 100/70. Ezzel nincs gondom.

Az én védőnőm szerint is sokkal rosszabb lenne nekem is, a babának is, ha magas lenne.

Boldog babavárást!

2008. ápr. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, a 12. hét után nekem is helyre jött a VÉRNYOMÁSOM sosem volt ilyen jó, de a védőnő szerint terhesség alatt sokkal jobb, hogyha bőven a normál érték alatt van.Nem értem.Mindenesetre nyugodtan iszogassál tejes kávét az gyorsan helyre tesz és nem árt.Nem presszó kávéról beszélek még mielőtt valaki elküld az a...ba, de a tejes kávé még egészséges közegnek számít.
2008. ápr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is nagyon alacsony a vérnyomásom 90/60, 80/50, de volt a múlt héten amikor 75/45 volt. Nekem előtte is alacsony volt, akkor nem okozott problémát, de most van, hogy az ájulás szélén állok. Egyedül nem is merek már nagyon elindulni, mert félek, hogy dobok egy hátast valahol. Hiába iszom kávét az sem segít.

A védőnő nekem is azt mondta, hogy inkább alacsony legyen, mint magas. Remélem a kicsinek nem lesz baja.

31 hetes kismama.

2008. ápr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2008. ápr. 21. 22:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!