Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha megyek terheléses cukor...

Ha megyek terheléses cukor vizsgálatra, vérvétel is lesz? vagy vérvétel hanyadik héten lesz?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 20. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
szia lesz vérvétel éhgyomorro utána meg két óra mulva:) 16 hetes kismama
2008. ápr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi!kicsit izgulok amugy!és honnan veszik a vért?
2008. ápr. 20. 20:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A terheléses cukorvizsgálatot vérvétellel nézik. Nekem a vénámból vettek kétszer, először éhgyomorra, majd meg kellett inni a cukorszirupot, és két óra múlva újra vettek vért!

Ne izgulj, kibírható!

34 hetes kismama

2008. ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Karhajlat vénáiból,mint minden alkalommal.Vérvétel amúgy van egy az elején,aztán egy a 16. héten AFPkor,de ott nem mindenkinek csinálnak teljes vérképet,meg egy a 34-36. hét környékén.Ezek a rutinvizsgálatok,van akinek ennél többször is vesznek,a korábbi eredmények fényében döntik el az orvosok.
2008. ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, a terheléses cukor vizsgálat vérvétellel jár. Éhgyomorral kell menni. Vért vesznek, majd innod kell cukorszirupos oldatot és 2 óra múlva újra vesznek vért. Legtöbbször így történik...

Azonban a terhelés nem mindenhol egyforma. Orvosa válogatja. Nálam a kiméletesebb módszert választotta a dokim. Levették éhgyomorra a vért, majd megkellett ennem egy szendvicset és innom 2 dl tejet. 1 óra múlva vettek újra vért.

Ne izgulj, minden rendben lesz!

2008. ápr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia én most voltam a multhéten terheléses cukron elötte lévö este 10töl már nem ehettem, be mentem leveték a vért vénábol (meg az ujambol ez nem volt kötelezö de meg kérdezte aki meg szurt,hogy szabad-e ) ,aztán két zsömi meg 2 dcl tej semmi más és 60 perc mulva még egy vér véttel de ez csak fél kémcsönyi.A János korházban
2008. ápr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De jó nektek,nálam ez úgy zajlott,hogy éhgyomorra vettek vért,aztán megittam a cukros löttyöt,aztán félóra múlva megint vérvétel,aztán félóra múlva megint,aztán egy óra múlva.Összesen 4-szer.Nagyon rossz volt,teljesen szétszurkálták a vénámat.
2008. ápr. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!