Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szegeden a klinikán szült/szül...

Szegeden a klinikán szült/szülő kismamák! A szülésetek alatt a szülésznőnek milyen kompetenciái voltak?

Figyelt kérdés

Szegeden szeretnék szülni, és most dilemmában vagyunk, hogy inkább szülésznőt fogadjunk-e, aki tényleg foglalkozik velünk, és ő végzi-e el a piszkos munkát, vagy a dokit - ennek fényében, ki dolgozik / foglalkozik velünk többet?

Sajnos csak egyikükre van lehetőségünk, és inkább a szülésznő felé húzna a pénztárcánk... :S

Szóval ki végzi a "több" feladatot? És pontosan mik ezek a feladatok? Kb mennyi a "tarifa"?


2012. ápr. 28. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Tavaly és idén is Szegeden szülök:)


Elmondom az én véleményem: nekem fontosabb volt mindig is, hogy fogadott orvosom legyen, mert ő csak egy orvos, ha bármi koplikáció vagy műtét adódna vajúdás/szülés közben,nem a szülésznő kezében vagy hanem az orvoséban.

Persze ez azon is múlik,hogy van-e saját orvosod, akiben megbízol, akire számíthatsz. Én az én orvosomat nem adnám semmi pénzért, nem tudom mással milyen, na meg nem egy felkapott sztárdoki, de velem írtó kedves és figyelmes és tényleg csak szuperlativuszokban tudok beszélni róla. Szülésnél szinte ő is végig ott volt, a szülésznő jelenléte az én esetemben nem "sok vizet zavart". Igaz könnyű szülésem volt, de ha nehéz lett volna akkor meg pláne fontos szerintem a saját orvos. Lelkileg nekem a férjem jelenléte jelenetett mindent, abban a delíriumos állapotban szinte észre sem vettem, hogy a dokin és a férjemenk kívül ott van még egy szülésznő is és egy-két asszisztens.


Amúgy Szegeden 30ezer Ft a szülésznő tarifája,ha előre felfogadod.


Könnyű szülést kívánok!

2012. ápr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

A szülésznö meg az orvos más-más feladatot látnak el a szülés közben/alatt.


Azt nem értem, hogy mit értesz "piszkos munka" alatt szüléskor, de nekem nagyon furcsa ez a szóhasználat.


Olyan nincs, hogy vagy orvos, vagy szülésznö foglalkozik veled, mindkettöre ugyanúgy szükség van.

2012. ápr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A "piszkos munka" alatt azt értem, hogy néhány helyen hallottam, a szülésznők csinálnak mindent egy normál szülésnél, a dokik csak figyelik az eseményeket.


Köszönöm a választ, van még időnk (20 hetes a baba), szívesen hallgatok meg mást is :)

2012. ápr. 28. 21:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy lehet-e csak szülésznőt fogadni,ezt kérdezd meg!Az,hogy ki mit csinál,a szülésedtől is függ.Nekem indított volt,és szinte mindent ő csinált.De végül a doki fejezte be,mert császár lett...

Ezt a tarifa dolog azért nem teljesen így van.Nekem pl. sem a szülésznő,sem a doki nemhogy konkrét összeget nem mondott,de nem is beszéltünk erről.Aki ezzel indít,azt nem kell felfogadni.Nem mindegy,hogy mennyi időt tölt veled,mennyi munkát végez.Majd utána eldöntöd,hogy mennyire voltál hálás,nem?

2012. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Így is lehet, "eldönteni, mennyire vagyok hálás", de a sebészettel kapcsolatban rossz élményeim vannak... A férjemnek jóindulatú daganata volt, és az orvos úgy beszélt velünk, mint a kutyával, amíg meg nem lebegtettünk előtte 20 ezer Ft-ot... Utána VIP vendégként látott el minket...

Szóval én annak a híve vagyok, hogy előre fizetek.

2012. ápr. 28. 21:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem fogadott orvosom volt, a magánrendelésére jártam, és nem kért pénzt külön a szülésért. A szülésznő volt ott folyamatosan mellettünk, de a legfontosabb az volt, hogy a párom bent volt velem. Így igazából a szülésznő csak "kísért" bennünket, észre se vettem, merre van, csak mikor CTG rakott fel vagy lepedőt cserélt. Nagyon diszkrét volt. A baba megszületésekor viszont csapatmunkában dolgoztak. Az orvos segített oldalról, a szülésznő meg várta a babát.

Én az orvosomban bíztam, hisz ő hozta az alapvető döntéseket (indítás, oxitocin, egyéb beavatkozások), a szülésznő az ő döntései alapján dolgozott.

De ha jó szülésznő kell, örömmel ajánlom Fekete Évát. Nagyon jó szakember, nyugodt, biztonságot adó őrangyal.

2012. máj. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet csak szülésznőt fogadni, bár én is amellett vagyok, hogy az orvos fogadása legalább olyan fontos. Mert az orvos lehet veled flegma vagy "nemtörődöm" mert ő csak az ügyeletes, így jobb, ha van egy biztos pont. A szülésznővel az a tapasztalatom, h nem lehet melléfogni különösebben, mert Szegeden többségük kiváló szakember és megfelelően is bánik a beteggel. Azt viszont cáfolnám, hogy szinte nem lehet észrevenni, mert gyakorlatilag ő van veled a 4-6-16 órás vajúdás alatt végig, szóval neki van a legtöbb feladata. Tőle kérdezed, hogy nyomhatsz-e, és hogy miért érzel ezt v azt. Ő tájékoztat arról, hogy áll a méhszáj, milyen a kicsi szívhangja, hol van a pindur elhelyezkedve stb. Ő adja a fájdalomcsillapítót, az oxit. Szóval a lényeget igenis a szülésznő csinálja. Ha nincs komplikáció, akkor az orvos bejön metszeni, segít kinyomni (de a szülésznő veszi ki a babát), és összevarr. Szerintem orvosra "költsetek", mert a szülésznő bár ő végzi a szülést, nem az orvos, pénz nélkül is a maxot nyújtja. De egy komplikáció esetén a doki fontos, h lelkiismeretesen döntsön pl a császár mellett, és a saját betegeként kezeljen. Ezen kívül, ha a terhesség alatt van vmi gond, akkor a szülésznő hiába fogadott nem tudsz hozzá vizsgálatra elugrani, míg az orvos (ha fogadott) bármikor tud fogadni, és megelőzni egy koraszülést pl.
2012. jún. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy nem lehet észrevenni a szülésznőt, hogy diszkrét, nem dirigál, nem oktat ki, szépen, ügyesen teszi a dolgát és szinte végig ott van, kivéve, mikor a dokit hívja. Nekem pozitív dolgot jelentett, hogy nem zavart fölöslegesen. :)
2012. szept. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!