Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Káros-e a babára, hogy a...

Káros-e a babára, hogy a lakásban tartunk két nem szobatiszta cicát és egy kutyát?

Figyelt kérdés
A cicák nagyon idősek, és ezért már egyáltalán nem szobatiszták. Hiába takarítok folyamatosan, három percig sem tart. A kutyus pedig régebben kissé el lett kényeztetve, egy ágyon alszik velünk, és ha megpróbáljuk kizárni a szobából, egész éjjel ugat. Imádom ezt a három kis jószágot, nem akarom őket elveszíteni, de a babát is féltem. Nem káros a fejlődésére, hogy nincs nálunk folyton patyolattisztaság? Köszönöm a válaszotokat előre is! 5 hetes kismama
2008. ápr. 19. 11:18
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
31%

Hogy lehettek már ennyire ostobák kedves állattartók?

Nektek a kutyátok,macskátok...stb..fontosabb a gyereketeknél???Akkor minek nektek a gyerek?

Egy újszülöttnek nincs is még immunrendszere,ezután fog kifejlődni.Szerintetek jó edzés az neki,hogy állati ürülék,szőr,nyál,és minden féle baci veszi körül???

Már hogy lehetne higiénia és tisztaság egy olyan lakásban,ahol a gazda együtt alszik a kutyával,és az mindehova bejáratos?Az asztalhoz is oda ül veletek???

Hihetetlen milyen igénytelen emberek vannak,és ti neveltek gyerekeket???Ez gyönyörű mondhatom.

2008. ápr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Azért felmerül egy érdekes kérdés.Mi lenne, hogyha minden állattartó kidobná a jószágát amikor baba érkezik?
2008. ápr. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Látom, elég gondolatébresztő volt ez a kérdés, elég sokakban túl heves reakciót váltott ki. Ebben én vagyok a hibás, mert valószínűleg nem fogalmaztam meg elég pontosan az elején a felállást, így sok félreértés született - pl. ürülékben nőne fel a gyerek stb:). Egyrészt a kutyánál nem tisztáztam, hogy nem egy ágyban alvós bernáthegyiről van szó, hanem egy 2kgos díjnyertes, naponta fürdetett - és szőrét nem hullató - yorkiról. A cicáknál sem tisztáztam, hogy a háznak csak egy bizonyos részén vannak jelen, külön "lakosztályuk" van, ezért a babaágyról - meg a babáról - még hírből sem fognak hallani. Mivel - mint a kérdésben is írtam - naponta többször fertőtlenítjük azt a helyiséget, ahol vannak, még a "rossz szellemek" sem jutnak át a falon:) Röviden tehát: arra irányult a kérdésem, hogy káros-e a magzatra, ha én takarítom azt a helyiséget, vagy küldjem oda a párom? Azoktól, akik azzal vádoltak, hogy fontosabb az állat, mint a gyerek, megkérdezném, hogy szerintük akkor miért vagyok a fórumon? Ha káros a baba fejlődésére, nem maradhatnak és kész, mert számomra a baba az első - de ezt szerintem minden kismama, akiben anyai érzelmek vannak, így gondolja. De ha egyáltalán nem káros, miért pusztuljanak az állatok?
2008. ápr. 20. 09:29
 34/38 anonim válasza:

Hú, srácok, itt nagyon komoly mellélátások, babonák vannak. Gondolom, aki óckodik az állatoktól, még állatorvosnál sem tett sűrűn látogatást. Nos, én tettem, amikor terhes voltam, hasonló volt a felállás, mint a kérdezőnél, kutya-cica a lakásban. Ő azt mondta, hogy menjek el a toxoszűrésre, ha már átestem a betegségen, semmi gond. Mondta, hogy ügyeljek a higiéniára, minden állatsimi után kézmosás, kerüljem a közeli kontaktot - ne nyalogassam:) -, rendszeresen vigyem őket ellenőrzésre és ne feledkezzek meg a féregtelenítésekről, oltásokról. Az állatokat folyamatosan tisztán kell tartani. Ha ezeket a szabályokat betartom, akkor nem lehet gond. Arra egyébként senki nem gondol, hogy az a gyerek, aki állat nélkül nő fel, egy csodálatos érzéssel szegényebb lesz? Én így voltam ezzel, mert gyerekkoromban a szüleim tiltották - fujj, büdös, undorító, sok gond van vele, le kell vinni sétálni, etetni kell stb. Pedig annyiszor sírtam egy kis társért, aki mindig ott van velem, akitől szeretetet kapok akkor is, ha mindenki más elfordul tőlem? Gondoljatok a gyereketek lelki fejlődésére és boldogságára is! Ne tartsátok dobozban!

Egyébként most egy féléves, makkegészséges csöppség boldog anyukája vagyok. És nem vagyok lusta takarítani:)

2008. ápr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Jobb, hogyha a párod takarít, mert éppen attól lehet csak probléma, hogyha a melléktermékükkel "találkozol".Másból semmi baj nem lehet. :oD

Boldog babavárást..

2008. ápr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Szíja!Én is állat párti vagyok!Nem kérték,hogy vegyük magunkhoz őket,mi döntöttük el,hogy felelöséget vállalunk értük"kutya,cica stb,kis társért.Mi is panelba élünk,mivel Veszprémben nagyon drágák a házak,és nem lehet mindenki olyan szerencsés,kertesbe éljen.Most vagyok 14 hetes terhes,van 2 yorkim,aki ismeri ezt a fajtát nagyon jól tudja nyugottak,ember szeretőek,és hamar lesznek szoba tiszták,nem hullajcsáka szőrüket.Mi a babánknak csinálunk külön szobát ahova nem mehetnek be a kutyák,se a baba holmijaihoz nem juthatnak hozzá.Ha lehet nem te takaricsad azt a helységet ahol a cicusok vannak,ha nem a párod.Nagyon szép baba várást kivánok minden hozzá szóló kismamának,ezen a fórumon!!!Helló
2008. ápr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek üzenem: ne értsd félre, szerintem a "kutya fontosabb mint a gyereke" kijelentés tuti nem neked szólt, hiszen ha így lenne, nem kérdeztél volna. A kérdésed tényleg csinos kis gondolatmenetet hozott, van benne hideg is meleg is, de sebaj, legalább volt benne hasznos is számodra??? Nagyon boldog babavárást kívánok! 10 hetes kismama
2008. ápr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképpen sok hasznos infóval szolgáltatok, nagyon köszönöm! Minden kismamának örömteli babavárást kívánok:)
2008. ápr. 20. 16:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!