Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Káros-e a babára, hogy a...

Káros-e a babára, hogy a lakásban tartunk két nem szobatiszta cicát és egy kutyát?

Figyelt kérdés
A cicák nagyon idősek, és ezért már egyáltalán nem szobatiszták. Hiába takarítok folyamatosan, három percig sem tart. A kutyus pedig régebben kissé el lett kényeztetve, egy ágyon alszik velünk, és ha megpróbáljuk kizárni a szobából, egész éjjel ugat. Imádom ezt a három kis jószágot, nem akarom őket elveszíteni, de a babát is féltem. Nem káros a fejlődésére, hogy nincs nálunk folyton patyolattisztaság? Köszönöm a válaszotokat előre is! 5 hetes kismama
2008. ápr. 19. 11:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem jó ötlet bent tartani, a kutya nem is annyira gond, persze tisztán tartva, a bajt inkább a cicusok jelentik, mivel ők a fő okozói a toxoplasma betegségnek. Azt javaslom, alaposan gondold át. 10 hetes kismama
2008. ápr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
65%

A toxoplazmozis akkor es csak akkor veszelyes, ha te meg nem estel at a betegsegen, tehat negativ vagy.

Ha ilyenkor terhesen elkapod, a baba karosodhat.

A labornal csinalnak toxot, ha nem, kerd.

2008. ápr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
79%

Csináltass toxoplazmózis szűrést! Ha megállapítják, hogy már átestél ilyen fertőzésen, akkor valószínűleg semmi baj nem lesz, mivel már örökre védett vagy, így a babára már nem veszélyes. Ha még nem estél át (erre kicsi esélyt látok, mivel régóta macskák közelében élsz, a fertőzésnek pedig nincs semmi tünete), akkor semmiképp ne érintkezz a macskák "végtermékével", mindig más takarítsa el. Ha nem szobatiszták, akkor ezt nem lesz egyszerű megvalósítani. Még egy dolog eszembe jutott: a macskáknál is lehetne csináltatni egy vérvizsgálatot, hogy hordozzák-e ezt a betegséget. Ha nem, akkor minden oké. Ha igen, még mindig lehet, hogy Te már átestélrajta, így semmi gond. Ha a macskák hordozzák, de Te még nem kaptad el, na az nehéz eset. Akkor valahogy nagyon ügyesen kell megszervezni, hogy ne érintkezz velük, de sztem erre nem sok esély van.

Abszolút megértem, hogy ennyi együtt töltött év után öregségükre nem akarod kitenni őket gazdiváltásnak.

A féregtelenítésre nagyon figyelj, rendszeresen, 3 havonta kell a kutyánálk és a macsekoknál is!

Amit még szerintem meg tudsz tenni (bár nem tudom, milyen a lakásod): a baba helyét úgy alakítsátok ki, hogy oda se a kutya, se a macskák ne mehesssenek be! Ezt a helyet csináljátok meg mielőbb, hogy mire a baba megérkezik, az állatok hozzászokjanak, hogy oda nem mehetnek. Elég furcsa lesz nekik az új jövevény, ne akkor kelljen még az erről a helyről kitiltással is "terrorizálni" őket. Ha előre megszokják, egyszerre kevesebb "trauma" éri őket. És így a baba is biztonságban lesz.

A vizsgálatokat végeztesd el minél előbb!

Boldog babavárást!

[link]

[link]

Bár ezek az oldalak csak kutyáról szólnak, macskáról nem, de talán tudunk vele segíteni valamennyit. (Meg itt megtalálsz, ha van még olyan kérdésed, amire esetelg tudom a választ.)

2008. ápr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
41%
el nem tudom képzelni, hogy hogy élhetnek emberek ilyen körülményekk között! ráadásul terhesen! állatszőrben, ürülékben! legyetek már kicsit igényesebbek!
2008. ápr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mindenképp menj el toxoplazma vizsgálatra, és ha már átestél a fertőzésen, akkor nincs gond, de ha még nem akkor nagyon kell vigyázni a cicákkal.Igazából a cicák is egyszer kapják el életükben, és kb.1 hét alatt levseng nekik a fertőzés, van amelyik át sem esik rajta.

Kimondottan az ürülékük fertőz, tehát a macskaalmot semmiképp ne te takarítsd,v.nagyon alaposan moss kezet utána, de inkább ne is nyúlj hozzá.

A másik, h ha nem akarsz megválni tőlük,annyi, h ne dédelgesd őket, és mindenképp moss kezetm ha mégis kapcsolatba kerülsz velük.

Monjuk az ágyonalvásról mindenképp muszály őket leszoktatni,a baba miatt is, ha meg elkezd a pici kúszni-mászni, nem szerencsés, ha mindig tele lesz a kis keze-szája szőrrel.

Én is nagy állatbarát vagyok, főleg a cicákat imádom,de most nagyon óvatos vagyok velük, csak a simogatásig megyek el, utána irány a kézmosás, modjuk nálunk kinn vannak, de biztosítva van nekik meleg kuckó a garázsban, nyáron meg úgyis csavarognak.

A toxoról mégegyszer annyit, h nagyon kicsi az esélye, h megfertőzzön egy macska, hiszen egész életük során ők is csak addig az egy hétig fertőznek, amíg hordozók, és ahhoz a kakit kéne belejuttatni a szánkba, h elkapjuk.De tudod, az ördög nem alszik, inkább tartd ne az alapvető higiénés szabályokat!

Jó babavárást, üdv.egy 32 hetes kismama

2008. ápr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval!
2008. ápr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Minden kismamának jó babavárást kívánok:)
2008. ápr. 19. 12:24
 8/38 anonim ***** válasza:
44%

Hát szerintem semmiképpen nem higiénikus állatokkal együtt lakni,főleg terhesen még akkor sem ha szobatiszták,és akkorsem ha átestél a toxoplazmán.De így,hogy nem azok számomra undorító.Pedig nagyon szeretem az állatokat,de kisbabát ilyen környezetbe meg pláne nem szabadna szülni.

Nem tudod megoldani,hogy valaki átvállalja helyetted őket?

Persze érthető,hogy szereted őket,nekem is mindig voltak állataim,és tudom mennyire lehet ragaszkodni hozzájuk,és ők is mennyire tudnak,de ez így akkor sem elfogadható állapot.Mi nemrég költöztünk be a városba,sajnos panelba,és döbbenetes,hogy mennyien tartanak itt kutyát,és egyéb nem idevaló állatot.Ez állatkínzás szerintem.

Aki valóban az állatot szereti,és nem csak a saját egóját,az nem tart ilyen körülmények közt nem ide való állatot,akinek szabadságra sok mozgásra van szüksége.

És még egy válasz,szerintem igenis fontos a gyerek körül a tisztaság.Nem azt mondom,hogy mindennap át kell fertőtleníteni a lakást,mert ha nem szennyezzük akkor semmi szükség rá,de alapvető higiéniára szükség van.

Az állatnak kint a helye,az embernek meg a lakásba.

2008. ápr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
így van!
2008. ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
68%

először is azoknak a kismamáknak aki elítélik az állatokkal együtt élést:nekem van egy 4kg-os kutyim-ettől nagyobbat én sem tartanék lakásban.teljesen szoba tiszta,ha feljövünk a sétából minden alaklommal ,talp,kuki és popó mosás-ehhez van szokva pici kora ota.Igaz a szőrt nem lehet elkerülni,de két naponta porszívózunk és így nem jelent nagy gondot.De szerintem azért mert az ember lakásban él és van egy kiskutyája és jön a baba,nem kell rögtön eltirhítani szerencsétlent.Nekünk nagy a lakás,bőven el van benne és sokat is sétálunk vele,persze egy nagyobb kutyánál más,de attól,hogy valakinek kertes háza van és a kutya kint él,nem biztos,hogy jobb élete van.Sőt szerintem nem,mert ott jószágként van kezelve,itt pedig családtagként.S ez nem összetévesztendő.Szóval állatbarátaim mikor ezt elítélitek ezt is gondoljátok végig.A másik nekünk is jön a baba és mi is elkövettük azt a hibát,hogy beengedtük az ágyba-mondván olyan kicsike,mire észebe kaptunk nem tudtuk leszoktatni magunktól csak annyira,hogy az ágyunk mellett a kosarában alszik.

Én egyáltalán nem félek attól,hogy nem lehet a két dolgot elkülöníteni,mármint a babát a kutyától.Az tuti,hogy nálunk nem fog menni a kizárása a szobából,meg nem is akarom.Szokják meg egymást az első időben főleg a kutya a babát,hogy ne legyen féltékeny,mert eddig ő volt az első.Sokat kell vele is foglalkozni majd.A baba cuccaira természetesen nem mehet rá,de ehhez már szoktatjuk egy ideje.A játékai tabuk-a kutyának van sajátja.Eddig ezzel sincs gond,de én amondó vagyok,hogy mindentől nem szabad a gyereket sem védeni,mert akkor mi lesz belőle.egy állandóan beteges,allergiás gyerek akit steril környezetben neveltek.ÁÁ,ez nem jó,meg kell tudni húzni a határt!Amikor meg már nagyobb a gyerkőc a kuty alesz a legjobb barátja figyeld meg.A macskákról csak annyit,hogy nekem is volt,aki tartott már ill.élt velük ált átesett a toxoplazma víruson,de azért ezt jobb megnézetni.Nekem is volt cicám,de én tényleg nem tartanám már őket így-mármint,hogy nem szobatiszták.Őket viszont ki kell zárni a szobából,mert ők simán be tudnak menni a babaágyba,ráfekszenek a dolgaira.Szóval ha teheted,egy nagyihoz vagy valahova ahol kertes ház van jobb lenne elvinnéd.Hiába tisztogatják magukat a leírtak alapján én nem tartanám.A kutya az más,azt tudod tanítani ,fegyelmezni.Dönts belátásod szerint,de még így a terhesség elején,hogy legyen időd neked is megszokni a hiányukat ha úgy döntessz.Boldog babavárást.28hetes kismama

2008. ápr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!