Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák ti szoktatok magatokra...

Anyukák ti szoktatok magatokra költeni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék turkálni senki pénz tárcájában sem ,csupán kíváncsi vagyok,hogy mit engedtek meg magtoknak.Fodrász,műköröm,hobby,ruhák,cipők?Milyen gyakran ajándékozzátok meg magatokat,és általában mennyi az -az összeg ami még belefér?

2012. ápr. 23. 10:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%
Hú,hát én sokat költők ruhára,cipore. Általában hetente-kéthetente veszek magamnak pár ruhát. Fodraszhoz 3havonta járok,5000Ft. Sminkcuccokat alkalmanként veszek,változó,hogy mennyiért.
2012. ápr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
79%

Gyerekek előtt nagy divatmániás voltam, folyton vásároltam, ruhát, cipőt,sminkcuccot. Rengeteg holmim halmozódott fel az elmúlt 10-12 év alatt, nagyon vigyáztam mindenemre.


Most 14 hós a kislányom és 20 hetes várandós vagyok a kisfiammal és már nem érdekelnek ilyen szélsőséges mértékben a ruhák, piperék. Imádok ma is csinosan öltözködni, de rájöttem, hogy kevés és csinos, jól variálható ruhával is lehet tökéletesen kinézni:). Többnyire, török, kínai boltban vásárolok, illetve piacról+ néha turkáláló, teszvesz és vatera.


Kiadásaim magamra:

- ruhák havi 5.000- 6.000 Ft

- hajfestés itthon 600 Ft (kallos festéket használok, na nem azért mert olcsó, hanem mert nekem nagyon bejött:)

- manikűrre nem költök, itthon csinálom

- masszázsra nem költök, évi 1x megyek el egy 3 órás thai masszázsra, ami 12ezer Ft

- szoliba míg nem voltam terhes heti 1x jártam

- kozmetikus évi 1-2 alkalom, itthon piperészkedek ha van időm

- gyantázás itthon saját gyantázó géppel, szintén havi kb. 400 Ft-ba jön ki



Tudjátok mit csináltam? A zsákszámra összegyűjtött régi ruhákat, cipőket mind eladtam vaterán, volt, hogy havi 30-40 ezret árultam. Na abból költöttem a gyerekre elsősorban és magamra is ebből költöttem. Rengetek kihívó, rövid stb. ruhám volt ami 20 évesen felvettem, de ma már 32 évesen lassan 2 gyerekes családanyaként már nem vennék fel+ 20 centis cipők, ááá, azok már úgysem kellenek:)


Nem mondom, hogy nem hiányzik néha, hogy költsek magamra többet, de így sokkal boldogabb vagyok, ha megveszek egy 3ezres ruhát napokig nézegetem és próbálgatom és örülök neki,míg régen amikor számolatlanul vásároltam, nem értékeltem semmit, behajítottam a szekrénybe és kész.

2012. ápr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Talán évente egyszer megyek fodrászhoz. Hosszú hajam van, szerencsére nem hajlamos a töredezésre. Ha már látom, hogy kezd csúnya lenni, csak akkor megyek. A frufrumat magamnak vágom. Ruhát nem is tudom mikor és mit vettem utoljára magamnak. Szerintem évekkel ezelőtt. Valahogy nincs is türelmem nézegetni, próbálgatni. Cipőt sem vettem az elmúlt pár évben, csak egy Sholl papucsot, azt is kb 3 éve. Smink dolgot szoktam venni, kb 3-6 havonta, amikor elfogynak. A hobbimra mostanában nem költöttem, mert nem tehettem meg :) Lovagolni szoltam, az nekem havi kb 5000-10.000 forint. Attól függött, hogy hányszor tudtam menni. Két helyre jártam, az egyik tök ingyen van. Már Kb 9-10 hónapja nem lovagoltam, mert a második fiunkkal voltam terhes, és pont ma lesz 3 hetes. A nagy 3 és fél éves. Masszíroztatni akkor járok, ha szükségét érzem. Évi 4-6 alkalom, meg csontkovács, ha szintén szükséges. Kozmetikusnál kb 3 éve voltam utoljára. Szerencsés vagyok arc ügyileg, nincs rá szükségem, előtte is csak hébe-hóba jártam.

Remélem hamarosan ismét többet költhetek a hobbimra, talán az az egyetlen, ami nagyon hiányzik az életemből.

2012. ápr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%

Én is dolgozó anyuka vagyok, szóval meg is keresem a pénzt, nemcsak elköltöm :-)

- Fodrász: kb. 6 hetente (festés, hosszú hajam van) 4400 Ft

- Pedikür: 3 havonta: 3800 Ft

- Kozmetikus: nem nagyon járok, kb. 1-2x évente: 5-6000 Ft

- Gyantázás: kb. havonta 1800 Ft

Manikürt, lakkozást én megcsinálom otthon, műkörmöm sosem volt. Szoliba sosem jártam.

- Főleg turiban szoktam magamnak ruhákat venni, mert ott találok egyedi darabokat, 2-3 havonta 5-6ezer Ft. Ezen kívül C&A-ban, H&M-ben..., ha van valami akció, pár havonta 1-1 darabot.

- Cipőt csak 1-2 évente veszek, de mostanában nem kellett. Cipőben mindig márkásat veszek, mert problémás a lábam.

- Hobbi: könyvet szoktam a bookline-on rendelni, de mindig megnézem, hátha antiváriumban olcsóbban megtalálom.

- 3-4 havonta barátnőkkel beülünk cukrászdába vagy kávézóba beszélgetni, 2-3ezer Ft.

- Évente 1-2 parfüm, ebből is márkásat szoktam venni, de leginkább ajándékba kapom a szüleimtől.

- Heti 1x jóga, ez havi 5000 Ft.

- 3-4 havonta egyszer elmegyünk a férjemmel étterembe (kb. 10e Ft).

- Évente pár alkalommal koncertre megyünk vagy a férjemmel vagy a barátainkkal (együttestől függően 5-10ezer Ft).

2012. ápr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Magamra? Szinte semmit.

Az utóbbi fél évben vettem egy terhesnacit, mert a régiek annyira nagyok, hogy leesnek rólam. Ez 10ezer volt, nagyon sokalltam érte, de muszáj volt.

Meg a héten vettem egy pár félcipőt a kínaiban, 2300ft volt. Ennyi a ruha rész.

A havi kozmetikáról nem mondok le, mert itthon nem tudok magamnak gyantázni, ez 1500ft.

egy dolog van, amiről nem mondanék le, az a nőgyógyászom. Ezt kiszorítjuk minden hónapban, elég sok, 13 ezer.

Fodrászhoz nem járok, műkörmöm nincs, ezek nagyon felesleges kiadások lennének.

Ajándék? Magamnak soha, a kisfiamnak meg a pocaklakónak hamarabb, aztán a férjem.

Én nem bánom ezeket a dolgokat, mert a családom sokkal fontosabb. Így is, úgy is szeretnek, akár van műkörmöm, akár nincs. Feleslegesnek tartom.

2012. ápr. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Osszegben nem tudom hogy mennyi, de szoktam kolteni magamra. Oszinte leszek, nem sajnalom erre a penzt durvan, a szuksegestol nem koltok tobbet, de a gyerekektol nem veszem el ezzel, jut nekik es marad magara is. Fodraszhoz ket havonta megyek vagatni, kimaradt egy honapban otthon festek. Kozmetikushoz havonta megyek.

Kozmetikumot is vasarolok, piperedolgokat, sminkdolgok, parfum, ilyesmi. Nem pont az olcsot veszem, hanem azt, ami minosegileg is jo es bevalt, markahu vagyok, de amikor szuksegem van valamire, akkor online korbenezek, hogy az a dolog nincs-e akcioban valahol.

Viszont nem vagyok halmozo, nem tartok egyszerre pl negy fele nalzsamot, szempillaspiralt es nappali arckremet otthon, amikbol ugyis csak egyet hasznalnek. Csak azt veszem meg, amit kell.

Ruhat is vasarolok, amire epp szuksegem van, de ebbol sem halmozok. Azt veszem meg amit tutira hordok is.

Nag, a cipokkel viszont hadilabon allok, abbol szivem szerint vennek heti egyet, mint regen, de visszafogom magam, mert regen sem tudtam annyi cipot ertekesen hordani.

De teny, hogy igy is veszek aprankent minden evszakra 4-5 par cipot, raadasul ebben sm a divatos, de gyenge darabokhoz vonzodok, hanem inkabb a minosegiekhez, ezek meg nem a legolcsobbak.

2012. ápr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem könnyű dolgom van, ugyanis a ruhák, cipők a hobbim :) Erre költök, mert a mániám, és muszáj is újakat beszerezni. Fodrászt és körmöt pedig megoldom otthon magamnak. Műkörömre szerencsére nincs szükségem, a manikűrt pedig meg tudom csinálni magamnak. Fodrászhoz most nem kell járnom, mert festeni nem festem (most), vágatni sem kell, ugyanis most minden eddiginél szebb, dúsabb, fényesebb a hajam. Kár lenne egy ollóval belerondítani. Ételre költök inkább többet, mint azelőtt, de ez a kívánósság miatt van, és a férjem is azt mondja, hogy vegyem meg nyugodtan ha kívánom, arra nem sajnálja, nem úgy mint a 1001. felsőre.... :)
2012. ápr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!