Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák ti szoktatok magatokra...

Anyukák ti szoktatok magatokra költeni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék turkálni senki pénz tárcájában sem ,csupán kíváncsi vagyok,hogy mit engedtek meg magtoknak.Fodrász,műköröm,hobby,ruhák,cipők?Milyen gyakran ajándékozzátok meg magatokat,és általában mennyi az -az összeg ami még belefér?

2012. ápr. 23. 10:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%

Dolgozó anyukaként havi 1*kozmetika, 1*pedikűr és 6 hetente fodrász.

Ruha szükség esetén, a "beleszerettem-megvettem" nálam nagyon ritka.

Mozi, színház férjemmel 1-2 havonta, itt mondjuk az idő a szűk keresztmetszet.

2012. ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

szoktam,de sajnálom magamra

a ruhák nem érdekelnek,turiban vagy kínaiban veszem.nem vagyok szakadt,jó ruháim vannak,de nem vagyok egy divatmániás

havonta megyek kozmetikushoz,az 2-3 ezer.szemöldök,szempilla,hónaalj gyanta

fodrászhoz havonta jártam,festés és vágás,de annyira sajnálom rá a pénzt,hogy most nem voltam egy ideje,magamnak festettem be.vágatni meg nem akarok,most növesztem.az öt ezer volt havonta,de most csak 1200-1500 a festés.

most volt a szülinapom,kaptam pénzt,abból felsőket vettem magamnak teljes egészében,úgyhogy most tavaszra fel vagyok ruházva

februárban volt a névnapom,kaptam énzt,abból parfümöt vettem magamnak,arra nagyon vágytam,egy minőségi darabra

úgyhogy költök is meg nem is

2012. ápr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Én csak annyit költöttem magamra, hogy kényelmesebb fehérneműket vettem (bugyi, melltartó) és nadrágokat, mert kezdem kinőni. Ezek pár ezres összegek (nacikat turiban vettem, de olyat ami még használva sem volt 1000 Ft-ért).És egyszer elmentem fodrászhoz festetni, vágatni, mert már szörnyen néztem ki (6000 Ft).
2012. ápr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Hát én épp GYES alatt vagyok, havi 40 ezer forinttal. A párom fizet mindent nekem. 2-3 havonta fodrászt, masszázst havonta egyszer. Ruhát sajna csak karácsonykor tudok venni vagy kapni. Elég rossz a helyzet, de már nem tart sokáig.
2012. ápr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

Ezekből csak a hobbi. Mivel festgetek, kell papír, ecset, festékek, vászon stb. De ezekre se költök többet havi pár ezer forintnál. Nem azért, mert nem tehetném meg, csak egyszerűen minek szórjam fölöslegesen a pénzt.

Cipőt és ruhát akkor veszek, ha szükség van rá, mert mondjuk már régi és csúnya, nem lehet tovább hordani. Olyan 2-3 évente szoktam ilyesmit venni. Sose értettem azokat, akiknek minden hónapban kell valami új ruha. Fodrászhoz nem járok, műkörmöshöz pláne, ezeket fölöslegesnek tartom. Meg tudom mosni magamnak is a hajamat :) Mást meg úgyse csinálok vele, ezért nem fogok pénzt kiadni.

2012. ápr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Nekem 2 gyerekem van és ha 1 boltban járok,első utam mindig a gyerekholmikhoz vezet,ha meglátok v.mit,ami jó áron van és szükség is van rá,megveszem.Most szombaton is pl. a Lidl-ben bazárakcióban 2000 ft-ért vettem nekik cipőt,Toy storisat,meg Barbiesat-egyik fiú,másik lány-ennyi pénzért ilyet nem kapnék sztem sehol.Magamra is költöttem,ugyanis 2000-ért 1 hajvasalót vettem,mivel még nincs olyanom.Fodrászhoz egyébként ritkán járok,kozmetikushoz egyáltalán nem,ruhát ált. turiba szoktam venni,cipőt is olyan helyen,ahol olcsóbb.Magamat ritkán ajándékozom meg akármivel is,az összeg,ami belefér max. 10.000 ft,de ez nagyon max. mert magamra ennyit szinte sosem költök.

Sztem a legtöbb anyukak igy van vele,amit én is irtam,pedig azért többet is érdemelnénk,csak mi NŐK ÉS ANYÁK olyanok vagyunk,mindent és mindenkit-főleg az utódokat-helyezzük előtérbe és mi mindig csak az utolsók vagyunk...

2012. ápr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Nekem most sajnos elég kevés dolog fér bele... néha nehezen viselem, főleg, hogy korábban hozzá voltam szokva a jóhoz. Egy babát terveztünk, kettő lett belőle és bizony ez is az "ára". De úgy vagyok vele, hogy magam is be tudom festeni a hajam, körmöket meg muszáj nagyon rövidre vágnom, különben semmit nem tudok megcsinálni :)). Fodrászhoz sokszor inkább idő hiánya miatt jutok el ritkábban, mint szeretném, szerencsére hosszú hajnál ez nem akkora tragédia. Ami bizony hiányzik, hogy meglátni és megszeretni alapon megvegyek vmit, de ezt inkább a kicsiknek való dolgokban (ruhák, játékok) igyekszem kiélni, nekik úgyis szükségük van rá. Attól még nem kell félnem, hogy szakadt és igénytelen legyek, mert az elmúlt években vásárolgattam annyi ruhát meg cipőt meg smink cuccot, hogy kitartson mire megint megengedhetem magamnak is. Kb pár ezer ft, amire még nyugodt lélekkel mondom, hogy ennyi még most is belefér nekem. (Ezzel párhuzamosan arra is rájöttem, hogy voltak felesleges kiadásaim is azelőtt, de ez már más kérdés...)
2012. ápr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Én a hajam magam festem, ez havi ezer.

Kozmetikushoz nem járok, mert a szemöldököm magam szedem ki (1 perc az egész), gyantázni otthon szoktam, bár most nem, mert nem férek már be sehova (35 hetes vagyok), de az epilátoromat imádtam, azzal végigszaladtam bárhol, ha kellett.


Ruhát nagyon ritkán veszek, akár 2 évig sem, viszont 2-3 havonta meglepem magam valami kozmetikummal, mert nekem az a gyengém. :)

Ami ide tartozik talán még, az a hajbizgentyűk. Sampon, balzsam, pakolás.


Bevétel: férjem fizuja (135), enyém 100 volt, most 60, meg a családi pótlék 3 gyerekre.

Ebből a hitel és a rezsi kb 160. A maradékból oldom meg amit leírtam.

2012. ápr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%
Mikor 3 hónapos lett a legkisebb,úgy mond kikapcsolásként elmentem fodrászhoz.Most 8 hónapos és ha időm és pénzem engedi akkor havonta egyszer:fodrász,szoli....egyedül nagy bevásárlás(ez ritkább)(persze a családnak nem magamnak).És májusi fizetésnél tervezek pedikűrt.Szerintem ennyi minden anyának kijár..!!
2012. ápr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

Gyerekek előtt hetente jártam manikűrre, havonta pedikűrre, a műkörmöt is kipróbáltam, de nem hordtam sokáig.

Gyerekek óta már csak havonta vagy kéthavonta járok manikűrre, pedikűrre.

Fodrászhoz korábban sem nagyon mentem, félévente egyszer, mert hosszú, barna hajam van, nem festetem, néha vágatok belőle.

Ruhákat azért szoktam venni, cipőt is, de soha nem vittem túlzásba, azt veszem, ami kell.

Amit megengedek magamnak az a kontaktlencse, ami ugye nem olcsó, de sokkal jobban szeretem, mint a szemüveget.

2012. ápr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!