Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ebben az esetben jár majd...

Ebben az esetben jár majd nekem a tgyás és a gyed?

Figyelt kérdés
szeptember 23-ra vagyok kiírva, a szerződésem augusztus 31-ig szól. (2010 szept. óta van szerződésem) Mikor kell így beadnom a tgyásra az igényemet? Ha 28 nappal előtte, akkor az aug. 27 (számításaim szerint). De mi van, ha később születik meg?
2012. ápr. 21. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy legalább egy napot legyél úgy tgyáson, hogy van mögötte munkaviszony. (passzív jogon jár gyed akkor ha valakinek a tgyás folyósítása alatt szűnt meg a munkaviszonya) Tgyás 24 hétig jár,függetlenül attól, hogy ténylegesen majd mikor születik meg a baba.
2012. ápr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor, ha jól értem: ha aug. 27-én jelentem be (a szerződésem akkor még tartani fog, egészen 31-ig), hogy tgyásra megyek akkor azt kapom 24 hétig. Utána pedig majd kapom a gyedet??
2012. ápr. 21. 17:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen jól érted.

Menj augusztus 27-el tgyásra, így passzív jogon kapni fogod majd a gyedet is.

2012. ápr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó! Köszönöm a segítséget!
2012. ápr. 22. 07:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!