Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudok tenni ebben az...

Mit tudok tenni ebben az esetben? Lehet bajunk?

Figyelt kérdés

3 napja be van gyulladva az egyik fogam,de olyan szinten h tiszta gennyes.fáj a fülem is már tőle.meg mindkét oldalon a nyirokcsomóim.nem tudom h a nyirokcsomók a fogam miatt fájnak e?!próbáltam már mindenféle itthoni praktikát,pl:kamillával öblögetés,stb.de semmi nem segít.fogorvoshoz nagyon félek elmenni,márcsak a baba miatt is,hogy nem e fog neki ártani az érzéstelenítő ha kihuzatom.az lenne konkrétan a kérdésem,vagyis kérdéseim h van e még valami itthoni praktika amit kipróbálhatnék?és a nyirokcsomóim a fogam miatt fájnak?fogászatra menjek vele,vagy pedig a házidokihoz,hátha ad valami gyulladáscsökkentőt,és akkor nem kell kihuzatnom.


20 hetes km


2011. dec. 21. 15:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ennyire rossz a helyzet akkor menj el a fogdokihoz.Megmondod hogy babát vársz(de lehet h már látszik is:)) S ő megcsinálja.A fogdoki által adott szuuri az első harmadban veszélyes. Inkább menj el most mert ha megszületik a kicsi akkor vele nehezebb lesz eljutni.Én kb 2hóig jártam fogdokihoz a terhesség alatt és nem rég kijött az egyik fogamból a tömés s nem tudok vissza menni hozzá mert apa dolgozik sokáig,5ig kb.. S a doki 7ig van. Du alvás után meg már nem "enged el"akkor már csak én vagyok jó.S 7ig van doki:( S még szopizik... 20hós.

Egyébként ha nagyon fáj a szegfűszeg és az advil ultra lehet jó de azt nem tudom lehet e terhesség alat..

2011. dec. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát,ha már ennyire rossz a helyzet,inkább menj el vele a fogászatra,nehogy karácsonykor még jobban bedurranjon.Én tavaly voltam így karácsony előtt.Azt hittem a 24-ét is ott töltöm az ügyeleten.Addig kellemetlen míg beszúr aztán már nem.Én nagyon félek a fogászaton.Az érzéstelenítő miatt meg ne aggódj,mert utánna kihagysz egy szoptatást.Én anyatejleadó voltam s 16 hónapig vitték s nem egyszer voltam foghúzáson s gyökérkezelésen sajnos.

Jobbulást és BOLDOG KARÁCSONYT!!!!!!!!!!!

2011. dec. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem is bíztos egyébként,hogy kihúzza.Lehet,hogy csak gyökérkezelést csinál.

Egybe van a fogad,ami fáj?Vagy törött darab?

2011. dec. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
az az érdekes h fájni alig fáj.csak a fülem meg a nyirokcsomóim fájnak mert ezekre rá van húzódva.a nyirokcsomóm rettenetesen fáj.nem tudom h a fog miatt e vagy valami más miatt?!rubophent esténként szoktam bevenni,de az csak fájdalomcsillapító.gyulladáscsökkentő jobb lenne.
2011. dec. 21. 16:14
 5/24 A kérdező kommentje:
nincsen egyben sajnos a fogam.olyan szinten le van törve h épp h csak egy kis darakba látszik belőle ki az ínyem alól:S
2011. dec. 21. 16:15
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem letört a fogam és muszáj volt fogorvoshoz menni, pedig rettegek a fogorvosomtól, de láss csodát egy angyal lett. Ja és kihúzta érzéstelenítővel, persze a hasam hullámzott közbe :) de nyugi ő tudja milyen érzéstelenítőt kell, hogy adjon. De szólj neki, hogy kismama vagy
2011. dec. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a sok gyógyszer se tesz ám jót!!!! Márciusba iszonyat begyulladt egy fogam, fel voltam dagadva, ráment a fülemre, meg a torkomra és még lázas is lettem, ki kellett húzni, nem játék, fel mehet az agyadra a gyulladás, ne legyél ilyen felelőtlen.
2011. dec. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Az advilt nem szabad szedni, terhesség alatt, csak a panadolt és a rubophent
2011. dec. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Én fogászati asszisztens vagyok. Azt tanácsolom, hogy mindenképp és mielőbb menj fogorvoshoz, ki fogja húzni a csonkot. Nem csak egy típusú érzéstelenítő van csak a rendelőkben (még az sztk-ban sem), megmondod, hogy babát vársz (azt még akkor is mondd, ha már látszik, mert a doki lehet szórakozott, fáradt, figyelmetlen és észre sem veszi) és ennek megfelelően ad injekciót. A nyirokcsomóid feltételezhetően attól fájnak ,hogy már húzódik lefelé a gyulladás, lehet, hogy már csonthártyagyulladásod is van a rossz fogtól. Ha nem mész el és nem húzzák ki, akkor az egyéb gyulladásokat is okozhat a szervezetedben és sajnos a baba szervezetében is, hiszen egy vérkörön vagytok. Nyilván a mostaninál nagyobb baj lenne, ha szívizom- vagy szívbelhártyagyulladást kapnál vagy kapna a pici a Te hanyagságod, félelmed miatt. El kell menj, ez mindkettőtök érdeke! Ráadásul mielőbb! A doki ad majd antibiotikumot is, hogy lemenjen a gyulladás.
2011. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj szájsebészeten pikk-pakk nagyon ügyesen kiszedik.

Nekem is volt már hasonló.Még ki se látszott csak a csücske.Meg se érzed olyan ügyesek mamár.Tényleg komoly bajod lehet belőle.Szedd össze a bátorságodat s menj el tényleg!Vagy előbb menj el a fülészetre s nézesd meg nem-e az van begyulladva?

2011. dec. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!