Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha letelik a 40. hét akkor...

Ha letelik a 40. hét akkor milyen esetben inditják meg a szülést? Vagy várnak még vele?

Figyelt kérdés
kell valami oka legyen vagy csak az is elég hogy 40 hetes?esetleg kérhetem?
2011. nov. 21. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
40. hetet betöltve 2 naponta NST illetve magzatvízvizsgálat (amennyiben nyitva van a méhszáj) nézik, hogy nem e mekóniumos a víz. Nálunk csak a 42. héten indítanak, de ha fogadott a doki, akkor nem hagyja addig bent a babát.
2011. nov. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nincs fogadott dokim.még egy hetem van,de nem szeretném tulhordani.tudom hogy nem jó siettetni,de tudtommal a túlhordás se "egészséges".
2011. nov. 21. 16:57
 3/11 anonim ***** válasza:

én minden nap jártam nst-re a 40. hét után.

maximum 2 héttel lehet túlhordani,de nem minden doki engedi!

40+5 napra szültem,szerencsére nem indított szülés volt!

2011. nov. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40 felett naponta NST. Én 40+2 hétre szültem. Nekem a dokim azt mondta, hogy 2 hét túlhordás simán belefér, ha nem zavaros a víz és nincs semmi baj. A baba akkor még csak 38 hetes igazából, ha minden oké, nem gond a túlhordás. Ha nincs saját dokid, akkor úgysincs, aki vállalná, hogy indít ok nélkül, csak mert nem szeretnél túlhordani.
2011. nov. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem 41+3 hetesen indították. A 41 hét betöltésével be kellett feküdni a kórházba. Ott minden nap néztek nst-én, UH-on. Egyik reggeli viziten azt mondták 3 ujjnyira nyitva a méhszáj, lehet indítani! Volt fogadott orvosom, de semmi nem indokolta, hogy előbb indítsa a szülést, így nem is tette.
2011. nov. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elsőt 6 nap túlhordás után indtották, a másodikat a terminus végén vagyis a kiírás napján, a terhességi cukorbetegség miatt nem engedték túlhordani

Nem is bánom egyiket sem, így is mind akettő nagy bab lett(4,4 és 3,95 ikg)

2011. nov. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a 40.héttől 2 naponta jártam NST-re.Mivel semmi jele nem volt a szülésnek,ezért a 42.héten indítottak.Én is túlhordtam de semmi baja nem lett a kislányomnak.
2011. nov. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nálunk úgy működik(tatabányai kórház),hogy ha betöltötted a 40 hetet,akkor másnap befektetenek.minden nap nst.azt nem tudom h meddig várnak az indítással,ha minden rendben van.nekem az 5. bent töltött napon indították,mert elszivárgott a magzatvíz nagy része és veszélyben volt már a kislányom.
2011. nov. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én mára vagyok kiírva és voltam orvosnál a méhszájam 2223-as a nyák dugom távozott,holnaptól befektetnek minden nap NST,és nem tudom mikor indítanak jó lenne ha megszületne minél előbb a kislányom és nem kellene sokáig bent lenni a kórházban.
2011. nov. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Sok sikert a szüléshez. Én mára vagyok kiírva és be is fekszem. Sajnos semmi jele nincs annak, hogy szülnék:-( Minden zárva, nyákdugó is bent, de mivel a fiam császsáros volt, így muszáj befeküdni. Remélem a héten mindketten megszülünk és sok sikert.

Bocsi az offért:-)

2011. nov. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!