Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudok tenni ebben az...

Mit tudok tenni ebben az esetben? Lehet bajunk?

Figyelt kérdés

3 napja be van gyulladva az egyik fogam,de olyan szinten h tiszta gennyes.fáj a fülem is már tőle.meg mindkét oldalon a nyirokcsomóim.nem tudom h a nyirokcsomók a fogam miatt fájnak e?!próbáltam már mindenféle itthoni praktikát,pl:kamillával öblögetés,stb.de semmi nem segít.fogorvoshoz nagyon félek elmenni,márcsak a baba miatt is,hogy nem e fog neki ártani az érzéstelenítő ha kihuzatom.az lenne konkrétan a kérdésem,vagyis kérdéseim h van e még valami itthoni praktika amit kipróbálhatnék?és a nyirokcsomóim a fogam miatt fájnak?fogászatra menjek vele,vagy pedig a házidokihoz,hátha ad valami gyulladáscsökkentőt,és akkor nem kell kihuzatnom.


20 hetes km


2011. dec. 21. 15:52
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én azb első terhesség alatt szedtem augmentin duót,egészséges 2 éves kislányom van!

Most 20 hetes vagyok,és csak holnap reggeligengedtek ki a kórházból...a második kislányom nyomjaa húgyvezetékem,és hatalmas pangás van a vesémben!1 hete görcsöl,és gyógyszereznek :(De azt állítják a babának nem árt...Most is kapom az antibiotikumot vesemedence gyulladás megelőzésére! :(

Ügyes voltál a fogorvossal!Én amúgy a terhességem alatt csináltattam meg...Tudta a doki,olyan érzéstelenítőt adott :)

2011. dec. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
75%

a gennyes gyulladás többet árt, mint a fogorvos!

a fogorvosnak szólni kell, hogy babát vársz,de amiket használ,azok legtöbbje nem árt a babának. Augmentint is simán lehet szedni várandósan és még szoptatás alatt is.

a fogászati gyulladás, genny viszont iszonyatosan veszélyes, kihat az egész szervezetre, pláne, ha már a nyirokcsomóid is gyulladtak (szív és érrendszer pl. teljesen érintett ilyenkor, gyomor stb.)

úgyhogy minél előbb menj el a fogászatra!

2011. dec. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Szia! Én 18 hetes vagyok, most voltam pár napja fogorvosnál mert begyulladt a fogam. Aludni se tudtam úgy fájt. Elmentem dokihoz, elérzéstelenített, kihúzta és azóta is jól vagyok én is meg a baba is. Azzal ártasz inkább ha esetleg elkezdesz rá szedni vmit. Menj nyugodtan, nem lesz semmi bajotok!
2011. dec. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Én szedtem Augmentint terhesen, sőt, más antibiotikumot is.

Ne aggódj, az antibiotikumok között NINCS olyan, ami emberben már okozott volna magzati ártalmat! (És ezt nem én találtam ki.) A gennyes mandula, vagy bármiféle gennyes góc a szervezetben, illetve a láz viszont annál inkább veszélyes lehet!

Boldog Karácsonyt és jobbulást!

2011. dec. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!