Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudok tenni ebben az...

Mit tudok tenni ebben az esetben? Lehet bajunk?

Figyelt kérdés

3 napja be van gyulladva az egyik fogam,de olyan szinten h tiszta gennyes.fáj a fülem is már tőle.meg mindkét oldalon a nyirokcsomóim.nem tudom h a nyirokcsomók a fogam miatt fájnak e?!próbáltam már mindenféle itthoni praktikát,pl:kamillával öblögetés,stb.de semmi nem segít.fogorvoshoz nagyon félek elmenni,márcsak a baba miatt is,hogy nem e fog neki ártani az érzéstelenítő ha kihuzatom.az lenne konkrétan a kérdésem,vagyis kérdéseim h van e még valami itthoni praktika amit kipróbálhatnék?és a nyirokcsomóim a fogam miatt fájnak?fogászatra menjek vele,vagy pedig a házidokihoz,hátha ad valami gyulladáscsökkentőt,és akkor nem kell kihuzatnom.


20 hetes km


2011. dec. 21. 15:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Ma 16:30 fogászati asszisztens

Szegénykére jól ráijesztettél!!! :) De nembaj, legalább tuti elmegy, mert nem csak az ő egészsége van veszélyben ha így be van gyulladva, de a picié is :( kérlek feltétlen menj el, nem játék.

23 hkm

2011. dec. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet nyirokcsomó-duzzanat a rossz fogadtól.Anno nekem is volt egy nagyon lukas ,rossz fogamtól és még be is lázasodtam tőle.Mindenképp menj el vele fogorvoshoz,mert később még rosszabb lehet és ahogy előttem is írták,jönnek az ünnepek.....Egyébként miután kihúzták a fogamat,mint akit elvágtak,minden fájdalmam,nyirokcsomóm,szenvedésem megszűnt,felszabadító érzés volt!
2011. dec. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

a fogászati asszisztens vagyok

igen, szándékosan írtam, amit írtam és nem csak annyit, hogy lehet ízületi gyulladása, mert azért nem menne el a dokihoz szerintem. Nekem is két kicsim van, én biztos nem kockáztatnék, már nem csak magáért felelős, hanem egy másik kis emberkéért is, ezt tudomásul kell vennie. Sajnos tényleg lehet belőle az általam korábban említett nagy baj is, ha nem húzzák ki (vésik ki szájseben), ez nem vicc, nem szabad elhanyagolni. Ha korábban elment volna, nyilván menthető lett volna, esetleg terhesség előtt még be is lehetett volna tömni, nem hiszem ,hogy most hirtelen alakult ki ez az állapot. A szülésig ne, húzza ki ezzel a foggal, az biztos. A gyógyszerek sok mindenre jók, de nem csodaszerek, itt az okot kell megszüntetni mielőbb, nem a tünetet kezelni, mert attól az még be lesz gyulladva, okozhat gondot, max. néha nem érzi, hogy fáj...

2011. dec. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz én így megjártam kicsit tavaly. Bölcsességfogról volt szó. Mondjuk én nem voltam hanyag csak nem időben derült ki h az a baj. Torkom fájt, meg a nyirokcsomóim, elmentem a dokihoz és adott antibiotikumot, mondván, hogy a mandulám duzzadtabb és piros kicsit. Annyira fájt, hogy nyelni alig tudtam. Hónapokig ment a huzavona, 5 antibiotikumos kezelést kaptam, amitől még nőgyógyászati bajom is lett. Aztán egyszer szájzárat kaptam és a házidokim azonnal elküldött fogászatra, magándokihoz mentem, aki egyből látta, hogy a bölcsesség fogam nő és sajnos rosszul. De érdekes módon az ínyem vagy a fogamat nem éreztem konkrétan. Lényeg, hogy kiműtötték a bölcsességfogam és azóta egészséges vagyok, mint a makk. Pontosabban most nyáron volt egy nyirokcsomógyuszim, de az meg azért volt mert a férjem herpeszes volt és elkaptam. És nekem ott jött ki először az egyik oldali nyirokcsomómon, elmentem dokihoz és mondta h öltsem ki a nyelvem, kiöltöttem, aftás volt, és azonnal mondta, hogy herpeszvírusom van, és mondtam neki, hogy a férjemnek pont van a száján egy herpesz. Szóval, ha a nyirokcsomódról van szó, akkor nem árt utánajárnod a háziorvosnál is, hogy nem lehet-e valami más vírus, vagy gyulladás is a szádban, vagy a torkodban
2011. dec. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenki válaszát.voltam ma reggel fogászaton,kihúzták a rossz fogamat.azt mondta a doki h antibiotikumot nem adhat mert attól elmehet a baba.kb 2 órája lett kihúzva a fogam.nem tudom h a nyirokcsomó fájdalomnak egyből foghúzás után el kellett e volna múlnia ha attól fáj?de nekem még mindíg fáj,szóval délután megyek a házidokihoz,hátha ne adj isten más probléma is van.
2011. dec. 22. 09:59
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze, menj el a házidokihoz is, de nekem pl. amikor kiműtötték a bölcsességfogamat, akkor kezdett csak igazán fájni a nyirokcsomóm, addig mig be nem gyógyult a seb. De aztán nagyon szépen elmúlt. Ez kb egy hét volt!!!!!majd írj h mi van veled!üdv
2011. dec. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
ma este írok h mit mondott a házidoki.ha nem jutnék esetleg géphez akkor holnap írok mindenképp.köszi szépen.
2011. dec. 22. 10:58
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Ugye, hogy túl lehetett élni? :D Gratulálok :) egyébként tudom, hogy nagyon nagy bátorság kellett hozzá, hogy elmenj, én is tudom milyen az, félni a fogorvostól, nálunk ráadásul egy szemétláda VOLT.. :D már nem az :D
2011. dec. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Gratuéálok,hogy összeszedted a bátrorságodat!

Jobb így neked is,főleg,hogy karácsony van,másrészt a legfontosabb a baba miatt nem maradhatott volna bent az a fájó rossz fog.S mi minden galíbát tudott volna okozn?


4 gyerkőc anyukája

2011. dec. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
még aznap voltam házidokinál mikor kihúzták a fogam.még jó h elmentem.kiderült h tiszta genny a mandulám.kaptam antibiotikumot.most ott tartok h fáj még mindíg a kihúzott fogam helye.fáj a torkom a mandulám végett+még mindíg fájnak a nyirokcsomóim és a fülem.:Sremélem mire beszedem a gyógyszert amit kaptam addigra elmúlnak a panaszaim.augmentin duot kell szednem.ismeri valaki?szedett valaki ilyet terhesen?nem ártalmas a babára?aki tud segytsen ebben!boldog karácsonyt mindenkinek.
2011. dec. 24. 11:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!