Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudhatom, hogy minden...

Honnan tudhatom, hogy minden rendben van?

Figyelt kérdés

Jelenleg 12 hét 3 napos terhes vagyok. 11+1-en voltam UH-n, ott minden rendben volt, de most a 16. hétig nem kell mennem semmilyen vizsgálatra. (akkor lesz genetikai tanácsadás (volt a családban fejlődési rendellenesség)+ AFP) Tudom, hogy nem kellene mindig a rosszra gondolnom, de úgy félek, hogy valami baj lesz.

Mire figyeljek, hogy tudjam, minden rendben van?


2008. ápr. 18. 10:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyugalom,és próbálj a testedre figyelni.Hidd el,jelezni fog,ha valami nem tetszik neki.Pl, ha keveset pihensz,vagy túl sokat idegeskedsz,feszült vagy,olyan haskeményedéseid lesznek mint a csuda.Hallgass az ösztönökre!Én a 12.heti UH óta nem láttam a babát,és jövő szerdán megyek a 36 hetesre,ahol szintén nem fogom:(Ha a védőnő nem szól rám,akkor nőgyógyászhoz sem megyek el,a nőgyógyász meg lebaszott,hogy lehet ilyen felelőtlen.mikor mondtam neki,hogy minden a legnagyobb rendben van szerintem a babával,ha valami nem jól lenne jöttem volna.Erre kinevetett majd vizsgálatkor rájött,hogy tényleg igazam van.Nyugodj meg,és figyelj magatokra,az ösztönök megsúgják,ha valami nincs rendben!
2008. ápr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bíztatni és tanácsolni tudom tiszta szívből, hogy pozitívan gondolkozz! Ez fontos, mert ha nyugodt vagy, boldog és kiegyensúlyozott belsőleg, azt a baba is érzi! Ne gondolj rossz dolgokra, és előre ne idegeskedj, ne félj, mert a 16. hétig meg fogsz őrülni, egy nyugodt éjszakád nem lesz!

Vannak tünetek, melyekkel tanácsos minél előbb orvoshoz fordulni, és NEM várni, de ezek tulajdonképpen az egész terhesség idejére vonatkoznak. Ilyenek pl: görcs, vérzés, (akár még a rózsaszínes folyás), ill. égő, viszkető hüvely, csípő vizelet. Ha ilyenek nincsenek, UH is rendben volt, akkor eddig minden OK!

Pihengess, kapcsolódj ki! Beszélgess mindenről barátaiddal, családoddal, olvass egy vidám könyvet, sétálj, próbáld a várandósság témát néha mellőzni, és nem ezen rágódni! Hidd el, könnyebb lesz!

Remélem, meg fogsz tudni nyugodni, és rendben lesznek az eredmények! Boldog babavárást kívánok!

2008. ápr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!