Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban korai lenne?

Valóban korai lenne?

Figyelt kérdés
Első babánkat várjuk, semmit nem vásároltunk még, a 4 éves húgomról maradt ránk a babakocsija és a kiságya, ennyi van meg és mivel nem akartam hogy úgymond az első babaruhája szintén örökölt legyen, vettem egy kis pólót. Ezt megbeszéltem a párommal és mondta hogy nyugodtan vegyem meg. Aztán hazajöttem és közölte hogy minek vásárolok előre? Anyukám is azt mondta hogy még nem lett volna szabad. Valóban korai lenne hogy 22 hetes terhesen vettem egy darab ruhácskát?
2012. ápr. 10. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Dehogy korai!!! Ez olyan butaság! Nem tudom miért rontják el a kedved!!! Főleg, ha tudod, hogy fiú lesz-e vagy lány!!

Én ha tudnám, már tele lenne a szekrény ruhácskákkal!! :)

21hkm

2012. ápr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hihi, tényleg nagyon elrontották a kedvemet ezzel... én sem gondolom azt hogy korai lenne, de amúgy is nagyon türelmetlen vagyok. :-) Nem mutatja magát a babád? Nekem kislányom lesz, én is csak a 19. héten tudtam meg, addig összezárta a lábát. Boldog babavárást kívánok neked!
2012. ápr. 10. 11:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
én 24 hetes vagyok, még szinte semmi baba holmink nincs :( édesapám feleségétől kaptam már kiságyra akasztható zenélő plüss játékot meg egy kiskádat, de ezeket leszámítva semmi. és engem nagyon bosszant, hogy a párom ilyen "babonás", a családom pedig még támogatja is.. mert hogy biztos baj lesz, ha előre megvesszük. hát ha baj is lesz, amit nem hinnék, akkor is el lehetne adni, vagy feltenni a padlásra. nem egy héttel a szülés előtt akarok hatalmas dinnyével vásárolgatni és körbe járni mindent, hanem most! szépen, apránként beszerezni azt, ami kell. szóval teljesen együtt érzek Veled és szerintem merj vásárolgatni, elvégre a Te gyereked is, sőt a "munka" nehezebb részét is Te végzed! hajrá kismami! boldog babavárást
2012. ápr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat! Én is nagyon bízom benne hogy nem lesz semmi baj, amit kétlek mert végig nagyon hányós voltam(vagyok), de ha úgy adódna akkor is lehetne kezdeni a holmikkal valamit, ahogy te is írtad! Tök baromság hogy az utolsó héten kell megvenni mindent, baromi kényelmetlen egy kismamának mert utána jön még a mosás, vasalás, hasonlók. Meg ennyi erővel az utolsó hetekben is történhet valami... Akkor meg csak vásároljunk szülés után?! Neked is boldog babavárást kívánok és kitartást! :-)
2012. ápr. 10. 12:01
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Szia! 26 hetes vagyok,és már kész van minden! A párom már akkor megvette a babakocsit,mikor még csak terveztük a picit!ne hallgass senkire,kezj el nyugodtan vásárolni,mert a végén túl sok mindent kell megvenni egyszerre,az pedig sokba kerül! Boldog babavárást!
2012. ápr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok! Köszönöm! :)

Szerintem még nem merte rámondani a dokim, hogy fiú vagy lány! 18hetesen voltunk a férjem kérdezte is, hogy nem tippelne valamit?!

Nézegette egy darabig, és azt mondta még nem mond semmit, majd 4 hét múlva! :(

Jövőhéten megyek csütörtökön, hátha már kiderül! :)

A vásárlásról meg annyit, hogy nagy pocakkal már nem hiszem, hogy jó lesz egész nap a boltokat járni!!!!

Csak be kell szerezni előbb a babaholmikat!

Meg szobafestés, berendezni stb..

Ennyi erővel a terhesség bármelyik hetében történhet valami...

Boldog babavárást Neked is! :)

2012. ápr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Mi is hamarabb vásároltunk egy csomó mindent, mint amit a babona tart. NE hagyd magad, ha most szeretnél vásárolni, akkor most vásárolj. Mondd el párodnak, hogy neked ez örömet, és megnyugvást okoz. :)
2012. ápr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki maga érzi, hogy mikor jött el az ideje a vásárlásnak. Szerintem nem korai. Következőkor ne mond el mit vettél :)
2012. ápr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A hétvégén én is anyósomtól megkaptam, hogy túl korán vettem (26 hetesen) hőmérőt meg kisollót.

Letojom, én július végén a hőségben nem akarok ilyen marhaságokért szaladozni az utolsó két hétben, pici dolgokat megveszem előre, a babakocsit és ágyat majd csak a 30. után rendeljük meg és kb másfél hónap alatt jön meg, a ruhát is csak a végén fogom, mert nem tudom, hogy mekkora méret kell.

De a műanyag, textil és stb dolgokat meg szeretném venni a 26-30 között. Nem a babonán múlik semmi rossz..

2012. ápr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első terhességemnél mi is ilyen korán bevásároltunk és utólag jó döntés volt, mivel a 30. héten kinyílt a méhszájam és a szülésig szigorúan feküdnöm kellett. A néhány dolog, ami lemaradt, azt a férjem vette meg, sűrű telefonváltások közepette ;)
2012. ápr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!