Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Öntenétek belém egy kis...

Öntenétek belém egy kis lelket? Annyira elkeseredtem!

Figyelt kérdés

15 hetes terhes vagyok, második babánkat várom. Tervezett gyermek és nem is kellett sokat rá várni. A baba méretei rendben vannak és eddig minden eredméynem jó lett.


DE! A 15 hét alatt iszonyatosan rosszul vagyok, szinte eddig egy percet sem tudtam élvezni. Állandóan émelygek, alig tudok enni. Ha ez nincs, akkor éppen görcsölget a hasam, fáj a derekam vagy a szeméremcsontom. Állandóan fáradt vagyok, szinte semmit nem tudok egyszuszra megcsinálni. Ráadásul kedden a terhesség alatt most először szeretkeztünk a férjemmel, ami miatt reggelre elkezdtem vérezni, így most két hétig feküdnöm kell és el lettem tiltva egy csomó mindentől (lépcsőzés, szex, kisfiam emelgetése, cipekedés...stb). Már most nagyon nagy a hasam, ami miatt feszül a bőröm, hiába kenem mindennap. Kijött egy csomó patim is, de közben száraz a bőröm.


Az első tehességem egy álom volt. most mintha az akkori rosszulléteket is bepótolnám. Lesz ez jobb? Már totál kivagyok purcanva. :(


2012. ápr. 1. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne aggódj a tünetek előbb utóbb elmúlnak. És abba gondolj bele, hogy lehet hogy most rossz neked, de hamarosan ott lesz melletted még egy kisember, akinek te leszel a legfontosabb a világon, és nagyon fog szeretni. :)
2012. ápr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A helyzet a következő: sajnos van, akit egész terhessége alatt végigkísér a rosszulét, álmatlanság, fáradtság stb. A lényeg, hogy baba rendben van. Tudom hogy ez nem vigasz volt, dehát sajna ez van, nekem csak az álmatlansággal és a puffadással kell lüszködnöm hála Istennek. Ez az első terhességemnél is így volt. Tarts ki, mert még soká lesz itt a 40. hét. Kellemesebb napokat kívánok neked.
2012. ápr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen, jobb lesz! :-) Amikor a fiammal voltam várandós, semmi, de semmi problémám nem volt. Most vagyok 33 hetes a hugival, és a 8. héttől a 18. hétig minden nap hánytam, émelyegtem, nagyon rossz volt. Aztán volt egy kis idő, amikor nem voltak rossz tünetek, ez kb. 28. hétig tartott, mert akkor meg a savam kezdett el gyötörni. Most már aludni sem tudok, zsibbad a karom, stb. De ezt akartuk nem? Így kerek a világ! Ne aggódj,minden rendben lesz. Próbáld meg magad lekötni és nem gondolni a sok kellemetlen tünetre, nekem ez segített. pl.: séta, olvasás, alvás, zenehallgatás. :))
2012. ápr. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az első három hónapot végig feküdtem, mert tavaly elvesztettük az első babánkat, és most is véreztem az elején (ráadásul hormon gyógyszereket kaptam, amitől még vacakabbul voltam). Most 25 hetes vagyok, még egyszer sem szexeltünk a férjemmel, nem ültem kádba, táppénzen vagyok, amiből kb. felkopik az ember álla. Hát, én is kiakadtam párszor, főleg az elején. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy milyen jó, hogy van ez a baba és minden rendben van vele! 9 hónapot féllábon állva is kibírunk, hidd el! Milyen jó, hogy jók az eredmények! Piszok nagy mázlisták vagyunk ám, hidd el!

Egyébként mióta érzem mozogni, sokkal jobban érzem magam, szerintem nálad is így lesz (remélem :D). Direkt nem sorolom fel, hogy milyen problémák vannak jelenleg, mert szerintem sokat segít az, hogy egyszerűen tudomást sem veszek ezekről és főleg nem beszélek róluk. Nálam beválik a struccpolitika, legalább jobban érzem magam :D.

2012. ápr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy ez most Neked nem vigasz, de én a 6. héttől a 16.-ig nem tudtam kiszállni az ágyból, infúzión voltam, folyamatosan, 24 órában öklendeztem, és ha nagy nehezen sikerült is hánynom valamit, akkor sem könnyebbültem meg egy percre sem. Nem tudtam, hogyan feküdjek, mert ha nagyon alacsonyan volt a fejem, folyamatosan jött vissza a sav a számba, ha kimásztam zuhanyozni, nem bírtam visszamenni az ágyba, mert az összes erőmet elvette a 2 perces mosakodás, sorolhatnám ...

És bár a 16. héttől kezdett javulni a helyzet, még a 21.-en is hánytam, a hányingerem pedig csak a szülés utáni 4. hányás után szűnt meg :-((( Végig zacskóval közlekedtem, vesetállal aludtam otthon is ...

(Úgyhogy nekem olyan problémám nem volt, hogy reped a hasamon a bőr, mert esélyem sem volt ilyesmivel foglalkozni ...)

Sok erőt kívánok Neked, hidd el, minden kínt megér egy pici baba, dehát ezt nyilván Te is így gondolod :-)

(Én speciel alig várom, hogy ismét terhes legyek, a fent leírtak ellenére ... Még magamat sem értem ...)

2012. ápr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok


Persze, tudom, hogy mindent megér a picike és nagyon várom. Pont, mint az elsőt, sőt talán még jobban is. :)


Csak ez, hogy most itthon kell lennem és nem csinálhatok igazából semmit, kicsit elkeserített. De tudom, hogy lesz jobb is és próbálok pozitívan hozzáállni, csak nem mindig megy. :)


Köszönöm biztatást!


Szép és boldog babavárást kívánok mindenkinek!

2012. ápr. 2. 07:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Biztos fog javulni a helyzet! Megértelek, hogy el vagy keseredve, hiszen ott van már az első babád, akivel nyilván foglalkoznod kell, el kell látni, stb ... Nem lehet így könnyű megküzdeni a rosszullétekkel ...

Gondolj arra, hogy milyen sokan cserélnének most Veled :-)

(Pl. én is, pedig itt van az 1 éves Kicsikém, de be vagyok zsongva a terhességért, meg vagyok őrülve, hogy újra baba legyen a hasamban :-) Tiszta hülye vagyok :-)

(Utolsó voltam.)

2012. ápr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!