Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallottátok? Nagyon durva...

Hallottátok? Nagyon durva szerintem.

Figyelt kérdés
Ma mondta a védőnőm hogy kijött egy új rendelet ami szigorítja az abortuszt.vagyis csak olyan esetben fogják engedélyezni amikor a baba a kinti életben sem maradna életben.szóval ha down-kóros vagy mondjuk nincs egy keze,azt még nem veszik el mert ő a kinti életben megmaradna.szerintem ez már durva.ti hallottatok róla?

2012. márc. 30. 21:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

......arról volt szó, hogy az előtte lévő procedúrát szigorítanák, és ezen túl már csak pénzért lehet elvégeztetni egy abortuszt.



Az itt folyó vitához: A fiamnak VOLT KEZE, de fejletlenek. VOLT TÜDEJE, de fejletlen. FOLT FEJECSKÉJE csak össze volt nyomódva. Meghalt! Nem is élt volna egy hétnél többet. Most mi a jobb? kihordani? tudod hogy beteg, és meg fog halni, és még hónapig a pocakban???

TE, aki több beteg gyereket láttál mint mi kilincset: DE NEM A TE GYEREKEID!! Nem te neveled!!! Felháborító és gusztustalan pálcát törni egyészségügyi okok miatt babáját elvesztő (vagy akiknek el kell venni) anyák felett.

2012. márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
71%

A 7-es válaszolóval teljes mértékben egyetértek.

Abortusz ellenes vagyok, de ha valaki tényleg nehéz körülmények között él, és a baba is védekezés ellenére jön, akkor ésszerűbb az abortusz mellett dönteni.

Emlékezzünk csak vissza, amikoron az egyik zsideszes agy bejelentette, hogy HAVI 47.000 Ft-ból meg lehet élni, és ezt az mondta, aki NAPI szinten 57.000 Ft-ot keres. Egy 47.000 Ft-ból 'élő', valójában éhező ember, ha azt mondja, hogy védekezett, és így lett terhes, és nem tudja bevállalni a babát, akkor teljes mértékben megértem, hogy elveteti a babát. Ráadásul megint azoknak lesz kevesebb a gyes-e, akik eddig is kevés pénzből éltek meg, és csak az kap kiegészítést, aki 2012 előtt szült. Én 2012. júniusban fogok szülni, én miért nem kapok majd kiegészítést, miért vagyok másabb annál, aki 2012 előtt szült? Olcsóbban adják majd a pelenkát, vagy megszánnak az élelmiszerüzletben, és kapok kedvezményt a kenyérre meg a tejre?


Én nem hallottam erről a törvényről, de nem értek vele egyet, mert akkor semmi értelme pl. a 12 heti ultrahangnak, vagy a 18.-nak.

2012. márc. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
16%

13:46-nak

Mi nem tudtuk, hogy a fiam betegen született, később derült ki.

Mégsem vetettem volna el. Mit hisztizel már? Azt hiszed csak neked van tragédia az életedben?

2012. márc. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Ilyen rendelet nem jött ki Magyarországon! Úgyhogy azért nem hallottuk, mert nincs ilyen.

Az alkotmányban viszont rögzítették a magzati élet védelmét.

2012. ápr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
51%

nem feltétlen intézetbe kell adni, sok család vár babára.

és az ÉLET minden felett! Az életben hagyás mindig jobb, mint megölni, és semmi esélyt se adni neki.

Mit fog az a szülő- illetve "nem szülő" a halálos ágyán gondolni, ha visszatekint az életére? 2012-ben, úgy 50-60 éve, nem kaptam jó fizetést, éhezni nem akartam, meg kellett az autóra, tv-re, ruhára való, mégsem járhattam rongyokban, és inkább megöltem a gyerekemet?


akkor adja inkább örökbe.

2012. ápr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

14.30-as!

Ne minősítgessél engem, nyilván téged nem érintett olyan mélyen a tragédiád, sajnálom! Biztos már túl vagy pár kaparáson hogy ilyen hisztimentesen tudsz nyilatkozni.

Nyilván egy kis csipőficam, vagy down miatt én sem hisztiznék!

2012. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyes. Egyetértek. Ha egy 2 éves kisgyerek elveszíti balesetben a kezét, akkor öljük meg? Ha egy 40 éves ember lebénul öljük meg? ha egy magzatnak nincs keze öljük meg? Mi különböztet meg egy 20 hetes magzatot és egy 60 éves embert? Nem sok minden. Mindkettő ÉL, mindkettő érzi a fájdalmat,mindkettő megérzi a szomorúságot és a szeretetet. Egy apró kis különbség van. Ahogy megyünk előre az időben úgy tágul az élőlény tudata. De egy 20 hetes magzatban is ott van a tudatosság csírája.
2012. ápr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

14.24-nek

sosem volt abortuszom és erre büszke vagyok. A fiam állapotát meg nem tragédiának fogom fel, hanem egy állapotnak, olyannak, ami miatt kicsit több segítségre van szüksége.

Van, aki nem sajnáltatja magát, hanem teszi a dolgát. Ebbe a csoportba tartozom én.

2012. ápr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Érdekes, rám azt mondták az orvosok, hogy minimális az esélye, hogy életbe maradjak, és akkor is komoly fogyatékkal.

Semmi bajom... Ezért fizetik az orvost..

2012. ápr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!