Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallottátok? Nagyon durva...

Hallottátok? Nagyon durva szerintem.

Figyelt kérdés
Ma mondta a védőnőm hogy kijött egy új rendelet ami szigorítja az abortuszt.vagyis csak olyan esetben fogják engedélyezni amikor a baba a kinti életben sem maradna életben.szóval ha down-kóros vagy mondjuk nincs egy keze,azt még nem veszik el mert ő a kinti életben megmaradna.szerintem ez már durva.ti hallottatok róla?

2012. márc. 30. 21:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
37%
Remélem ezek után meggondoltabbak és felelősségteljesebbek lesznek az emberek. Én is abortusz ellenes vagyok és vmilyen szinten egyet is értek a rendelettel.
2012. márc. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%

Nem, de ez szerintem konkrétan így nem igaz. Ugyanis akkor eleve nem szűrnék a fejlődési rendellenességeket.


Szigorítani valóban fognak, de nem így.

2012. márc. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
azt mondta ez arra is megy ki hogy növekedjen az ország lakossága.mivel nagyon kevés baba születik mostanában.amugy énis az abortusz ellen vagyoki,de az más ha valaki egy egészséges babát vetet el,mert fiatal mondjuk,de más ha mondjuk beteg.ezt azért nézhetnék szeintem.
2012. márc. 30. 21:42
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
A 2012-es abortusztörvény szerint ha a magzatnál súlyos egészségkárosodás, vagy rendellenesség, fogyatékosság áll fenn, elvégezhető az abortusz.
2012. márc. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%
Ha vki nem akar gyereket, mert mondjuk túl fiatal, jobb, ha mérsékli a szexuális életet és megfelelően védekezik. Túl sok a felelőtlen, buta fiatal. A másik dolog meg, hogy oké, hogy növelni kell a magyarok számát, csak sajnos nem evvel a módszerrel. A legtöbben azért nem vállalnak gyereket, mert rossz anyagi körülmények között élnek. A kormánynak (biztos) munkahelyeket kellene teremtenie, növelni a béreket. Persze könnyebb egy rendelet meghozása...
2012. márc. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez eleve marhaság lenne, mert ha beteg gyerekek születnének, ők felnőtt korukra rokkantnak számítanának. Az országnak már így is sokkal kevesebb a munkavállalója (adófizetők), mint a segélyekből, nyugdíjból és egyéb nyugdíj jellegű juttatásokból élők száma. Úgy mégis ki fogja majd őket eltartani??? A védőnők sokszor félre informáltak, sokszor szóbeszédből alkotnak infokat és mellesleg nem gazdasági szakemberek. Gondolkodj.

2. voltam.

2012. márc. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
72%
Valóban szigorítani fogják, de ahogy már írták előttem nem ebben a formában. Ez túlzás lenne! Amúgy meg nagyon köcsög ez a felfogás, már ne haragudjatok a kifejezésért, de annyira felbosszant ez a dolog. Abortusz ellen vagyok alaphelyzetben de ha valaki azért veteti el mert mondjuk saját magát is alig tudja eltartani az azért megérthető. Mi a büdös franc értelme van annak ha egy ilyen ember szül babát? Esetleg mindketten az utcára kerülnek, vagy a babát beadja majd intézetbe.. Hát az aztán jó megoldás! Az állam meg örülhet mert Hurrá! Több a magyar......
2012. márc. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez így hangzott el,akkor média szenzáció erős ferdítéssel! Így biztos nem modósíthatják! Egyébként meg aki el akarja vetetni mindig talál rá módot és orvost is.

(Én is abortusz ellenes vagyok.)

2012. márc. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Ez ebben a formában egyszerűen csak nem igaz, tehát nincs miről beszélni. A pletyka alapja az alkotmánymódosítás, ezerszer elmondták, hogy az abortusztörvény nem változik.
2012. márc. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
35%
Azért szép lenne, hogy valakit csak azért, mert hiányzik egy karja, azt életképtelenné nyilvánítsák. Én a többi válaszolóval ellentétben szkeptikus vagyok, mert nem hiszek ennek a kormánynak, képesek mégis behozni egy nagyon szigorú törvényt. Így is sok gyereket végeznek ki felelőtlen szex miatt, de akkor aztán virágozna a fekete kaparás, ha megszigorítanák.
2012. márc. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!