Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgynéz ki terhes vagyok...

Úgynéz ki terhes vagyok (17éves) ha minden igaz 1-2héttel fogom betölteni a 18 at a szülés elött ha nem koraszülött a baba! ilyenkor milyen támogatások vehetők igénybe? nem tudom mege tartsam a babát fele fogom tudni nevelni?

Figyelt kérdés

szívem szerínt megtartanám mert vágyok már babára de nem tudom felefogom tudni nevelni ebben a világban!

kérlek csak olyan írjon aki a kérdésre válaszol nem lehurrogást szeretnék


2009. jún. 15. 13:18
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
45%

Elozonek:

Akkor miert nem azt mondja mindenki h "embriot varok" vagy "magzatot varok".

Miert mindenki babat var??????

Kicsit erdekes a megkozelitesed......

2009. jún. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

ha megfelel akkor az embriót nem tudnám elvetetni!

de amúgy ez baromság mert szerintem mindenki azt mondja hogy babát várok meg mozog a baba nem azt hogy az embrió mozog!

2009. jún. 15. 17:54
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező:

Anyagi támogatásra olyanokra mint családi pótlék, GYES számíthatsz havonta, most 40ezer forint körül mozog, egyszeri szülés utáni anyaságira is 60ezer körül max egy baba esetén. (pontos összegeket nem tudom, mert terv, hogy valahol a nyáron változik a mértéke felfelé, legalábbis az egyik adós fórumon ilyesmit olvastam)

Ha olyan a szociális helyzeted, akkor az önkormányzatok tudnak egyszeri támogatást adni, ami néha többször is igényelhető, megkapható, esetleg ha van nálatok, akkor közüzemi támogatást(víz, gáz, esetleg szemét-nálunk ezekre lehet kérni mérséklést, támogatást)

Az apa mint olyan, vagy megszereti a gyerek gondolatát, vagy felelősségre vonható, és tartásdíjjat követelhetsz tőle.

A szülői támogatás érdekes kérdés, engem nem támogatnak, sőt! pedig babát várok, és a családomnak nem okozna gondott a fél brendon felvásárlása sem, de eddig egy 200Ftértékű előkét nemsok annyit sem kaptam, egyedül kell megoldanom, pontosabban nálam van apuka, de neki is csupasz a segge, az ő családja meg nem tud miből támogatni, így magunk oldjuk meg, okosban, diákmunka, meg jutalékozás, meg ilyenek, amik nem leányálmok, egyik hó tök szupi, másik alig hoz valamit(csak legális dolgok!). Nem egyszerű az élet, és csak pár évvel vagyok felnőttebb nálad(ez a megközelítés is érdekes, mert néha meg úgy kezelnek, mintha egy taknyos lennék, bezzeg ha egy fiatalnak mondom, ne aggódjon, lesz ennél rosszabb/jobb akkor helyből felnőtt vagyok, és csak összezavarom a fiatalságot)

Ha engedik, hogy otthon maradj a picivel, nem dobnak az utcára, akkor semmi baj nincs!!!

Ami a tanulást illeti, semmit sem kell feladni, mert lehet csinálni a sulikat, ami pedig még jobb is, azok a nők akik munka mellett babáznak három évig kiesnek a munkából, törvényi szabály szerint, míg suliba járhastz gyerek mellett is. De ami közös, vagy így vagy úgy, de osztódással is szaporodunk, mert te a suli-picurt kell egyeztetned egy ideig csak, míg a nagyoknak a munkahely-bölcsi-családot! CSak te tudhatod, hogy akarod e bírni ezt, nem csak most, de gondold végig, később sem lesz egyszerűbb.

Nevelés: szerinted mi kell ahoz, hogy abból a pici pöttyből ember legyen, egy olyan ember, aki hasznos tagja lesz a társadalomnak?


Egy apróság, választhatod a könnyű utta, és elveteted, de tudd, az a pötty, akárhogyan is gondolják sokan, ÉL. Lehet valamelyik pápa azt mondta eddig nem ember az ember, és törvényileg szabad megölni, de akkor is megölsz egy EMBERT, aki a GYEREKED, már most.


Sok sikert a helyes döntéshez.

(most bármelyiket is érzed annak, lehet évek múlva megbánod, hogy megtartottad/elvetetted, ezért baromira nem könnyű, Tanács: ne ránk, ne másokra, még csak ne is a szüleidre hallgas, MAGADRA!!! ha te akarod, és vállalod bármelyik utat is, akkor ha olyan a családod, támogatni fognak, neked meg könnyebb lesz a lelked a döntés miatt, és tényleg állj ki Magadért. Ha nem akarod, akkor ne tarsd meg, mert azt akarják, megbánod, De ha akarod, és vállalod, akkor harcolj érte.)

2009. jún. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Végig olvastam az össze válaszolót és megmondom őszintén az örökbeadásról senki nem írt neked! Nekem eléggé fiatalon volt egy abortuszom, mikor megtaláltam az igazit, és szerettünk volna babát összejött csak 10. hétben elvetéltem. Fiatalabb voltam nálad jóval, esélyem nem volt végiggondolni! Most már mindegy! Nem szeretnék neked tanácsot adni, mert itt csak te dönhetsz, de szerintem az ÖRÖKBEADÁS is egy lehetőség, jobb mint az abortusz! Gondolj arra hogy mennyien szertnének kisbabát és nem lehet nekik! Minden jót és tényleg írj hogyan döntöttél!
2009. jún. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

örökbe adni semmi féle képp nem akarom ha már megszülöm akkro csakis az enyém lesz!

nem adom másnak


nagoyn össze vagyok zavarodva nem tudom mi lenen a helyes

2009. jún. 15. 19:00
 26/37 anonim ***** válasza:

"aludj rá" szokták mondani, rendezd el a fejedben a dolgokat, sürget az idő valamilyen szinten, de ne kapkodj.

Higadtan gondold végig mit szeretnél.

2009. jún. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom,más hogy van ezzel,de kiváncsi volnák aki ugy gondolja,hogy az orokbeadás konnyebb,mint az abortusz,azok hány gyereket adtak már orokbe?Tobbszor olvastam,hogy az abortusz helyett ezt a megoldást ajánlják.Miért volna az konnyebb.én szerintem,ha már vki kihordja azt a gyereket és megszuli ,kell hogy valamiféle kotodés kialakuljon,végtére is 9 honapot egyutt vannak,vagy rosszul gondolom?
2009. jún. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Mikor derül ki hogy babás vagy e?Én is 17 voltam amikor terhes lettem.Mi megtartottuk,mondjuk mellettem álltak a szüleim és a párom is.Sajnos a 14 héten megtudtam a rosszhírt.Valami miatt kétszer is kellett hogy kaparjanak és mikor már megvoltam a sulival és egy ideje dolgoztam is ráálltunk a babadologra.Mitne mondjak 3 évbe tellt hogy összejöjjön ez a kis jövevény.Most irtozatosan boldog vagyok amit elmondani nem lehet csak akkor tudja meg az ember ha benne van.Azóta is bennünk van hogy milyen lett volna az előző....Soha nem lehet elfelejteni.CSAKIS A SZÍVEDRE HALLGASS!!!Ahogy kiveszem a szavaidból nem hiszem hogy könnyen feltudnád dolgozni ha elvetetnéd és egy örök pecsét az életedben.Nagyon sok erőt kívánok neked!És visszatérek majd még hogy babás vagy e vagy sem.

Üdv.:18 hetes km.

2009. jún. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy azt mondtam volna hogy könnyű megoldás lehet örökbeadni egy gyermeket, csak javasoltam mert ez senkinek nem jutott az eszébe! Különben egy gyereket sem adtam örökbe! Sajnos ezt a világot éljük ilyen emberek vannak, nem minősítek senkit!

Szegény lány nem irigyellek, nehéz döntés nem akartam rád kényszeríteni semmit csak lehetőség volt! Sok sikert! Majd írd meg hogy döntöttél!

2009. jún. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Na bizti már hogy babás vagy?Tudsz már valamit?A pároddal hogy alakulnak a dolgok?
2009. jún. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!