Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgynéz ki terhes vagyok...

Úgynéz ki terhes vagyok (17éves) ha minden igaz 1-2héttel fogom betölteni a 18 at a szülés elött ha nem koraszülött a baba! ilyenkor milyen támogatások vehetők igénybe? nem tudom mege tartsam a babát fele fogom tudni nevelni?

Figyelt kérdés

szívem szerínt megtartanám mert vágyok már babára de nem tudom felefogom tudni nevelni ebben a világban!

kérlek csak olyan írjon aki a kérdésre válaszol nem lehurrogást szeretnék


2009. jún. 15. 13:18
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
És mikor fogsz leérettségizni? és lediplomázni? mert valami bankba vagy hivatalba sem olyan egyszerű ám elhelyezkedni...Sajnálom hogy ezt kell mondanom, de rendkívül felelőtlen vagy-vagytok, ha a szüleid nem 100%-ban biztosak abban hogy tudnak és akarnak támogatni több éven keresztül, akkor ne tedd tönkre a gyereked életét a csonka családdal, anyagi gondokkal, lelki bizonytalansággal. Gyerek vagy még te is, nagyon kevesen tudnak boldog életet biztosítani ennyi idősen a gyermeküknek, persze van ilyen is, de nincs rá garancia! Gondoljátok át a családdal! Méghogy a párod hallani sem akar a gyerekről???!!! A dugásról, arról akart hallani, mi?! Legyen ez örök tanulság az életedben, akár megtartod a babát, akár nem!
2009. jún. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

Én annó 19 éves voltam mikor sajnos megesett!10 év távlatából már nem bánom,hogy úgy döntöttem nem tartom meg!Kijártam a sulit,szakítottam az akkori párommal mert szörnyű volt az egész helyzet!Így volt a legjobb!10 éve boldog kapcsolatban élek,és már várjuk a babát!!!

Kitartást és próbálj meg jól dönteni!

Minden jót!

2009. jún. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

22éves vagyok, percekre a szülőszobától. Elkezdtem a főiskolát, baba mellett fejezem be. Az apuka évfolyamtársam, dolgozik, de nem csillagászati a fizuja, kicsit húzósan de meg tudunk majd élni, remélem.

A szülők nem támogatnak, az én oldalam nem akar, pedig lenne miből, az apuka oldalának meg van rajtunk kívül is elég baja. Hárman vagyunk. Támaszok vagyunk egymásnak. Én azért küzdök itthon, hogy a picinek és a páromnak legyek a támasza, a párom azért, hogy nekünk, és a kicsi az akiért küzdünk kéz a kézben.

Le kell ülni beszélni arról, hogy mit szeretnél, a pároddal is, és neked kell döntened, felnevelni egy gyereket sose könnyű, se társsal se egyedül, se támogatással se nélküle, mindig van és lesz buktatód.

Banki munkához elég ha nyelvet beszélsz és elvégzel egy "bankisikkasztó" okj-t.

Ismerek egy lányzót, ő felelőtlenül terhes lett 17évesen, majd megszülte a csemetéjét, most suliba jár, de nem foglalkozik a picivel, neveli a nagyi, így is lehet.

De ismerek olyan anyát, aki velem egy idős második babás, és szebben élnek bárkinél, pedig úgy kezdték mint ti. És nem adta fel magát azért mert gyereke született csak anya lett, de az álmait is megvalósítja. Nem a világ szab határt nekünk/neked, hanem saját magad, hogy mit akarsz elérni.

2009. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
45%

Azért a 22 éves, főiskolára járó, párban gyereket váró kismama nagyon messze van a kérdést író 17 éves gyerektől, akinek a kisbabájáról saját szavai szerint a családja hallani sem akar, vagy még gondolkozik (???), nem? Ne vezessünk félre egy gyereket aki gyerekvállaláson gondolkozik, ez így tiniként nagy hőstettnek tűnik, de felnőtt fejjel már korántsem az!!!!

Ja, és bankban dolgozom, ne álltasd ilyen hülyeségekkel, hogy egy okj-s tanfolyammal tárt karokkal várnak, nem igaz!

2009. jún. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Én 18 évesen az abortusz mellett döntöttem. Akkor nem volt se munkám, se pénzem, és az akkori barátom se akart még apa lenni. Most 9 éve élek egy kapcsolatban és 32 éves leszek, nagyon jól alakult az életem és boldogan várjuk az első babánkat! Sokan vannak abortusz ellen, de ez a te életed, és a te döntésed, itélkezni senkinek sem szabad feletted. Egy gyerek nem játék és igenis sok pénzbe kerül. Én a helyedben először alapokat teremtenék egy kisbabának. Dönts szíved szerint és ne legyél szomorú soha!

2009. jún. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

Szia!


Vedd számításba, hogy mi szól a gyermek megtartása mellett, illetve ellene. Mindenképpen írd le, mert úgy pontosabb képet kapsz, jobban láttat.

Persze, ilyenkor nem lehet tökéletes tanácsot adni, mert ez a te döntésed, a te életed. De mindenképp vedd számításba, hogy ti hogyan éltek, mire elég, ami otthon van, mennyi szeretet - idő - pénz - türelem jutna a kicsire, ha ott lenne.

Ez komoly döntés, még a lakással, jó állással rendelkezőknek is nagy dilemma, nem egy kiforratlan személyiségnek, mint neked (adott családi jellemrajzzal).

Azt viszont szeretném megjegyezni, hogy diploma és nyelvvizsga nélkül, ha csak nincs irtózatos hátszeled, bankhoz nem igen fogsz tudni bekerülni egy közgáz érettségivel...ami még mindig kérdéses, hogy egyáltalán meg tudod-e csinálni! És hogy mikor!

Még egy dolog. Jól jegyzed meg, a gyereket nem a szüleidnek, hanem magadnak (magatoknak) szülöd! Nem mindegy, hogyan neveled fel, milyen körülmények között. És annak a gyereknek nemcsak anyja, de apja is van, akinek vállalnia kell. Ha nem teszi, akkor saját magáról ad jellemzést.

Nem tudom, mennyire vagy érett, egy ekkora döntéshez, de nem lennék a helyedben. Talán nem ártana, ha esetleg a védőnővel is elbeszélgetnél, mert tudna mesélni egyet s mást a kismamák életéről, helyzetéről, feladatairól...


Akármilyen döntést hozol, arra figyelj, hogy ez nem egy "ahol elfér ennyi, jut helye másnak is" című döntés, mert egy majdan megszülető ember életét fogja komolyan befolyásolni, nem beszélve a tiedről és a családodéról.


Üdv!


Ui.: remélem, a lehető legjobb döntést hozod majd, még ha fájdalmas és nehéz is lesz

2009. jún. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

Nemtudom nem te vagy aki megkérdezte hogy 18 év alattiaknak kell e szülői beleegyezés az abortuszba?Ha nem akkor bocsika.

Amúgy én azt tudom tanácsolni hogy halgass a szívedre!!!Ne halgass senkire!Azt kell mérlegelned ha úgy döntesz hogy elveteted akkor hogy tudnád feldolgozni stb. stb.Én nagyon drukkolok neked a helyes döntéshez!Megírod majd hogy döntöttél?

Üdv.:18 hetes km.

2009. jún. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
37%

kedves kérdező! nem tudom, ilyen helyesírással melyik bank fog alkalmazni...

talán előbb azt kellene gyakorolni, és utána álmodozni jó állásról...

2009. jún. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

igazából itt az a probléma hogy nem bírnám megölni a babát!

és most ott tartok hogy egyik sem lenne jó se megtartani se elvetetni!

2009. jún. 15. 15:04
 20/37 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom mennyi idős terhes vagy, de az embrió még nagyon messze van a babától. Én nem szeretem, ha ezt használják, hogy megölni egy babát. Majd, ha megszületik, akkor majd baba lesz.
2009. jún. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!