Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Masfel evnyi probalkozas utan...

Masfel evnyi probalkozas utan vegre bekoltozott a kis pocaklakom, Londoni kismamak tapasztalataira, tanacsaira lennek kivancsi? 6 hetes kismama

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 12:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Ketszer vartam babat Londonban.

Mire vagy pontosan kivancsi?

Ez mar nem most volt, hanem 3-4 eve.

Akkor ugy nezett ki, hogy kb 7 hetesen mentem el a gp-hez, szoltam, hogy pozitiv a teszt, elkuldott midwife-hoz.

Midwife vagy van a gp rendelodben, vagy nincs, ha nincs, akkor a legkozelebbi terhesgondozassal is foglalkozo korhazba kell menned. Idopontot vagy ker neked a gp rendelo, vagy pedig neked kell telefonon kerni.

Ott annyi tortenik, hogy egy jo hosszu beszelgetes, vervetel, vizeletvizsgalat utan kiallitjak neked a kiskonyvedet.

Ezutan kernek neked idopontot uh-ra, amirol levelben es/vagy telefonon keresztul is ertesitenek. 11-14. het kozott van az uh. Aznap van vervetel is uh utan egybol, kombinalt tesztet csinalnak. Ha nem csinalnak kombinalt tesztet, akkor kvartett tesztet csinalnak a 16. het kornyeken. Egyik gyereknel nekem ez volt, masiknal az, mindket vizsgalat megbizhato.

Kozben midwifehoz jarni kell negy hetente. O ad ki tovabbi beutalokat vervetelre, ugy remlik, hogy kb haromszor kellett menni.

Illetve nekem cukorterheles is volt a 24. heten, mert Apukam cukorbeteg. De ha nincs elozmeny a csaladban, es semmi nem utal a vizeletedbol, kozerzetedbol cukorbetegsegre, akkor nincs cukorterheleses vervetel.


Masodik uh a 20. het kornyeken van, nagy genetikai uh, ekkor mondjak meg a baba nemet is.

Ugy emlekszem, hogy kb a 32. hetig kell jarni negy hetente a midwifehoz, utana kethetente kb ketszer, azutan pedig mar hetente, amig meg nem szulsz.

Ha nincs semmi gond arra vonatkozoan, hogy a baba jol fejlodik-e, nincs panaszod, megfelelo a baba szivhangja, veled minden rendben es a mehed novekedeset is megfelelonek talalja a midwife, akkor nincs tobb uh. Ha barmi gyanu van, akkor van uh, illetve nst. Ha tulleped a terminust, akkor szinten van nst. Errol nincs tapasztalatom.

2012. márc. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszodat azt hiszem elegge sok mindent leirtal . Melyik korhazban szultel ??
2012. márc. 19. 15:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!