Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes 3 napos kismama...

6 hetes 3 napos kismama vagyok, ha valami baj lenne a babával, már elvetéltem volna ugye?

Figyelt kérdés

dokinál még nem voltam a napokban megyek.

első baba,

rögeszmém hogy vmi baj van, persze tudom hogy nincs csak egyszerűen bebeszélem magamnak.

nincs vérzésem stb, rendben vagyok,

de érdekelne hogy ha nem lenne szívhang vagy vmi baj lenne a babával a szervezet reagál rá vetélésként nem?

vagy véreznék nem?...

félek attól föleg, hogy nincs szívhang. nem lesz szívhang.

hogy nyugtassam meg magam az efféle buta gondolatoktól???


2012. márc. 16. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

ne gondolj ilyenekre nem lesz baj.

nem szabad ilyenekre gondolni!

szorítok,hogy minden rendben legyen.

2012. márc. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Igy van, ahogy az elso irta. Ne aggodj ennyit.


Egyebken sajnos akar a 23. hetig is elvetelhet az anyuka, gond is lehet barmikor. De ezen felesleges agyalni, csak pozitivan allj hozza. :-)

2012. márc. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Először is: azonnal felejtsd el ezeket a negatív gondolatokat. Ezzel csak felidegesíted magad és az nem tesz jót. Másrészt meg ne mondogasd folyamatosan hogy baj lesz baj lesz, mert bevonzod.

Ha másképp nem megy, menj el kismamajógára. Ott el tudsz lazulni. Sétálj nagyokat, élvezd a gyönyörű időt stb.

De ne agyalj butaságokon!!!



Másrészt:

a barátnőmnek 14 hetesen derült ki hogy nem hallani a baba szívhangját... egyteljesen normális uh-os vizsgálaton derült ki mindenz... előtte 1 héttel még nem volt semmi baj... és nem indult be spontán a vetélés...


De nem kell mindenki baját, tragédiáját a magadénak venned. Ők ők, te meg te vagy!


Hétfőn szépen menj el dokihoz, ő majd megnyugtat és hallani is fogod hogy zakatol a kis szíve.

2012. márc. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Egy bizonyos mértékig mindenki aggódik, különösen első babánál. Csak nem szabad, hogy az egész napot ez az aggódás töltse ki. Mert olyan nincs, h "jajj csak addig izgulok, míg nem lesz szívhang"....mert utána ez folyamatos. pl. 12. genetikai uh-Minden rendben van-e? Mozgolódások- jajj , ma csak 15x rúgott, biztos nincs baja?....stb. Szóval nem szabad rosszra gondolni, az a kis életke a legjobb helyen van odabent :)
2012. márc. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Először is, felejtsd el ezeket a dolgokat. Ne hergeld magad ezzel. Próbáld meg magad elfoglalni olyan dologgal, ami közben nincs időd másra koncentrálni.


Másrészt. A baj bármikor megtörténhet. Én 14 hetes babát veszítettem el, pedig a 12 hetes UH-n minden rendben volt. Nem véreztem, nem görcsöltem, csak elájultam. A mostani terhességem már fokozott orvosi megfigyelés alatt telik, 10 hetes voltam, amikor vettem egy szívhangfigyelőt. Ez további nyugalmat adott, mikor nem éreztem, hogy mocorogna. De a legfontosabb, hogy pozitívan kell hozzáállni. Én is ezt tettem és teszem, pedig őszintén bevallom, a szüléstől meglehetősen félek (az előző nem volt egyszerű eset), de próbálom magam nem streszelni, egész napra le vagyok foglalva, ha pedig mégis eszembe jut, akkor azt mondogatom magamban, hogy minden rendben lesz.


Tehát tessék mással foglalatoskodni és minden rendben lesz.

2012. márc. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor se kapj frászt, ha még nem hallod, hogy ver a kis szíve pár nap múlva. Elég, ha nem pontosan félidőben van a peteérésed, hanem később és máris nem lesz még szívhang, mert fiatal a babóka.

Nyugi, a stressz többet árt mindennél!

2012. márc. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Kislányommal 6 hetesen 1 naposan szívhangot hallotunk minden rendben volt, most 6 hetesen csak petezsák látszódott, majd 8 és 9 hetesen is , hétfőn műtenek és nem vérzek semmi bajom erre sajnos nem lehet alapozni. De van akinek 7 hetesen vagy utána van csak szívhang ne aggódj ezen és ne olvasgass itt én azt tettem és egyre rosszabb.:(
2012. márc. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!