Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normalis vagy rossz anya...

Normalis vagy rossz anya leszek, ha mar most "duzzogok" az itthon ules miatt?

Figyelt kérdés

Szombat este van, itthon ulok egyedul. A parom (velem elore megbeszelve, aldasommal:) elment kicsit lazitani a haverokkal, ritkan teszi, nem sajnalom tole. A barataim hivtak egy osszejovetelre, de kozuluk senki sem hazas es foleg nem kismama, ugy erzem, nem lenne korrekt elmenni es fintorogni, h mindenki cigizik, es iszogat, mikor en nemreg szoktam le a cigirol es egy pohar borba sem mernem beledugni a nyelvem. Azaz itthon ulok, es "siratom" magamat ;) , es merhetetlen nosztalgiaval gondolok regi nyarakra es tortenetekre, ami nem jellemzo ram (marmint ez a melabus nosztalgia).

Eddig madarat lehetett fogatni velem, h babat varok (18 hetes vagyok) most meg itt logatom az orrom es kesergek, es kozben persze szanalmasnak erzem magam, hiszen a legcsodalatosabb dolog tortenik velem. Kozben meg a vilag eli az eletet mellettem, es kivulallonak erzem magam.

Mindenki atesik ezeken a dolgokon, ez is veleharoja az anyava valasnak, megtanulni elfogadni a valtozast, es a lemondassal jaro dolgokat, azaz normalis ez, vagy rossz anya leszek, ha mar most "duzzogok" az itthon ules miatt...?


2008. ápr. 13. 00:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Érthető, hogy nehéz feldolgozni bizonyos dolgokat. De talán itt az ideje, hogy új barátokat szerezzetek, közösen a pároddal. Ha megszületik a kisbabád, utána sem fogsz ivós, cigizős bulikba jári a régi haverokkal. Sokkal jobb lesz, ha hozzátok hasonlóan házas, esetleg babavárós vagy kisgyerekes barátokat kerestek. Így később a gyerekek is játszhatnak együtt, és ti is jól érezhetitek magatokat. Én mondjuk sose voltam túlzottan nagy bulizós, így most se hiányzik, főleg, hogy egész csomó dolgot meg simán csinálhatok, ami jól is esik. Még mindig jó kézenfogva moziba menni, színházba járni, jó kis beszélgetős estéket tartani a barátainkkal, nagyokat kirándulni... Keresd az élet ilyen örömeit és légy nagyon boldog kismama - gondolj bele, hány olyan nő van az országban, aki a fél karját odaadná, hogy gyereke lehessen, és mégsincs. Te szerencsés vagy, neked ott van az a kis élet a pocakodban.

Szép várandósságot, könnyű szülést, nagyon boldog édesanyaságot kívánok neked!:-))

27 hetes kismama

2008. ápr. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szertintem még most menj egy kicsit lazítani, még a hasad nem olyan nagy...szerintem egyáltalán nem jó, ha a barátaidat elhanyagolod ezért....de tényleg nem muszáj a cigifüstben ülnőd...jön a jó idő..válasszatok olyan helyet, haol van kerthelység..megfogják érteni..a kismamák új baráti köre meg majd kialakul..mert elég sok új helyre fogsz még járni, elengedhetetlen, hogy ott ne ismerkedj, szerezz új barátokat.....

És ne bántódj meg, de , hogy a barátaid közül senki nem házas és nem kismama....ez egy kicsit diszkriminatívan hangzott....

2008. ápr. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Másképp hogy írja le, hogy senki nem házas és senki nem kismama? :) Ez nem diszkrimináció, ez tény! Sőt, azt írja, hogy ő nem akar "kellemetlenkedni" azzal, hogy jóval korlátozottabb lazulási lehetőségei vannak! :)

Kismamának: Én most lépek a 37. hétbe. Én nem nagyon ittam alkoholt ezelőtt, de persze terhesen szívesen tartottam volna borkóstolókat, néha kifejezetten kívántam!! :) Azért néha 1 kis pohár vörösbor lemehet. Az nem árt ám! Az előző hozzászóló is jó dolgot mondott, hogy nemsokára ki lehet ülni kerthelységekbe ahol a cigifüst sem reked meg!

Egyébként ezzel én is szembesültem, amivel te. Ezt se lehet, az meg nem esik jól....stb. De aztán az ember megszokja a végére. Azért annyira nem vagyunk bekorlátozva ne búsulj. A cigifüst, alkohol dolgot mint írtuk meg lehet oldani, így hát a társasági életből sem kell kivonni 100%-osan magunkat. Ami viszont kivon minket a forgalomból (főleg egy idő után), azok a saját fizikai akadályaink, amire azért figyelni kell. Ilyen a gömbölyödő has (ami egyszercsak orbitális lesz önmagadhoz képest:))) ), hogy több pihenésre van szükséged, én pl. hamarabb vagyok álmos már, meg bedagad a lábam estére....stb. Szerintem teljesen normálisak az érzéseid, mert úgy látom, hogy amellett hogy keseregsz, pontosan (be)látod, hogy miért van ez így, és hogy a legcsodálatosabb dolgot kapod az élettől...stb. Csak az ember kb. ebben az időszakban figyel fel ezekre a változásokra/lemondásokra....stb., mert ilyenkor már általában nincs hányinger, de még nincs gigapocak sem....stb. Ergo, ereje teljében érzi magát, de ott van valaki a pociban, akire figyelni KELL! :) Túljutsz ezen ne aggódj, utána meg alig várod hogy megszülj! :) Én is alig várom már. :) Ami vígasztal, hogy VÉGRE nagyobbak lesznek a cickóim! :) Boldog babavárást!

37. hétbe lépő kismami

2008. ápr. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia!!!Én is 18hetes vagyok.Kicsit bele kell törődni,hogy most fontosabb dolgok vannak.Mi úgy oldottuk meg,hogy mindenkinek jó legyen,hogy elmentünk a haverokkal szalonnát sütni,mozizni.Vagy valakinél ülünk össze filmet nézni.Nem kell elásni magad,mert kismama vagy csak másképp kell csinálni!:)
2008. ápr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem nyugodtan járj el, ha van kedved, amíg még nem vagy bálna. :) És amíg bírod. Én 23 hetes vagyok, már nincs is kedvem sokáig fent lenni, van mikor 9-fél tíz felé lefekszem aludni. De ha elmegyek a párommal, nem fintorgok a cigifüst miatt, a nyitott ablak mellé ülök, és kész. Van, hogy megiszok egy pohár bort, ha kívánom, de nem nagyon hiányzik az alkohol, pedig nagyon bulizós voltam előtte. Én örülök, ha van kedvem elmenni, mert elég befelé forduló lettem, és néha úgy érzem, csak a babán és a terhességen jár az eszem, néha mindent odaadnék egy kis "régi" dumálásért, amiben nincs szó felszedett kilókról, terhességi kínokról, babakocsikról stb. Csodás dolog, imádom a kis kölköt, aki jön-megy a pocimban (most is), de néha jó kiszakadni, mármint agyilag. Ezért nem is szeretek olyan társaságba járni, ahol csak erről folyik a szó. Tehát ne legyen lelkiismeret- furdalásod, ha néha visszakívánod a régi nyarakat. A létező legcsodálatosabb dolog történik velünk, de attól még nem muszáj a nap minden percében erre gondolnunk. Bocs, ha kicsit zavaros voltam, de így érzem és tudom, nem leszek rossz anya, és Te sem leszel az!! További mozgalmas babavárást.
2008. ápr. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én szülés után borultam ki kegyetlenül, ugyanúgy el voltam keseedve, mint te. Ennél csak rosszabb lesz, ha ott üvölt a gyerek, és nem tudsz menni sehova...
2008. ápr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez a szitu, sokat jártunk barátokkal ide-oda, bulizni, kirándulni, táncolni, borozni, stb.. s most terhesen alig mehetek valahova. Maradnak az ujjonnan megismert kismamák, akikkel a babán kivül semmiről nem lehet beszélni..Roppant unalmas, szeretnék néha kiszakadni az egészből..s emiatt bűntudatom is van.. de szerintem ez normális. nem gépek vagyunk, akiknek az agyát be lehet programozni, a 9 hónap végére teljesen átfogod értékelni a dolgokat, sokkal több örömet fog okozni a babád amikor rádmosolyog, mint egy átdorbézolt éjszaka. no meg ne felejtsd el, ez nem tart örökké.. pár év múlva ismét utazhatsz, nyaralhatsz csak már boldog kismamaként. a baba nem lesz állandóan odavarrva az oldaladhoz, biztos lesz segitséged. nem beszélve arról, hogy valamelyik barátnőd előbb-utóbb biztos babát fog várni, s akkor ismét együtt lehettek amennyit csak akartok.. na meg csinálhatsz vacsorát, kártyapartit, grillezést a barátokkal nálatok.. itt a jó idő, rengeteg lehetőséged lesz még lazitani a barátokkal.. bár én a barátaimmal nem csak bulizni, hanem órákat beszélgetni is szoktam akár egy parkban a padon..
2008. ápr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat, mindegyik nagyon hasznos volt!

Tenyleg nem akartam diszkriminativ lenni, hiszen 17 eves korom ota ok a barataim :)

A kerthelysegek, kerti sutogetesek kivalo otletek! Erre tegnap valahogy nem is gondoltam :)

Ugyhogy jovo hetre csinalok egy jo kis szalonnasutest :)

Koszi mindenkinek!!

2008. ápr. 13. 12:33
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyebkent 26 eves vagyok, ha vkinek ez az informacio hianyzott volna a teljes kephez :)
2008. ápr. 13. 12:36
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Bulizni mi sem járunk azóta,de a barátainkat nem hanyagoljuk el.Persze vannak időszakok,amikor nincs kedvem menni sehova,olyankor maradunk otthon.Viszont szinte csak annyit beszélek a piciről nekik,amennyit kérdeznek.Nem szeretnék egyfolytában róla beszélni,hisz elöbb utóbb biztos megunnák.(szintén javarészt gyermektelenek)Napközben is elmegyünk sétálni ha van idejük,nekem meg energiám.Amúgy gyakran jönnek hozzánk is,meg mi is megyünk.Persze én is sokszor éreztem,hogy elvesztettem a régi életem,néha meg is ijjedtem ettől.Sőt még attól is,hogy ha a párommal valamiért szétmennénk,akkor már nem tudnék úgy élni,mint elötte,hisz lesz egy gyerekem.Érdekes dolgok zajlanak le bennünk ilyenkor,de ezek szerintem természetesek.Ettől még jó anyák leszünk!:) 28 hetes kismami
2008. ápr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!