Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az első terhességednél nem...

Ha az első terhességednél nem lettek striáid, akkor megúsztad a másodiknál is csíkok nélkül?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Én igen. Sőt, eddig a harmadikkal sincs semmi.

31 hkm

2012. márc. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem nincs gyerekem, de anyukám azt mondta, az első terhességénél semmi striája nem volt, a másodiknál már lett néhány, a harmadiknál pedig teljesen tönkrement a bőre.

Ez persze több dologgal is összefügg, elsősorban a fiatalabb szervezet könnyebben tolerálja a változásokat (rugalmasabb a bőr), idősebb korban ez a rugalmasság csökken és inkább "szakad".

A másik dolog, ami nála valószínű szerepet játszott, az az, hogy az első gyereknél még nagyon fontosnak tartotta a kinézetét és kenegette a hasára a bőrpuhító krémeket. Később viszont már ehhez sem kedve, sem - a gyerekek mellett - ideje nem volt. Valószínű, hogy azért csökkenteni lehetett volna a striákat..


Szóval mindenképpen kenegesd a hasad akkor is, ha az elsőnél megúsztad a dolgot. Hátha a szervezet öregedését sikerül így kivédeni.

2012. márc. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem. Ja és nem kenegettem a hasam, csak ha nagyon száraznak éreztem.

Anyukámnak sem volt. A 3. gyerekét 38 évesen szülte és vele sem. Inkább bőrtípustól függhet vagy passz, de ha hajlamos rá valaki akkor nincs az a krém amivel ha keni a hasát nem jön ki.

2012. márc. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tesómnak az elsővel egy sem lett, a másodiknál viszont jó sok. ez persze annak is köszönhető, hogy az első babája 2400 gr-al, a második pedig 3900 gr-al született.
2012. márc. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első terhesség alatt 1 striám lett, a második alatt kb. 10. Mindkettő alatt kenegettem a pocakom, ráadásul első babát 41+1 héten szültem, a másodikat 37+2, a pocakom is kisebb volt. 2 év, 3 hó van a gyerekek között.
2012. márc. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Se az elsőnél se a másodiknál nem lett egy sem.
2012. márc. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem se lett egyiknél sem. Persze lehet a 3-diknál lehet, kitudja.
2012. márc. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem lett a lányomnál sem és az ikreknél sem. A lányom 2800 grammal született, a fiúk egy hónappal előbb 2 és 2,5 kg-mal. Óriási hasam volt velük, főleg magamhoz és a 160 cm-emhez képest. Szerintem genetika.
2012. márc. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Remélem most, a második terhességemnél is megúszom csíkok nélkül. Persze kenegetem most is a bőröm, de semmi extra dologgal, dm-es kismamáknak való olajjal, vagy sima testápolóval. Egyébként az én fiaim között is 2 év és 3 hónap lesz, ha minden jól megy. :)

2012. márc. 12. 13:36
 10/10 ptecus41 válasza:

A válasz: talán. Nagyon sok minden befolyásolja, h striás lesz-e a bőr vagy sem.

Ha tényleg szeretnéd megelőzni, akkor érdemes kezelni a bőrt valamilyen striák megelőzésére alkalmas krémmel.

Erre én a prevenstria krémet tudom javasolni.

Gyógynövényes, gazdaságos, mindig van valmilyen akció belőle, stb..Nekem bevált eddig:)

2012. márc. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!