Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. babát váró kismamák, mit...

2. babát váró kismamák, mit vesztek most, amit az első babánál nem vettetek?

Figyelt kérdés
Pontosabban,mit kell beszereznetek a 2.baba érkezésére?Miből kell esetleg újat venni,mert elhasználódott?Mit cserélsz le mindenképpen újra?Mit veszel amit az elsőnél esetleg nem tudtál megvenni?
2012. márc. 8. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Jo kerdes, ezen meg nem is gondolkoztam. De most hogy kerdezted, nekem pl. uj mellszivot kell vennem, mert a regi mar regi. 7 ev alatt elromlott a gumija.

De gondolom amit a gyerek szajaba adsz (cumi, ragoka, stb. de ezeket majd valoszinuleg kapod a latogatoktol).

Szoval a szajbaados dolgokbol mindenkeppen uj kell.

Minden mas szerintem hasznalhato. Agyacska, hordozo, furdeto szerintem nem kell uj.

De otleteket en is varok! :-)

2012. márc. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Babahintát, ami egyben pihenőszék is:) A lányomnak sajnos nem volt, hasfájós baba volt, 3 hónap kézben alvás, utána még 3 hónap, mire leszokott erről. Akkor még nem voltak ennyire elterjedve ezek a csodamasinák, hogy neten is lehetett venni jó áron, pedig nagy hasznát vettem volna.
2012. márc. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hordozót is vennünk kell, mert ami volt, azt eladtuk. Bár újszülött kortól volt írva, de nem igazán találtam jónak, azóta már láttam olyat, ami jobban fekvő volt, és kényelmesebb is egy picinek.
2012. márc. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

- Bölcsőt: az első külön aludt kiságyban, nem volt túl kényelmes, a bölcső befér mellénk a hálószobába

- Hordozókendőt: hogy szabad legyen a két karom, ha ő is olyan sírós lesz, mint a nagyfiam

- Cumit: mondjuk az az elsőnek sem kellett, de lehet, hogy ő igényelni fogja

- Pár babaruha, de azt úgyis kapunk.


Hirtelen ennyi.

2012. márc. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kendõt. :-)
2012. márc. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én sok mindent veszek... :) Pl hordozókendőt, szoptatós párnát, anyatejgyűjtő kagylót, ruhákat, mert kislány után most fiam lesz és a lányom legtöbb ruhája rózsaszín meg igazi lányos rucika... , cumit, lepedőt a kiságyba (mert az is rózsaszín), pihenőszéket, pár új textil pelust, napernyőt a babakocsihoz (mert nyár eleji lesz). Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2012. márc. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hu nekunk is sok mindent kell vennunk.

Pl. babakocsit mert a regi hasznalhatatlan, mellszivot mert az elsonel nem volt pedig jo lett volna,pihenoszeket, ha kislany akkor ruhat is mert fiunk van. Cumi meg ilyesmi is kell majd.

Az az igazsag,hogy a fiunk ota sokkal jobb lett az anyagi helyzetunk es most tobb mindent megengedhetunk magunknak.

2012. márc. 9. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem amásodik is kislány lesz, annyi hogy az első decemberi a második április/májusi lesz!Szóval ruhára nem nagyon kell költeni!


Nálunk ami kell/ett:

Ababkocsihoz (mert anagynak később vettük) most vettem mózest,meg hordozót!

Már a kórházba is kell kifogó,azt kap újat amiben a szülőszobán lesz!

Egy plédet a kórházba,mert nem akarom pólyázni!(ebbe szeretném a nevét belehímezni anagynak is van egy ilyen)

Egy borostyánlánc

Egy pelenkázólap,mert azt tönkre tettük

Egy tesófellépő a babakocsihoz

Body újszülöttre,mert azokat annó kaptuk,mostmár nem akarom visszakérni



Cumi/cumisüveg van új is bőven,mert kaptunk egy csomót,de nem használtuk soha,mondjuk most sem tervezem!A nagy még most is szopik,tuti lesz a kicsinek is:)


Kendőnk és mei taiunk van,mert a nagynál is használtuk,,de már a kicsinél biztztos hogy jóval többet fogjuk!Lehet abból még egy vékonyat beszerzet a nyárra(kendőt)


Egy két rucit kapott a kicsi azért,mert már vettem hasonlókat nekik! :)

2012. márc. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

SEMMIT!


"Nagylányom" is még csak 1 éves,úgyhogy mindene megvan és szinte tiszta új. Mivel lánykámnál kicsit túlzásba vittem a dolgokat, így annyi fölösleges cuccunk van, hogy még eladni kell belőle (pl. 4 féle kenguru/hordozó/mai tai, 3 féle hinta/pihenőszék) stb. stb :)


Max ha fiú lesz kell pár fiús ruci és ennyi.

2012. márc. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tóth Bernadett2 ***** válasza:

Inkább mint nem veszek. :) Millió felesleges cuccot rendeltem a netről (mellszívó, cumisüvemelegítő stb.).

Ha lány lesz akkor ruhát mindenképp kell venni, meg egy tesófellépőt mert a nagy 21 hós lesz akkor csak.

2012. márc. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!