Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan számolta ki az orvos,...

Hogyan számolta ki az orvos, hogy az 5. hétben vagyok?

Figyelt kérdés
Egy hete voltam orvosnál és azt mondta, hogy az 5. hétben vagyok. De ez nekem nem áll ossze. Jan. 13 volt az utolso menses, és február 14.-én teszteltem pozitívat, akkor már egy hetet késett. És a kalkulátor is azt írja, hogy 7 hét, 6 nap. Akkor most, hogy is van ez? Most akkor hogyan számoljam ki, hogy mikor leszek a 12. hétben? Mert a család még nem tudja és csak utána akarjuk elmondani :)
2012. márc. 8. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
UH alapján mondta? Akkor lehet, hogy később fogant.
2012. márc. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen UH-n voltam.
2012. márc. 8. 13:40
 3/12 anonim ***** válasza:
5%

5+6 hetes vagy elvileg a menszi alapján. A dokinak igaza van.

Vegyél elő egy naptárat vagy a telefonodat és számolj utána.

Eszerint: január 13-án volt meg utoljára. A beágyazódás akár 2 hét is lehet, az január 27, tehát ezen a napon fogant meg a babád (nagyjából). Január 27-től ha számolod a heteket, akkor mára kijön az 5 hét 6 nap. Holnap pedig 6hetes leszel. Persze pár nap +- eltérés lehet. De tényleg csak pár nap, és nem hetek.

2012. márc. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
lehet hogy 2 héttel kisebb a baba.
2012. márc. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Utolsó mensi szerint valóban 7 hét 6 napos vagy. De a babád foganhatott később, és lehet hogy az uh-n mért adatok alapján, csak 6 hét körül vagy.

A mensi szerint április 6-án leszel 12 hetes, és ekkor lesz elvileg egy nagyobb uh, ahol pontosítani szokták a terhességi heteket, ha eltérést látnak.

Amúgy előfordulhatnak egész terhesség alatt 1-2 hetes eltérések. Nekem is volt, a szülés várható időpontját mégsem módosították, csak az utolsó mensiből számoltak végig.

Mikorra hívott vissza a doki?

Babádnak milyenek az adatai amúgy? Ha leírod, akkor össze tudjuk hasonlítani, már ha akarod.

2012. márc. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mensi alapján nem 5 hetes 6 napos, hanem 7 hét 6 napos.

Fogantatás alapján lehetsz 5 hét 6 napos, hiszen általában 2 hét eltérés van a fogantatás és mensi között. A legtöbb doki így számol. Hacsaknem a tiéd, a valódi fogantatás miatt mondta, hogy 5 hetes vagy.

Amúgy alapvetően a 12. heti uh pontosítják a terhességi kort, amit viszont valóban mensi alapján számolnak ki, tehát jan.13-át veszik alapul.

2012. márc. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez úgy áll össze, hogy túl korán mentél dokihoz. Én is az általam számítottan 5. hét után mentem, bár én nem a teszt miatt. A doki mondta, hogy korai, de azért megnéz, mert már volt egy missed ab-om. Ő akkor azt mondta, hogy 4 hetes lehetek, csak egy üres petezsákot láttam. 2 hétig tiszta ideg voltam, hogy nehogy baj legyen. Akkor visszamentem és már látszódott az embrió és a pulzálás. Mostmár "összeértek" a dátumok, a doki szerint saccolt idő megegyezik az általam kalkuláttal.

Egyébként úgyis megtudod mikor leszel 12 hetes, mert akkor kell menni az első genetikai uh-ra. :) Egyébként megnéztem neked, április 6. után. Ha meg a család miatt van, nem mindegy 1-2 hét? :)

2012. márc. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A doki a menstruáció első napjától számol.De ha jan.13.-tól számolunk akkor is 6-7hetes voltál már 1 hete mikor a dokinál voltál.Én keresnék egy másik dokit a helyedben.
2012. márc. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a leletedremit írt?

mekkora az embrió?

vagy még csak petezsákot látott?

vagy volt már szívdobogás is?

ezek alapján tudunk biztosat segíteni neked.


ha 7 hetes lenne, akkor már ráírná, hogy élő embrió. ezt a szívdobogásból látja biztosan.


mi van a papírodon pontosan?

2012. márc. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tényleg érdekes, mert az utolsó menstruáció első napjától számolják a terhességet, főleg így az elején, hiszen a fogantatás pontos dátumát általában nem tudjuk. És csak később szokták módosítani a terhességi kort méretek alapján.
2012. márc. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!