Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol aludjon a baba az első...

Hol aludjon a baba az első hónapban?

Figyelt kérdés

Májusra várom az első kisbabámat,nagy dilemma elött állunk apával hogy hol lenne neki/nekünk jó!?

Kész van már a szobája,bevan rendezve a kiságya is ott van(amit nem is szeretnék máshova tenni),a mi szobánktól kb.5-6lépés az ő szobája,szeretnék venni légzésfigyelőt is!

Nála csak szoptatós szék van,ágyat nem vettünk,mert csak a sajátoméban tudok rendesen aludni,egy kanapé van amit szükség esetén belehet rakni hozzá!

De ha velünk aludna egy szobában,a babakocsi mózes részében,vagy egy járókában aludna ami újszülötteknek van!

De ezek nem egészségtelenek? A kiságyában kókuszmatrac van,napközben ott tentézne a drágám!

Nem tudom mi a jó,és mi a rossz..de szerintem már túl reagálom ezt az egészet,a párom azt mondja,ha haza hozzunk majd meglátjuk..egyébként nálunk egész éjszaka megy a tv is! A babához is veszünk majd,ha éjszaka szoptatok ne kelljen csöndben ott lennem!

Ti mit tanácsoltok? Ott tudtátok hagyni a babátokat?

Tapasztalatok?


2012. márc. 5. 19:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagy fiam szinte az első perctől egyedül aludt, külön szobában, a saját ágyában.

Most (5 és fél évvel később) érkezik az öcsi, szintén májusban:), de az első 2-3 hetet a mi szobánkban tölti majd a kiságyában, hogy megszokjam a kelést, közel legyen, és hamar tudjak pattanni, még mielőtt a nagyot is felébresztené. De ha egyke lenne, és nem kéne aggódnom a másik pihenésével is, akkor mindenképp külön tenném. :)

29 hkm

2012. márc. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

A kicsi szobájában volt egy ágyazható kanapé, azon aludtam együtt a kislányommal 4 hónapos koráig, apa a másik szobában. Nagyon-nagyon jó volt így, csak odafordultam Hozzá ha szopizni akart (eleinte volt, hogy 5-6 alkalommal is szopizott éjszaka) és már aludtunk is tovább. 4 hónapos korában jött a fordulópont, amikor is már átaludta az éjszakákat. Én visszaköltöztem apához, ő pedig azóta a kiságyában alszik, nincs semmi gond. Ha beteg vagy nagyon anyás korszakában van akkor még most is ott alszom vele néhány napot, amíg a kis lelki világa helyre nem áll:)


Nekünk ez így remekül bevált. Én nyugodt voltam mert ott volt mellettem és minden lélegzetét hallhattam+ nem kellett éjjelente ugrálnom egyik szobából a másikba, hogy megszoptathassam, Picurkámnak is jó volt mert anya ott volt mindig mellette, apának is jó volt, mer tudott pihenni. Nekünk így tökéletesen bevált.


Most jön a kistesó, vele is így lesz:)

2012. márc. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, köszi, hogy feltetted ezt a kérdést!


Pont ez foglalkoztat engem is. Én is külön szobába akarom tenni a babát , nálunk is egy ajtó választ el 3 lépés az egész. De ahogy közeledik a szülés, (márc. 16-ra vagyok kiírva.)egyre többmindent olvasok itt, egyre jobban el is bizonytalanodok. De az én férjem 3 müszakban dolgozik ha ki akarja valamennyire pihenni magát, már pedig neki muszáj lesz, akkor megkell szokja a különszobát. Az én szivem meg megszakad.

2012. márc. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Bár sok hozzászólás jött már, próbálj kiiagazodni :o) én is leírom, hogy nálunk hogy volt/van/lesz.

2 szobás a lakásunk, így nem volt kérdés, hogy ameddig lehet, a nappalit meghagyjuk, így a kiságyat és a többi bababútort (egy pelenkázó volt még :o)) a hálóba tettük. A kiságy mellett volt egy fotel, én csak abban tudtam szoptatni ülve. Kb. 7-8 hónapos koráig volt így, aztán a nappalink megszünt, mert áttettük a francia ágyat, és a szoba maradt a fiamé. A kanapét oda tettük be a nappaliból, + még egy szekrényt is.

Most jön a kistesó, ő már a fiammal lesz egy szobában kezdetektől.

Szóval én nem voltam sem ez, sem az, hogy egyszobába vagy külön, így alakult, a tesó meg azért sem lesz velünk, nehogy a fiam szóvá tegye majd majdnem 3 évesen, hogy akkor ő is velünk akarna...

Egy biztos, a mi ágyunkban sosem altatnám a picit állandóra.

2012. márc. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Aki a babával aludt, hogy szokta meg később a különszobát a baba?
2012. márc. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
úgy, hogy imádott a szobájában lenni, játszani nappal is és kapott egy nagyon klassz kiságyat, aminek nagyon örült mikor megkapta és azonnal ki is akarta próbálni. Megvolt a mesélés előtte, elaltattam és kész. Nem volt semmi baj. Van egy másik kis heverője is, amit otthagytunk a mi szobánkban és amikor kicsit nyűgösebb, vagy beteg, vagy olyan kedve van, akkor akkor alhat ott a mi szobánkban. Amikor jön a kistesó akkor mi az elején ott fogjuk nálunk altatni a heverőn a nagyobbat is addig míg a picit nem akarom különrakni. Így a nagyobbnak sem esik majd rosszul. Azt kihagytam, hogy hétvégén szoktunk családi filmezést csinálni, megnézünk együtt összebújva valami vígjátékot vagy mesét és olyankor is ott aludhat a mi szobánkban, ha akar. Nálunk tökéletesen működött így és a sok közös este nekünk is meg kisfiunknak is örök emlék marad.
2012. márc. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok-sok választ! :)

Nem egyszerű ez a kérdés úgy látom senkinek sem..

ma át vittem a kanapét a babaszobájába,amit már ki is próbáltam és nagyon kényelmes,szóval ha úgy döntök hogy egyedül alszik majd,de mondjuk egy szopizás után még arra is fáradt leszek hogy vissza mennyek a mi hálónkba,akkor egyszerűen csak ott alszom vele!

Azt hiszem ez lesz a legjobb megoldás,nagyon-nagyon ragaszkodó vagyok,így félek attól is ha éjszaka velünk aludna,soha nem tudnám őt a külön szobájába rakni..így jobbnak tartom ezt is megelőzni!

Apa eléggé későn is fekszik le 11óra fele,és akkor még tvzik is,így a babát sem fogja zavarni majd!

De valószínű hogy akkor derül ki ha már itthon leszünk,most egyenlőre a külön szobában alvás mellett döntöttem! :)

2012. márc. 6. 16:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!