Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol aludjon a baba az első...

Hol aludjon a baba az első hónapban?

Figyelt kérdés

Májusra várom az első kisbabámat,nagy dilemma elött állunk apával hogy hol lenne neki/nekünk jó!?

Kész van már a szobája,bevan rendezve a kiságya is ott van(amit nem is szeretnék máshova tenni),a mi szobánktól kb.5-6lépés az ő szobája,szeretnék venni légzésfigyelőt is!

Nála csak szoptatós szék van,ágyat nem vettünk,mert csak a sajátoméban tudok rendesen aludni,egy kanapé van amit szükség esetén belehet rakni hozzá!

De ha velünk aludna egy szobában,a babakocsi mózes részében,vagy egy járókában aludna ami újszülötteknek van!

De ezek nem egészségtelenek? A kiságyában kókuszmatrac van,napközben ott tentézne a drágám!

Nem tudom mi a jó,és mi a rossz..de szerintem már túl reagálom ezt az egészet,a párom azt mondja,ha haza hozzunk majd meglátjuk..egyébként nálunk egész éjszaka megy a tv is! A babához is veszünk majd,ha éjszaka szoptatok ne kelljen csöndben ott lennem!

Ti mit tanácsoltok? Ott tudtátok hagyni a babátokat?

Tapasztalatok?


2012. márc. 5. 19:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%

A kislányom az első naptól kezdve külön szobában van. Legzesfigyelo volt, a mi szobák kb. 8 méterre van az övétol. Sosem volt ezzel semmi gond.

De a baba szobájába ne tegyétek tv-t, nem tesz jót neki!

2012. márc. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem külön,jobb,ha hamar megszokja az egyedüllétet,de ha neked az a kényelmesebb,hogy veletek,akkor ott.....

a tévét ha nem haragszol meg,felejtsd el a gyerek szobájában..nálatok sem egészséges,hogy menjen egész éjjel,nemmég a gyereknél is legyen.

2012. márc. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Aludjon a szobájában a kiságyban és ne tegyetek oda tv-t.
2012. márc. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%

Hát attól függ. Szerintem nem árt neki. Az enyém az első kb. 3 hónapban mózesben aludt a mi szobánkban (Peg Perego Navetta).


"egyébként nálunk egész éjszaka megy a tv is! A babához is veszünk majd,ha éjszaka szoptatok ne kelljen csöndben ott lennem! "

Viszont szerintem ez butaság. A pici babának nagyon nem tesz jót, ha éjszaka megy a tévé! Amúgy meg amikor szoptatsz, nem a tévén fog járni az eszed. Én mindig élveztem, hogy végre csönd van, és hallgattam a baba szuszogását...

2012. márc. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
65%
Nekunk a szobánkban volt a kiságy és ott alukált.Csak annyi kulombség hogy egész éjjel aludt 2 hetes korátol.Nagyon jo baba volt -mert már nagyfiu:)
2012. márc. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
60%

3 hónapos a fiam, 7 hetes koráig velünk aludt egy szobában (kiságyban), utána átraktuk.

Nekünk is közel van két szoba, van légzésfigyelőnk is. Pici még, könnyen megszokta. Inkább nekem volt furcsa az első pár éjszaka!:)

2012. márc. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Na igen a tv..ez miatt sem "szeretném" ha velünk aludna egy szobában,nem akarom őt is rá szoktatni!

Az meg hogy át kell járnom éjszaka..na bumm,érte bármit megteszek,nem hiszem hogy fáradságot jelentene!

2012. márc. 5. 19:40
 8/27 anonim ***** válasza:
25%

"egész éjjel aludt 2 hetes korától"


Igen,igen,ha ügyes baba,végigszunyálja az éjszakát,akkor meg tökmindegy hogy alszik,azt a két hetet kibírod,hogy fel kell kelni hozzá,átmenni.

2012. márc. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
54%

Mi a "külön alvás" hívei vagyunk. Kb 3 hétig én a baba mellett aludtam matracon. A hasfájós korszakban velünk aludt úgy 4-5 hétig. Ez elég nehéz volt sem én, sem a férjem nem tudtunk aludni. Azóta az ágyában alszik én meg a sajátomban.

Külön szoba nincs, csak galéria: mi alszunk fent, ő lent.


Amúgy igen, kicsit túlkombinálod, de ez normális :-)

Gratulálok a picihez, sok boldogságot :-)

2012. márc. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
51%

Hát, lehetnek olyan időszakok, amikor az 5-6 lépés is sok. Tapasztalat. :o)

Szóval majd meglátjátok hogy lesz. Nekem első 2-3 hónapban mindig az ágyam mellet aludtak mózes kosárban, akkor még kényelmesen elfértek benne.

Aztán volt olyan gyerkőcöm, aki gond nélkül átszokott a kiságyba, és olyan, amelyiknél ez 4-5 hónapig is eltartott. És ez alatt bizony gyakorta az én ágyamban aludt, mert alvás közben szoptattam. Szoptatós szék ide vagy oda, arról szabályosan legurultam volna, így biztonságosabb volt a fekve szoptatás...


Szóval férjed véleményét osztom, és azt gondolom, az a legjobb, ha van egy elképzelésed, hogy hogy szeretnéd, de rugalmasan tudod azt kezelni, tehát ha kell, akkor változtatsz aszerint, hogy hogy alakulnak a dolgok, hiszen még semmit nem tudsz a kis jövevényről. :o)


Amúgy én is májusban szülök. :o)

2012. márc. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!