Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják, hogy felelőtlen...

Miért mondják, hogy felelőtlenek vagyunk?

Figyelt kérdés

Igen, nagyon fiatalok vagyunk a párommal, ő 22, én 18. 4éve vagyunk együtt, és most kisbabát várunk. Tervezett baba.

1éve élünk együtt, ő levelezőn végzi az egyetemet, én most érettségizem(4,2átlag) és felvételizem szintén levelezőre. Sporonban lakunk, és a párom Ausztriába jár ki dolgozni, biztos munkája van ott lassan 3. éve. 1800eurót keres havonta, és egy 2szobás lakásban élünk.

Fent tudjuk tartani magunkat is mindenféle seígtség nélkül, és félre is tudunk tenni minden hónapban. Az utóbbi egy évben úgy tanultam, hogy mellette a háztartást is vezettem, így 1db 3asom volt, a többi 4-5ös.


Igen, valóban fiatalok vagyunk, de nem felelőtlenek.

El tudjuk tartani, szeretni fogjuk, nem a nagyszülőknek vállaljuk a babát, nem kell bennünket anyagilag támogatni. Mellette nem marad el a tanulás sem.


Mi a baj ezzel az egésszel? Csak az, hogy 18éves vagyok?

Mindenki olyan furán néz ránk.. Viszont mi 4éve ezt vártuk, és végre eljött ez a pillanat.


Szerintetek is felelőtlenség? Őszintén..

18/L



2012. márc. 5. 16:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem felelőtlenség, mert minden adott. Sokan 30 évesen nem tudnak ilyen hátteret felmutatni. Nekem az jött le a kérdésedből, hogy szorgalmasak és kitartóak vagytok. Szerintem menni fog, de nem lesz könnyű. Főleg a suli. Én is baba mellett jártam közgazdaságira. Háááát, amikor már elindul és pakol, mászik mindenfelé, akkor képtelenség tanulni mellette, csak ha van valaki aki olykor-olykor tud rá vigyázni.

22 évesen szültem. Korábban jött a baba a tervezettnél, így először frászt kaptam és ezer kérdés kavargott bennem. :) Tehát én nem lettem volna érett 18 évesen az anyaságra.

2012. márc. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%

Dehogy vagytok, tervezett gyermek! Meg sem kell hallgatni azt, aki ilyesmit beszél, minden anyagi feltétel adott (pedig elsősorban nem ezen múlik), akarjátok, mégis mire kéne várni?

Az a baj, hogy ez már nem szokás? Ugyan, az én Nagyikám 17 évesen szült először, 5 gyermeket felnevelt tisztességesen, és senki nem merte volna felelőtlennek nevezni!

Boldog babavárást, és kitartást ezen az úton!

2012. márc. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
29%
Ahhoz képest, hogy "őszinte" válaszokat vártál, szépen pontozgatod lefelé, aki nem neked ad igazat.....
2012. márc. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

nem felelőtlenség.

ha minden feltétel megvan a babának ahhoz hogy mindene meglegyen akkor sok boldogságot.

2012. márc. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát! Nem én voltam a lepontozgató, nem szokásom, mert örülök, hogy válaszoltatok. Nem lehet minden embernek ugyanaz a véleménye. Igazából tudom, hogy rengeteg dolog fog változni, innentől nem lesznek bulik, és punnyadós hétvégék, de nem bánom.

A tanulás eddig hálaisten ment a háztartással együtt is, legalább fősulin nem kell mindennapra tanulni :)

Tudom, hogy nehéz lesz, és mikor a szüleim megtudták, hgy babát tervezünk, majdnem szívrohamot kaptak, de mostmár ők is mellettünk állnak. Köszi a válaszokat! Örülök, hogy nem mindenki van ellenünk :)

2012. márc. 5. 19:26
 16/19 Babi0906 ***** válasza:
Szerintem nem felelőtlenség, sőt több ilyen fiatal kéne, mint ti. Attól, hogy valakinek nem a bulizáson meg drogozáson jár az esze attól még nem kell legyerekezni. A felnőtt élet nem kórtól függ. Rengeteg olyan 30 év körülit ismerek aki még mindig anyucival lakik, mosnak, főznek rá mert képtelen ellátni magát. azt hiszem a másod válaszadóig jutottam az olvasásban úgy felhúzott ezzel, hogy 18 évesen gyerekek vagytok. Mi is fiatalok vagyunk. 29 hetes terhes vagyok és példa értékűen élünk. 18 éves voltam amikor összeköltöztünk, a sulit már akkor befejeztem, egyből elálltam dolgozni, a párom már dolgozott. Háztartást vezettem, dolgoztam stb,mint más "felnőtt"!!!! 8 éve vagyunk együtt és már nagyon szerettünk volna babát csak mindent megakartunk teremteni neki.
2012. márc. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Babi0906 ***** válasza:
Ja 23 éves vagyok!! A párom 27.
2012. márc. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Végig olvastam a hozzászólásokat.Én a te helyedben rá se bagóznék más ember véleményére.Ez a ti életetek és szerintem boldogan éltétek eddig is.Azon vagytok, hogy mindent megteremtsetek magatoknak.Példás amit tesztek.A legtöbb 18éves a szülei pénzét költi,buli drog,cigi,nagyképűsködés a semmire.Tényleg több ilyen fiatal kellene és lehet, hogy nem itt tartana az ország...

Sok erőt és egészséget kívánok nektek és gratulálok!:)

2012. márc. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Szerintem nem felelőtlenség, pláne így hogy jók a körülmények. Minnél fiatalabb az ember, annál jobb a teherviselése, és ez a gyereknek is jó.
2012. márc. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!