Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják, hogy felelőtlen...

Miért mondják, hogy felelőtlenek vagyunk?

Figyelt kérdés

Igen, nagyon fiatalok vagyunk a párommal, ő 22, én 18. 4éve vagyunk együtt, és most kisbabát várunk. Tervezett baba.

1éve élünk együtt, ő levelezőn végzi az egyetemet, én most érettségizem(4,2átlag) és felvételizem szintén levelezőre. Sporonban lakunk, és a párom Ausztriába jár ki dolgozni, biztos munkája van ott lassan 3. éve. 1800eurót keres havonta, és egy 2szobás lakásban élünk.

Fent tudjuk tartani magunkat is mindenféle seígtség nélkül, és félre is tudunk tenni minden hónapban. Az utóbbi egy évben úgy tanultam, hogy mellette a háztartást is vezettem, így 1db 3asom volt, a többi 4-5ös.


Igen, valóban fiatalok vagyunk, de nem felelőtlenek.

El tudjuk tartani, szeretni fogjuk, nem a nagyszülőknek vállaljuk a babát, nem kell bennünket anyagilag támogatni. Mellette nem marad el a tanulás sem.


Mi a baj ezzel az egésszel? Csak az, hogy 18éves vagyok?

Mindenki olyan furán néz ránk.. Viszont mi 4éve ezt vártuk, és végre eljött ez a pillanat.


Szerintetek is felelőtlenség? Őszintén..

18/L



2012. márc. 5. 16:43
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá kell tennem, hogy mindketten tudjuk, hogy mekkora feleősség egy baba, és hogy ő mindig velünk lesz. Felkészültünk rá. Sokat vaciláltunk mi is, hogy belevágjunk-e, de nagyon boldog vagyok, hogy így döntöttünk :)
2012. márc. 5. 16:44
 2/19 anonim ***** válasza:
27%
hmmm??? hogy lehet 18évesen gyerkeket tervezni?
2012. márc. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy szívünk szerint már 2 éve akartunk volna gyerkőcöt, de tudtuk, hogy érettségi nélkül semmire sem fogok menni. Most, hogy már csak 2 hónap van az érettségiig, tavaly decemberben abbahagytam a fog. gátlót. És múlt héten derült ki, hogy 6 hetes terhes vagyok :)
2012. márc. 5. 16:50
 4/19 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem felelőtlenség,sok 18 éves tisztességesen fel tud nevelni egy babát,DE felkészülni nem lehet rá,könnyű mondani,hogy ha éjjel felkel csak meg kell etetni,stb....,ez nem ilyen egyszerű!

Gondolom azért mondják,hogy felelőtlenség,mert még suliba kéne járnod,dolgozni,bulizni,élni!

Hidd el ha meg lesz a baba időd sem lesz tanulni,főleg úgy,hogy a párod külföldön dolgozik!


Gratulálok!

2012. márc. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
18%
még ti is gyerekek vagytok...
2012. márc. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
Szia!!!!Véleményem szerint egyáltalán nem vagytok felelőtlenek...Ismerek néhány embert,aki abba a kategóriába tartozik,de azok nem ti vagytok!!Nem feltétlenül az életkor számít,van,aki 30 évesen sem elég felelősségteljes egy babára.Ahogy olvastam a bejegyzésedet,nekem egyáltalán nem az jött le,hogy nem tudnád,mire vállalkoztok!!!Az anyagi része nálatok megvan,tanulni levelezőn lehet babával is,a párod dolgozik,stabil háttérrel bírtok.A mai világban ez nagyon nagy szó,és én csak gratulálni szeretnék nektek,amiért vállaltátok,és tudatosan ezt a babát!!Az pedig,hogy a későbbiekben hogyan alakul az anyagi helyzetetek,az életetek,azt senki sem tudja előre...sajnos nem ebben a mai világban,de akkor szerintem senki nem vállalna gyereket.Úgyhogy boldog babavárást és könnyű szülést kívánok Neked,és ne törődjetek a negatív kritikákkal,nem ér annyit,hogy ezen bosszantsátok magatokat!!!Üdv:tamy
2012. márc. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
15%
persze tedd még alá a lovat...:/ istenem :/
2012. márc. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

Én nem nevezném ezt felelőtlenségnek, legalább is anyagi szempontból biztos nem.

Felkészülni viszont úgy igazán nem lehet, senki nem tudja előre, milyen is lesz igazából, amikor már gyereke lesz. De remélem az élet benneteket igazol majd :)

Amúgy én 19 évesen voltam terhes, 20 évesen szültem, nekem is mondták, hogy túl fiatal vagyok. Azóta eltelt több, mint négy év, és túl azon, hogy nem bántam meg (ki mondaná azt, hogy megbánta?), eddig mindenkitől csak elismerést kaptam, amiért egy jólnevelt, kiegyensúlyozott, okos gyerekem van, mellette tanulok, dolgozom.

Nem az okoskodókkal kell foglalkozni, ez a ti életetek, nektek kell élni, nem másoknak.

2012. márc. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem az furcsa, hogy azt hiszitek, semmi nem fog változni az életetekben. Munka, suli, háztartás... minden változatlan marad, csak lesz egy baba.

Ezt lehet felelőtlenségnek is nevezni.

2012. márc. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

Ha mindenki azt várná,hogy élete végéig biztos munkája legyen,akkor senki se vállalna gyereket.

Szerintem se vagytok felelőtlenek. Ismerek olyan harmincasokat,akik a felelősséget hírből se hallották. Ez nem korfüggő.

A tanulás lehet nem lesz olyan egyszerű,de szerintem meg lehet azt is oldani,hogy jusson időd rá.

Én drukkolok Nektek és boldog babavárást kívánok.


Amúgy az első babám én 19évesen szültem és most 28évesen várom a másodikat.Nem bántam meg,hogy olyan hamar szültem. Nem hiányzott a bulizás és arra volt időm,amire hagytam.

Lehetetlenség nincs csak tehetetlenség!


Sok boldogságot!

2012. márc. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!