Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire ártok a picinek, ha...

Mennyire ártok a picinek, ha megszületik, hogy ha kutya van a házban?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodunk azon, hogy megtarsuk-e a kutyust, hogy jön a baba.

A tanácsotokat szeretném kikérni, hogy ha mellette döntünk mire ügyeljünk, hogy véletlenü se legyen a béby-nek baja abból, hogy kuya van a háznál.


2008. ápr. 10. 20:12
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Majd arra figyelj, hogy nem mindegy hogy érkezik egy kutyus egy "kész családba", vagy egy baba érkezik az "ő családjába". Soha ne hagyd őket kettesben (legalábbis egy jó darabig), és próbáld elfogadtatni a gyereket vele és a gyerekkel is majd őt. Sok ilyen "féltékenységi tragédia" van/volt. De erről a gazdik tehettek. Sok sikert!
2008. ápr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
52%

En sem teszem ki a kutyankat a lakasbol,teny,h nagyon odafigyelek a kutyam egeszsegere,es rendszeresen viszem orvoshoz,de ettol meg nem lesz kevesbe fontos a sajat gyermekem egeszsege!!!

Persze,h O lesz majd a legfontosabb,ha megszuletik,de nem kell mindentol ennyire ovni,mert szerintem itt is a legtobben nem egy sterilizalt szobaban nottunk fel,hanem anno meg a termeszetben,kutyak,macskak stb.alatok kozott.

Es szerintem jol dontesz,h nem valsz meg a kutyustol,hidd el ha a kello szabalyokat betarjuk csak nyerhetunk a kutyussal,mert imadni fogja az allatokat a gyermekunk.

2008. ápr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
79%
Egy kutya nem hasznos, hanem egy társ és megfelelően tartva nem lehet semmi baja a babának. Mondom: MEGFELELŐEN!!!!
2008. ápr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
61%

Nos, ezt a kis hozzászólást nem a kérdezőnek szánom, hanem annak a sok tudatlan szívtelen embernek akik nem képesek alapvető higiéniai szabályokat betartnai, azért, hogy akit megszelidítettek fel is neveljék.A kutya nem számít? Nem látjátok, hogy ugyanúgy szeret, én jobban szeretem a kutyáimat mint más a gyerekét és igen kertesházban lakunk, de mind a 2 kutya bejárt még a házba is.A nagyot kiteszem az udvarra májustól a pici bent marad.Ennyi.Kezet kell mosni, de emlékszek amikor én is a kutya szájába másztam a nagymamánál,és jéééé jelzem itt vagyok megvagyok.Gyönyörű élete lehet annak a gyereknek akinek olyan szülei vannak, akik egy csöpp életet mindenféle rossz érzés nélkül elpaterolnak és ezt a babára fogják.Nem tudnám a kutyáimat oda adni senkinek, hiszen hozzám tartoznak ugyanúgy mint a pici baba a pocakomban.

Én minden kutyát megchippeltetnék, és komoly pénzbüntetéssel súlytanám azt aki tönkreteszi a kutyája további életét, hiszen nem képesek az új gazdát teljesn mértékben elfogadni.

Még egyszer GRATULÁLOK szívtelenek.Végre van egy ok amiért kiteheteitek az állataitokat.

2008. ápr. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem mindenkinek magának kell eldönteni, és ha esetleg valaki ezt másképp gondolja, azt tiszteletben kéne tartani, és nem kéne egyből leszólni, és szívtelennek nevezni. Én is nagyon szeretem az állatokat, de én sem tartanám a baba mellett, mert ismerek olyan családot, ahol a kisgyerek az ápolt és egészséges kutyustól elkapott valamiféle vírust és rettentő hasmenése volt mind a kutyának, mind a babának egyszerre. Mindezek ellenére nem fogok szívtelennek nevezni senkit, mint az előttem szóló, aki kiteszi ennek a gyermekét. És mégegyszer mondom, ez csak az én véleményem, mindenki döntse el anélkül, hogy másokat leszólna. Boldog Babavárást mindenkinek. 9 hetes kismama
2008. ápr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
52%
Nem lesz semmi gond,nyugodtan maradhat a kutya.Mivel mindig volt állatod,ezért minden fertőzésen átestél már,a higiéniás szabályokat meg úgyis betartod.Szörnyű dolog,ha valaki azért eldob egy állatot,mert gyereke születik.De gondolom te nem vagy ilyen!
2008. ápr. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
51%
Jó tudni: a kutya és az ember egymás vírusaival nem fertőződik! (kivétel a veszettség, de az ellen ugye oltva van a kutya) A kutya nem kap tőlünk influenzát és gyermekünk sem a kutyától szedi össze az épp aktuális hasmenés-vírust!
2008. ápr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlen, hogy milyen korlátoltak sokan az állatokkal kapcsolatban. Az ilyen, a babát a széltől is óvó anyukák gyerekeiből lesznek azok a felnőttek, akik irtóznak és/vagy félnek a kutyáktól, megfosztva magukat (és persze majd a gyerekeiket is) azoktól a fantasztikus élményektől, amiket csak az állatok mellett (és nem jó messziről figyelve őket!!!) élhetünk át.
2008. ápr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam nagyon kis koraszülött volt.A 26.hétre született(az ő immunjuk még sokkal gyengébb mint az időre született társaiké),és mikor elérkezett az idő,hogy hazavihettem a kórházból,én is rákérdeztem ott a kora osztályon a legjobb doktornőre,hogy mi legyen kutya ügybe..Az volt a válasz,hogy amikor hazaviszem a gyereket,akkor engedjem meg a kutyának hogy megszagolja,nehogy idegennek takintse,és bántsa(öreg kutya volt),de a KUTYÁT NEM KELL ELVINNI A LAKÁSBÓL A GYEREK VÉGETT,MERT SEMMI BAJA NEM LESZ TŐLE.Pedig mi tömblakásban éltünk akkor.És ennek már lassan 3,5 éve,és a gyerekenek semmi baja nem lett,pedig mégegyszer hangsúllyozom,hogy a fiam 26.hétre született,és még csak épphogy meggyógyult,és 2,5kg volt amikor hazavittem a kórházból..
2008. ápr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Én is ebben a cipőben járok.Nekünk is van egy huskynk a lakásban,tisztán van tartva kellően van takarítva a lakás.Mi is szeretnénk babát, de a kutyátol sem akarunk megválni.Ugy néz ki, hogy kertesházba költözünk,de ha addig mégsem jönne össze,nem hiszem, hogy terhesen bajom lehetne a kutyátol(persze csak megfelelo higiénia mellett).Azért nem szebed kidobni a kutyát,mert már babát akarunk,mert eddig o volt a hu társunk aki az életét is feláldozna értünk..

Nekem is fontos a gyerek egészsége, de nem szabad agyonfélteni.Nagyanyáink is állatok között nőttek fel,mégse lett semmi bajuk...

2008. ápr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!