Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire ártok a picinek, ha...

Mennyire ártok a picinek, ha megszületik, hogy ha kutya van a házban?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodunk azon, hogy megtarsuk-e a kutyust, hogy jön a baba.

A tanácsotokat szeretném kikérni, hogy ha mellette döntünk mire ügyeljünk, hogy véletlenü se legyen a béby-nek baja abból, hogy kuya van a háznál.


2008. ápr. 10. 20:12
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
A baba egészsége nagyon fontos szerintem a kérdezőnek is, de feleslegesen nem kell egy állatot "kidobni" vagy sürgősen elajándékozni, és lehet, hogy nem is jó mhelyre kerül. Én nagy állatbarát vagyok, azt gondolom, hogy egy állat kis lelkét, életét is figyelembe kell venni és ha nem megy a dolog, akkor odaajándékozni, de a lehető leggondosabban, kellő körültekintéssel. Lakásban együtt egy kisgyerekkel szerintem sem jó, de sok ember sajna ilyenkor bepánikolva megválik a kedvenckétől. A kérdező biztosra veszem, nem fog ilyet tenni, okosan meg fogja oldani a dolgot. Ha nem így tenne, be sem írt volna...szerintem!!
2008. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
66%
Felháborít, amiket itt olvasok! eddig megtette a kutya is, most hogy lesz baba a kutya már nem kell??!! Megfelelő odafigyelés mellett semmi probléma nem lehet. az első hónapokban ki kell szoktatni a kutyát a baba szobájából, és egyébként is nagyobb odafigyelést igényel, de hogy elajándékozzon valaki egy érző lényt, aki mindig feltétel nélkül szerette,várta, kiszolgálta szerintem kegyetlenség! egy életre felelős lettél érte amikor magadhoz vetted. Semmi probléma nem lesz ha figyelsz. számtalan család megoldotta már ezt a környezetemben probléma nélkül...
2008. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
67%
Én azt gondolom, hogy ha internetet használsz, akkor debil idióta nem lehetsz, úgyhogy nem fogod a kutyával lenyalatni a cumit, amit mintha itt feltételeznek szinte. Biztos vagyok benne, hogy ha régi kutyás vagy, tökéletesen tisztában vagy a higiéniai szabályokkal, hiszen különben Te is folyton rühös, bolhás, férges, veszett lennél. Amire figyelj: a kutyát rendesen vidd orvoshoz, fürdesd, mindig moss kezet, a kutya szőre ne kerülhessen az újszülött baba szájába (ehhez valóban külön légtér kell és gyakori porszívózás). Állatorvossal beszélj, ha nem akarod és nem tudod a kutyát máshol elhelyezni. De ha nem anyatejes baba lesz, tényleg gondold át az egészet, anyatejjel is fél év az immunrendszer ilyen-olyan szintű kialakulása. Én nem értek egyet azzal, hogy minden fertőtlenített és steril legyen anyatejes, 7 hónaposnál nagyobb babáknál. Nekünk kinti kutya van és marad is, de a bejáratnál leválasztottunk egy kutyamentes területet először levegőztetésre, majd jövőre pedig játszani. 28 hetes kismama
2008. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
25%
attól még nem kell mindenféle veszélyforrásnak kitenni a picit!igen, a baba legyengített kórokozókat kap, de a kutya kórokozói nincsenek legyengítve! és az a természetes ha egy anya a széltől is védi a gyermekét, szomorú ha valaki ezt másképp gondolja, de akkor miért buzdít másokat is a hülyeségre?
2008. ápr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Nem akartam ezzel egy lavinát elindítani, de örülök, hogy más is úgy látja a helyzetet ahogy én. Eldöntöttem, a kutyus marad, hisz én is kutya mellett nőttem fel és nem lett semmi bajom, sőt például ebben az évben nem is voltam beteg annyira jó az immunrendszerem( kop, kop, kop:) Tudom, hogy egy kutya milyen ragaszkodó tud lenni, főleg az enyim:) és nem biztos, hogy másnál túlélné és nem pusztulna el bánatában:(

Köszönöm, hogy segítettetek:)

2008. ápr. 10. 21:25
 16/34 anonim ***** válasza:
79%
a pici csak akkor fog megfertőződni, ha a kutyus nyalogatja, nem mosunk kezet és a dolgaival (játék, ruha, cumi stb) érintkezik. Azért már megbocsássatok, de ennyire ne legyünk már beparázva, a levegőből nem fog a kutyától semmit elkapni. akkor ne is vigyék le a pestiek sétáltatni a kisbabát, mert beszívja--sajnos így van--a bűzös levegőt és esetleg egy kutya is lesétál mellettünk majd néhány méterre, nem bezsélve a kutyaszarról az emberi vizeletről az utcákon. azt gondolom, hogy csak kellő körültekintést és odafigyelést igényel a dolog. persze szerintem a kutyapártiak közül sem gondolta senki, hogy az a normális, ha egy szoba+hallban élünk együtt a babával meg a kutyával. ha nem elkerülhetetlen a babával való közvetlen kontaktus, akkor szerintem mit árthatna egy kutya!???semmit------persze mindent lehet hülyén csinálni!!!!!!!!
2008. ápr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
79%
gratulálok a döntésedhez, további jó babavárást kívánok! egyébként vannak az interneten oldalak, ahol segítenek,hogy mit csinálj a kutyával, hogy ne legyen féltékeny sem és ne tekintse idegennek a babát. a kutyák inteligensebbek mint egyes emberek, ha nyugodt, kedves kutya akkor a gyerekkel automatikusan óvatosabb lesz mint a felnőtekkel.:) és ezt nagyon szép lesz megélned!
2008. ápr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
67%

Hadd mondjam el egy ORVOS véleményét is. Remélem, senki nem kap tőle infarktust, bár ahogy elnézem, van rá esély. Szóval: bizonyított tény, hogy a kutyában (feltéve, hogy oltott, féregtelenített, fürdetett ebről van szó) sokkal kevesebb baci található, mint apa és anya nyálában, aki ugye még olykor a cumit is lenyalja és hasonlók...

Én semmiképp se teszem ki a kutyát a lakásból, egészségügyi végzettségű párom is azt mondja, semmi baja se lehet a babának. Nem is beszélve arról, hogy ha túlságosan is sterillé akarod tenni a körülményeket, rengeteget ártasz a babádnak. Nincs rá szüksége. A kutyátokhoz már réges-rég hozzászokott, ugyanis te is hozzászoktál, az esetleges bacijait jól tolerálja a szervezeted, tehát a babáé is megtanulja még a pocakodban. Iszonyú, mennyire korlátoltak vagyunk még így a 21. században is!

26 hetes makkegészséges kismama (kutyák, macskák, lovak tengerimalacok vannak itthon)

2008. ápr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
64%

Azt hiszem, itt pont a 21. század a probléma...

Sokan azt hiszik, hogy csak agyonsterilizált környezetben, állatoktól kilométeres távolságban lehet egészséges egy gyerek. Iszonyú messze kerültünk a természettől...

A kutya szerény véleményem szerint egy cseppnyi természetet is jelenthet ebben a betonrengetegben.

Ha jól kezeled a helyzetet, a gyereknek nemhogy baja nem lesz, de hosszabb távon csak nyerhet a család kedvencével.

Lehet engem is leértékelni.

2008. ápr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
38%
Akkor sem az újszülött baba mellett a helye. Az igaz, hogy hasznos lehet, de nem pici korban.
2008. ápr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!