Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire ártok a picinek, ha...

Mennyire ártok a picinek, ha megszületik, hogy ha kutya van a házban?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodunk azon, hogy megtarsuk-e a kutyust, hogy jön a baba.

A tanácsotokat szeretném kikérni, hogy ha mellette döntünk mire ügyeljünk, hogy véletlenü se legyen a béby-nek baja abból, hogy kuya van a háznál.


2008. ápr. 10. 20:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem mindenképp a baba az első, akármilyan ápolt egy kutya, sohasem lesz teljesen tiszta, számtalan kórokozót és fertőzést hordoz. Ha nincs lehetőség arra, hogy kint tartsátok a kutyust, ajándékozzátok el inkább, de a pici babával egy térben semmiképp ne legyen.
2008. ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a dokim, amikor a terhességet megállapította, rákérdezett van-e kutya, macska, mert szerinte kerüljem, és ne erőltessem a társaságukat.

Szerencsére a kutyám anyánál van, néha azért én sétáltatom. Nekem is hiányzik:-(((, de a babi az első...

2008. ápr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudjátok megoldani, hogy ne legyen a kicsivel???Lakásban tartjátok vagy kertes házban?Ha kertben akkor nehogy megváljatok tőle, az ég világon semmi bajod nem lesz, csak ne puszilgasd meg ha megsimogatod, moss kezet. Ha lakásban akkor mondjuk meggondolandó, mivel nem egészséges egy kutyus a lakásban a babával, mondjuk a lakás mérete sem mellékes, ill. a kutyus mérete sem. Szóval mérlegeljétek és, ha nem megoldható a kutyus és a baba különválasztása biztonsággal, akkor talán tényleg el kell ajándékozni........családnak nem tudjátok????

Boldog babavárást!!

2008. ápr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Végül is megoldható a kinti tárolása, mert társasházban lakunk, és van egy icike-picike elkerített rész. lehet, hogy inkább ez mellett döntünk, úgy is jön a jó idő és van időnk még a kiszoktatásához.
2008. ápr. 10. 20:33
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvasgass:

[link]

2008. ápr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk is megvolt már a kutya, mikor terhes lettem. Maradt. A higiéniai szabályok betartásával semmi gond nem lesz. A kutyánál arra kell figyelni, hogy ne nagyon változzatok meg az irányában, hogy ne legyen féltékeny. A babát mutassátok be neki, ne zárjátok el tőle (persze azért ne nyalogassa), így nem lesz semmi gond.
2008. ápr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
16%
Milyen dolog az, hogy a kisbaba mellett kutya van? Hogy kell ezt elképzelni, először a fenekét nyalogatja, utána meg a baba dolgait?
2008. ápr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem megfelelő higéniás szabályok betartása mellett nem lehet gond. És persze azért ne maradjanak véletlenül sem kettesben. Szomszédoméknak is van, mégis egészséges 8 hónapos babájuk van. Nálunk cica van, és nem fognak érintkezni. Szerintem odafigyelés dolga az egész.
2008. ápr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
16%
Úgy látszik, nektek nem fontos a baba egészsége!
2008. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
57%

Komolyan mondom, a mobiltelefonokat, a vezeték nélküli egeret, a wifi modemet, a zöldnövényeket, a műanyagból készült eszközöket, az állatbőrből készült kiegészítőket és még ezer mást sorolhatnék itt, nem akartok száműzni?


A gyerek annál betegebb lesz, minél "látszategészségesebben" neveled... Gondolj csak bele, az oltás során legyengített kórokozót kap. Azért, hogy EGÉSZSÉGES legyen, meg fogják fertőzni... Pont attól alakul ki a baba természetes immunizáltsága, hogy kórokozókkal találkozik.

Persze nem azt mondom, hogy "kutyakakival" kenjétek a játékait, de ez a túlaggódás sokkal többet árt a babának, mint a kutya...

2008. ápr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!