Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz így az Afp eredményel?

Mi lesz így az Afp eredményel?

Figyelt kérdés
Az orvosom szerint 16 hetes vagyok.Pénteken megyek az AFP-re.De sajna múlthéten be kellett mennem az ügyeletes korházba és ott a doki azt mondta egy héttel több.Az Afp nem akkor a legpontosabb ha pontosan a 16.héten nézik?
2009. jún. 8. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első 12 hétben mért méretei alapján szokták meghatározni a korát a babának, mert ilyenkor még minden baba egyforma. A későbbiekben azt szokták a leletre írni, hogy a mért adatok alapján mekkora a baba, ebben lehetnek eltérések. Az afp akkor ad jó (értsd: értékelhető) eredményt, ha a baba kora nem a mért adatok alapján történik.

2009. jún. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is majdnem 17 hetesen voltam és jó érték lett.

Amikor erről kérdeztem az orvost, azt mondta hogy ez a vizsgálat amúgy sem irányadó már, mert a találati aránya kb 5%-os, a többiben akkor is esetleges bajt jelez, amikor minden a legnagyobb rendben.


Várd meg milyen eredményt ad, de ha esetleg eltérés lesz, ne aggódj miatta! Ha UH-n minden rendben és a 12. hetid is jó volt, akkor nyugalom!


Üdv.

21 hetes km

2009. jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia. Elvileg a 16 hetesen kell menni. Attól még hogy a babád nagyobb a dokidra hallgass. Amúgy az AFP egy elavult módszer, külföldön már nem is csinálják mert sok a téves eredmény. Így ha 16 hetesen veszik le akkor sem biztos hogy a legpontosabb eredmény lesz.

Üdv. 23 hetes km

2009. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!