Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan aki a 28. vagy 30....

Volt olyan aki a 28. vagy 30. hét körül szült? Ilyenkor már megmarad a pici?

Figyelt kérdés
Most vagyok 28. hetes, és néha eszembe jut hogy nehogy hamarabb jöjjön a baba.Csak kíváncsi vagyok hogy ilyenkor milyen esélyei lennének.
2009. jún. 8. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Sztem persze miért ne maradna meg??föleg ha megvannak a méretek mármint súlyra gondolok akkor minden oké...de ha mégse akkor inkubátorba kerül a pici és amig nem eléggé fejlett bent marad a kórházba...ne aggodj!
2009. jún. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kolleganőm fia a 28. hétre született.

Már 10 éves!

:)

2009. jún. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem akarok én még szülni, de annyi rosszat hallani, meg hát én olyan paragép vagyok, és félek egy kicsit, nagyon akarjuk ezt a babucit, kettőt már elveszítettünk.Mindig mondom neki hogy legalább a 36. hétig tartson ki a drága.
2009. jún. 8. 10:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Üdv,

Nekem rokonom olyan beteg gyerekekkel foglalkozik akik a 24.héttől születtek. Néhányuknál, bocsánat, hogy ezt írom, de sajnos életben maradtak, hogy még max 2évig nagyon betegen éljenek, pusztán azért mert a szülés közben, bármennyire is figyeltek rájuk agyvérzést kaptak, oxigénhiányosak lettek, esetleg picivel többet kaptak oxigént, kicsi volt a súlyuk, éretlen volt a tüdő...

És vannak ott olyan picik akik ugyan ezt 40.hétre játszották el.

Nem minden baba jár így, aki nagyon picinek születik, vannak, akiken pár évig/hónapig látszik a korababaság, de van akiken alig alig, és elevenek, ördögfiókák lesznek.


Nekem nem sokon múlott, hogy az egészséges manóm korábban jöjjön ki, és akkor is az ügyeletes doki igencsak rám hozta a frászt, mikor elkezdte sorolni, milyen baja lehet egy ekkora picinek, ha kijönne.

2009. jún. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Életképes,igen.de leginkább nem a súlya,hanem a tüdő érettlensége szokott gond lenni.Kb ez idő alatt fejlődik ,érik meg a tüdő ,arra hogy itt kint eltudja látni oxigénnel a babát.

[link]

2009. jún. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!