Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor van az a hét, amikor...

Mikor van az a hét, amikor már minimálisra csökken a vetélés kockázata? 12 hetes vagyok, lassan elmondanám a barátoknak, de félek, h elkiabálom. Vagy ilyenkor már jó eséllyel megmarad a babám?

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:

12. hétig mondják a kritikus időszakot, úgyhogy szerintem már mondhatod! De ez is csak babona szerintem, én nem bírtam magamban tartani. :)


Boldog babavárást és jó egészséget kívánok!

2010. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a 14. héttől számottevően csökken a vetélés kockázata, de nem nullára. Viszont ekkortól már jó eséllyel lehet bízni abban, hogy megmarad a baba.


A 24. héttől pedig akkor is lenne már esélye az életbenmaradásra, ha világra jönne idő előtt.

2010. jan. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12 hetes korban mondják, de sajnos a veszély mindíg fennáll, amíg meg nem születik a baba.
2010. jan. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy ezzel az erővel senkinek ne mondjuk el, hiszen bármikor történhet bármi, az is lehet, hogy ma elüt az autó. Én 21 hetes vagyok, de még mindig nem merem közhírré tenni, és nem is babonából... nemtudom miért. Ettől függetlenül mindenki tudja, de nagyon parás vagyok.

Nekem anno a 12. hetet mondták, aztán azt, hogy majd a 18. héten megnyugszom. És annak lett igaza, aki a 18. hetet mondta. A 12-18. hétig (vagy amig meg nem mozdul + nincs meg a genetikai uh) katasztrófa volt minden egyes nap. Nem éreztem a babám, fájogatott a pocim és különben is, utálom a bizonytalanságot!

Egyébként, hogy megnyugtatót is írjak, hiszen nem mindenki olyan hülye mint én... a 12. hét végén a vetélés kockázata hirtelen lecsökken 3%-ra. A 9. héttől folyamatosan csökken, de akkor ugrik egy nagyot.

Boldog babavárást és ne idegeskedj! :)

2010. jan. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nehéz! Ha eddig nem volt gondod, panaszod, akkor elmondhatjátok.

Én sajnos a 12. heti UH után másnap véreztem (előtte 7 hetesen is), pedig akkor már azt hittük, minden rendben lesz, elmondhatjuk a családnak, erre fel kórházba kerültem 2 hétre, így is el kellett mondani, de mennyivel jobb lett volna, ha problémamentesen mondhattuk volna el.

35+1 hetes

2010. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!