Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon tanácstalan vagyok!...

Nagyon tanácstalan vagyok! Nem tanácsot, inkább véleményeket kérnék?

Figyelt kérdés

Szóval tudom, hogy dönteni úgyis nekünk kell, csak kíváncsi lennék, hogy ki mit tenne a helyemben.

Megpróbálom röviden leírni.

Ez az 5. terhességem, most vagyok 9+4 hetes. Az első kettő vetéléssel végződött, a harmadikból megszületett a kislányom ,aki a jövő héten lesz 2 éves. Mindig is akartunk mégegy gyereket. Tavasszal ismét terhes lettem, de a 12.heti uh kiderült, hogy beteg a baba, el kellett vetetni. Reménytelen volt, ebbe most ne menjünk bele, ki hogyan döntött volna, én nem akartam beteg gyereket megszülni az egészséges lányom mellé. Most ismét babát várok, mint már írtam 9+4 hetes vagyok. Viszont csak most derült ki, hogy a férjem munkahelye, ami eddig egy biztos megélhetést jelentett számunkra, nagy eséllyel meg fog szűnni. Hogy mikor azt senki nem tudja, de nem húzzák már sokáig. Nekem csak a gyes lesz márciustól, a munkám sem olyan ahol jól keresnék. Kb 80 lenne a fizum, már ha egyáltalán vissza tudna venni a főnököm. (magánvállalkozó, nagyon rossz helyzetben ő is) Van valamennyi megtakarított pénzünk, saját lakásunk ami ugyan csak 37nm2, autónk ami elég öreg, de ez mind jó úgy ahogy van. Viszont semmi segítségem, csak a férjem. Ha neki el kell menni máshová dolgozni, egyedül maradok a két gyerekkel. Már ha talál egyáltalán munkát! Ő azt szeretné ebben a helyzetben, hogy vetessem el, én viszont nem akarom! 37 éves vagyok, ez az utolsó esélyem, mert 40 fölött már semmiképpen nem akarok szülni. Tudom, hogy igaza van az anyagiakat illetően, hiszen nagyon nehéz lesz két gyerekkel, de én bízom benne, hogy talál állást.

Ti mit tennétek? Meg mernétek tartani, vagy tényleg vetessem el? Annyira nehéz!!!!!!!!!!!!!!!! Teljesen kétségbe vagyok esve és már nincs is sok időm gondolkodni! Kérlek írjátok le őszintén, ti mit tennétek?


2012. febr. 28. 13:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti megtartanám!!!! Egy második gyerek annyira nem sok plusz kiadás eleinte, így ebból a szempontból nem lehet nézni az anyagiakat.... A párodnak, ha van második baba, ha nincs, akkor is kell munkát keresni! Mert ennetek kell, mindhármotoknak! :) És szerintem csak anyagi okok elvetetni egy babát... azt nem fogod tudni feldolgozni. És ki tudja, lehet, hogy egy szuper állást talál a férjed és még jobban fogtok élni, mint most! :))) Én sok sikert kívánok és boldogságot!
2012. febr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Látod mindenki támogat abban a döntésben, amit érlelsz magadban: egy élet nem múlhat azon, hogy éppen van-e munka, hidd el, annyi nehéz sorsú ember van, mégis születnek gyermekek, fogadd el ezt az ajándékot a Jóistentől, legyetek boldogok vele!
2012. febr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Baba marad, én nagyon boldog vagyok, a férjem pedig megpróbálja feldolgozni a dolgot, legalábbis megigérte. Köszi mégegyszer mindenkinek a biztatást!
2012. márc. 5. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!