Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon tanácstalan vagyok!...

Nagyon tanácstalan vagyok! Nem tanácsot, inkább véleményeket kérnék?

Figyelt kérdés

Szóval tudom, hogy dönteni úgyis nekünk kell, csak kíváncsi lennék, hogy ki mit tenne a helyemben.

Megpróbálom röviden leírni.

Ez az 5. terhességem, most vagyok 9+4 hetes. Az első kettő vetéléssel végződött, a harmadikból megszületett a kislányom ,aki a jövő héten lesz 2 éves. Mindig is akartunk mégegy gyereket. Tavasszal ismét terhes lettem, de a 12.heti uh kiderült, hogy beteg a baba, el kellett vetetni. Reménytelen volt, ebbe most ne menjünk bele, ki hogyan döntött volna, én nem akartam beteg gyereket megszülni az egészséges lányom mellé. Most ismét babát várok, mint már írtam 9+4 hetes vagyok. Viszont csak most derült ki, hogy a férjem munkahelye, ami eddig egy biztos megélhetést jelentett számunkra, nagy eséllyel meg fog szűnni. Hogy mikor azt senki nem tudja, de nem húzzák már sokáig. Nekem csak a gyes lesz márciustól, a munkám sem olyan ahol jól keresnék. Kb 80 lenne a fizum, már ha egyáltalán vissza tudna venni a főnököm. (magánvállalkozó, nagyon rossz helyzetben ő is) Van valamennyi megtakarított pénzünk, saját lakásunk ami ugyan csak 37nm2, autónk ami elég öreg, de ez mind jó úgy ahogy van. Viszont semmi segítségem, csak a férjem. Ha neki el kell menni máshová dolgozni, egyedül maradok a két gyerekkel. Már ha talál egyáltalán munkát! Ő azt szeretné ebben a helyzetben, hogy vetessem el, én viszont nem akarom! 37 éves vagyok, ez az utolsó esélyem, mert 40 fölött már semmiképpen nem akarok szülni. Tudom, hogy igaza van az anyagiakat illetően, hiszen nagyon nehéz lesz két gyerekkel, de én bízom benne, hogy talál állást.

Ti mit tennétek? Meg mernétek tartani, vagy tényleg vetessem el? Annyira nehéz!!!!!!!!!!!!!!!! Teljesen kétségbe vagyok esve és már nincs is sok időm gondolkodni! Kérlek írjátok le őszintén, ti mit tennétek?


2012. febr. 28. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Véleményem szerint mindennek oka és ideje van.Eddig nem kaptál másik babát,mert nem lehetett,most ott van veled.A férjed nem lesz örökké munkanélküli,de,ha ezt a babát most visszaküldöd,ő elmegy örökre.Bízz a gondviselésbe.

2012. febr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én úgy érzem a soraidból, ha elvetetnéd, akkor azt életed végéig bánnád. Nem tudhatod, hogy a férjed nem talál-e hamarosan másik hasonlóan jól jövedelmező munkát, annyi mindent hozhat még az élet. Nagyon sok megpróbáltatás lesz még az életetekben, szerintem nem szabad meghátrálni. Írod, hogy mindig is akartatok két gyereket, hála Istennek sikerült és minden rendben, akkor tartsátok is meg, az a rohadt pénz meg csak össze fog jönni valahogy. Négyen lesztek, még a helyi önkormányzat is tud segíteni, nem szégyen hozzájuk fordulni, ha már 4-5 ezerrel besegítenek, az is valami. Azt viszont mindketten nagyon bánnátok, ha rendbe jönnétek anyagilag és nem lenne tesó. Ki tudja, lesz-e még lehetőséged egy újabb terhességre?
2012. febr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nem vetetném el, hisz ez volt a vágy, hogy legyen !!! Nekünk sokára jött össze, és amikor három éves volt megölelte a nyakam és azt mondta, hogy anya sokáig vártam, hogy a te kisfiad lehessek:)) tehát ők választanak..adj neki esélyt, más sokkal rosszabb helyzetbe szül mint amibe ti vagytok, nekünk hat hitelünk van, ne is kérdezd miért..bebukott a férjem sokmindent..van egy albérletünk, férjemnek is mondták, megszűnik a melóhelye..még sem úgy lett, kerített azért egy másodállást. Nem rózsás a helyzet de nagyon akartuk a tesókát, és majdnem három év kellett ,hogy sikerüljön, és alig várjuk,hogy megszülessen, nincs tartalékunk, de enni és ruhára és alapvető dolgokra futja, pár év és a hitelek is letelnek..nincs nekem sem időm 37 vagyok, de meg se fordult a fejembe, hogy elvetessem, hisz akartuk:)ügyeskedek, variálok, hogy jusson amire kell, megtanultam befőzni, savanyúságot eltenni, olcsón beszerezni, eladni a kinőtt cuccokat, és sok apró spórolási praktikát..a lényeg ne hagyd magad rábeszélni az abortuszra mert meg fogod bánni!! Picurka úgy döntött, hogy a te kicsikéd legyen..
2012. febr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A férjed találni fog munkát, ez valóban nem egy örök állapot!

Tudom most nehéz lesz egy darabig, de én nem tudnám elvetetni 3 vetélés után!

2012. febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én megtartanám, lehet hogy először nehéz lesz ennyi gond mellett. De akartátok ezt a gyereket, egészen eddig. Ne hagyd hogy az anyagiak befolyásolják ezt a már elhatározott döntésed. Ha elveteted biztos hogy egész életedben bánni fogod.

A férjed talál majd munkát, és biztos kaptok majd némi segélyt, ha jól tudom 2 gyerek után már vannak kedvezmények pl a suliban.:)

2012. febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
sztem tartsd meg minden jóra fog fordulni ! ne is gondolj arra hogy elveteted ha egészséges hagyd élni és szeressétek egymást mindennél fontosabb az hogy jó legyen a kapcsolatotok! sok erőt és boldogságot kívánok!
2012. febr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp tartsátok meg!! Jó ég, erre vártatok!! A férjednek meg ígyis-úgyis munkát kell találnia, tök mindegy hány gyerek van, el kell tartania a családját! Szóval hajrá és sok sikert a babához!
2012. febr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet, mindenféle orvosi vizsgálat mellett amit csak lehet elvégeztetni, és egészséges megtartanám.


Mi úgy tervezzük a 2. babát, hogy a férjemnek megszűnik a mhelye nem égészen 1 év múlva, fiam most 1,5 éves. Lakás és öreg autó van. Mi szülés után vélhetően elköltözünk Németo-ba vagy Angliába.

2012. febr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Hihetetlen mennyire jól tud esni pár idegen ember biztatása!

Abban én is egészen biztos vagyok, hogy ha elvetetném egész életemben bánnám. Remélem a férjemet is meg tudom győzni!

Nagyon aranyosak vagytok és minden jót kívánok mindenkinek!

2012. febr. 28. 13:34
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia! 9, majdnem 10 hetes baba már olyan nagy, ne vetesd el!:-( Munkahely lesz másik annak aki igazán akarja, és ha egynek jut kettőnek is fog, Ez a babóka titeket választott, hogy Ti legyetek a szülei, Te az anyukája, és a párod az apukája. Ne engedd, hogy elmenjen!

Írd meg majd mit döntöttél, de tudod a mai Magyarországon ha mindenki elvetetné a babóját ha megszünne a munkahelye, akkor elég kevés gyerek születne.

2012. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!