Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam a babát vagy ne?

Megtartsam a babát vagy ne?

Figyelt kérdés

8 hetes terhes vagyok.A baba apjával 4 éve élek együtt és 2 éve szerettünk volna babát ,de akkor nem jött össze.

Mikor összejött az egy szakítás utáni véletlen volt.

Azért szakítottunk mert megismert egy lányt akivel kölcsönösen vonzódni kezdtek és mivel munkahelyi kapcsolat volt,hát nem járt haza csak aludni.

Én hisztiztem,és végűl elafajultak a dolgok.

Terhességemre az első reakciója az volt h nem az övé és hogy ne tartsam meg.Beleegyeztem h nem tartsuk meg.De akkor ő meggondolta magát valamért.


2009. jún. 7. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt te érzed !!!Ha úgy érzed hogy szeretnéd ezt a babát (Ő aztán tényleg nem tehet semmiről)és be tudod vállani hogy egyedül felbírod nevelni akkor tartsd meg!!!Mert a barátod ezek szerint félrelép és ha gondol egyet megteszi újra és újra!!!Ez a döntésed remélem jól döntesz!!!Sok sikert!
2009. jún. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül is felbírod nevelni,akkor tartsd meg!Én megtartanám...
2009. jún. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hat sok minden szem elott kell tartani ilyenkor!Fel tudod e nevelni egyedul,mennyi idos vagy,az anyagiak stb...

De ha egy ember ilyen hat nem tudom en biztos nem tennem!a multkor volt a tv-ben ha 1 ferfi 1* felrelep az meg megbocsathato mert csak a sex miatt teszi,de ha valaki 1 szemelyel tobbszor talalkozgat azt mar erzelmek fuzik a masikhoz es az mar nem csak sex.

Szoval te tudod,de jol meggondolando!

Jo dontest neked!

2009. jún. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Egyedűl félek vállalni,de Ő most már nagyon akarja és imádja és boldog tőle.

Én viszont Nem.

Most is együtt dolgoznak,de sokat jár haza hozzám és nem kell neki a másik állítólag.

Csak én már nem tudok bízni benne.

2009. jún. 7. 11:47
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Akkor adj neki még 1 esélyt legalább ha nagyon akarja de mondd meg neki hogy mostmár nincs visszaút!!
2009. jún. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Csak azért mert az ex annyira akarja,ne tartsd meg,úgy értem,hogy csak az ő kedvéért,az úgy nem fair,ezt meg úgy értem,hogy ha te gyűlölöd majd az a gyereket akkor mivel lesz jobb?Persze benne van a pakliban,hogy a baba hozzád nő,meg egy anya sztem csak kivételes esetben nem szereti a gyerekét de egy ex kedvéért megtartani,főleg,úgy h bizonytalan az anyagi helyzeted,nem jó.A pasi lehet h most örül,lehet h mikor megszületik meg rá sem fog tojni,ez is benne van a pakliban.Nem vagyok ab ellenes,de ok nélkül ölni nem jó dolog.Neked kell döntened,mi nem hozhatunk döntést helyetted,de mérlegelj,mert egy olyan kedvéért aki először nem is akarta és még azt is mondta nem az övé,nem érdemes.Pontozzatok le de sztem így van
2009. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz döntés. Én megtartottam volna, de csak egyedül, nem az apával. Az apát megpróbáltam volna úgy "kezelni", mint elvált apukát, akinek megvannak a jogai, de az apa és én köztem lévő kapcsolatot mindenképpen felfüggesztettem volna. Ne a baba miatt jöjjön vissza, hanem miattam (is). Ennek a bebizonyítása sok idő. Ha be tudja bizonyítani, az jó, és lehettek még boldog család. Viszont sok esetben bebizonyosodott már, hogy a gyermek sajnos nem tud egy megromlott kapcsolatot helyrehozni, végül szétmennek a szülők. De lehettek ti a kivételek, akik erősítik a szabályt.

De mondom, én bevállalnám, hogy egyedül nevelem föl. Nem tudom abba a helyzetbe beleélni magam, hogy egyedül nem merem, és boldogtalanná tesz a terhességem tudata.

2009. jún. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hú ez nem valami jó! De lehet jobb lenne megtartanod! Ha belegondolsz hogy 2 évet vártál rá! Mi van ha elveteted és aztán megint hosszú évek telnek el mire újra babás leszel? Csak ne sokáig gondolkozz kérlek mert az a kis élet egyre nagyobb. Sok sikert a Jó döntéshez!! :)
2009. jún. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem válaszolónak. Nagyon sokáig vártál rá, és mi van ha később meg nem lehet....? Jól gondold meg! És az is igaz, h az apát már én is úgy kezelném, akinek joga van a babához, de már nem az én párom. Érzelmek fűzik ahhoz a nőhöz, nincs rá garancia h nem megy hozzá vissza, ha éppen elege lesz abból, h a baba sír vagy kakis, vagy.... stb. Próbáld meg egyedül és aztán lehet h rád is rádtalál a nagy ő, de a babát szerintem se vetesd el, ő már egy Élet, ami most benned dobog és csodás érzés, mikor megmozdul, vagy visszajelez neked...

Üdv.: 26 h. pocis

2009. jún. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tarsd meg rengeteg nő fél mert elhagyták terhesen és mégis megtartja és tiszteségesen felnevelni. Hidd el neked is menni. Ráadásul egy abortusz életre szóló lelki nyomot hagy. Tedd fel magadnak a kérdést érdemes megölni a gyermekedet egy pasi kedvéért? Meg az is lehet hogy addigra ő is megváltozik és talán kibékültök.
2009. jún. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!