Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Velem van a baj? Az a gondom,...

Velem van a baj? Az a gondom, hogy a párom nem akarja felfogni, hogy a saját babámnak vásárolok. Eddig amiket vettünk, mindenre azt mondta, hogy majd úgyis a tesójáé lesz.

Figyelt kérdés
A kiságy is, ami még az enyém volt meg a baldachin, amit anyu vett! Az ő szüleitől még semmit sem kaptunk. Mondtam neki, hogy amit anyuéktól kapunk, azt nem adom senkinek, de amit ketten veszünk vagy az ő szüleitől kapunk, azt kölcsönadjuk nekik. Erre azt felelte, hogy irigy vagyok.Amúgy első baba a családban, mindent nekünk kellett beszereznünk. Szerintetek tényleg irigy vagyok?
2009. jún. 4. 15:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Szeptemberre várom a kislányomat.
2009. jún. 4. 16:21
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szived joga eldönteni kinek mit adsz kölcsön. Nekik most kell? Vagy majd egyszer ha nektek már nem? Ha nem tudnak rá vigyázni akkor én sem adnám oda. Főleg ha több gyereket terveztek és nem is nagy korkülönbséggel... persze ez attól is függ hogy ők milyen emberek, visszaadják-e és vigyáznak-e rá. A kiságy már ha jól olvastam családi "ereklye" megértem hogy vigyázni akarsz rá. Van testvéred? Mert akkor tudsz azzal érvelni ha nem akarod odaadni hogy anyudéktól kaptátok úgymond kölcsön, és majd tesódék kapják meg.

Amúgy egy gyereket általában tervezni kell (kivéve ahol véletlenül becsúszik) de a sógorodéknál ilyen gondolom nincs és arra igenis gyüjtsenek, spóroljanak.

Nem vagy irigy hisz nem is mondhatunk ilyet mert konkrétan nem ismerjük az előzményeket, és a sógorodékat sem.

Valahol ismerős a szitu, anyumék mindennel segítenek, anyós meg viszi el a pénzt...

Kitartás. :)

2009. jún. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem most kell nekik, hanem majd pár év múlva. Nem is olyan rég vannak együtt. Amúgy nincs tesóm (sajnos).
2009. jún. 4. 16:37
 14/19 A kérdező kommentje:
Ja, és tervezzük a másodikat is... Ezért nem értem a férjem...
2009. jún. 4. 16:39
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg nem értem miért van egyáltalán témán ez a dolog, nemhogy még össze is vitatkozzatok ezen! Lehet együtt sem maradnak, vagy ki tudja mi lesz pár év múlva! Ezen aztán nem is érdemes rágódni vagy beszélni is akár erről. Felesleges. Majd ha eljön azaz idő, elég akkor. Majd ha elkezdik tervezni a babát, sőt inkább majd ha bejelentik a terhességet.

4. válaszoló

2009. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Azért egy kicsit megnyugtattatok!
2009. jún. 4. 16:50
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Óóh... a párodat talán a büszkeség sodorta ebbe a gondolkodásba!? Hogy nektek ez mind megvolt, - mert ugye addigra már csak múlt idő.

Lehet, hogy nem jól látom..., de idő mindenképp van még, úgyhogy szerintem, ennek a témának eljön még a valódi ideje. :)

2009. jún. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia! Nem vagy irígy:)! Nekem is első baba de a családban a 2. Tesóm babájuknak mindent én vettem 95%ban. És képzeld el most hogy lesz babánk majdnem úgy volt ide sem adják a kis cuccokat amiket én vettem:(! De végül ide adták.Jó nem? Most

én is úgy vagyok emiatt hogy nem fogom oda adni a cuccainkat senkinek. Mi is szeretnénk másik babát!

2009. jún. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Azért olyan drága a kiságy,mert 3 ágy egyben!Matraccal mindennel!Én gyerek koromban (12 éves koromig) babáztam!A mindenem volt a baba!:D Nagyon sok ruhám volt,amit a rokonoknak jószívűen kölcsönadtam,aztán utána és most sem tudják visszaadni,mert nincs meg!A pofám leszakadt mikor meghallottam!Pedig hangsúlyoztam,h majd kérem vissza,mert azokban a ruhákban még én fickándoztam huszon akárhány évvel ezelőtt,és én vigyáztam rá!!!Ezért én még régen megfogadtam,h soha többé semmit senkinek!!!!
2009. jún. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!