Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Velem van a baj? Az a gondom,...

Velem van a baj? Az a gondom, hogy a párom nem akarja felfogni, hogy a saját babámnak vásárolok. Eddig amiket vettünk, mindenre azt mondta, hogy majd úgyis a tesójáé lesz.

Figyelt kérdés
A kiságy is, ami még az enyém volt meg a baldachin, amit anyu vett! Az ő szüleitől még semmit sem kaptunk. Mondtam neki, hogy amit anyuéktól kapunk, azt nem adom senkinek, de amit ketten veszünk vagy az ő szüleitől kapunk, azt kölcsönadjuk nekik. Erre azt felelte, hogy irigy vagyok.Amúgy első baba a családban, mindent nekünk kellett beszereznünk. Szerintetek tényleg irigy vagyok?
2009. jún. 4. 15:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
És ha szeretnél kistesót, megint beszeretek mindent? Hát a férjed meg az ő tesóját többre tartja mint a saját családját? Kicsit el kéne vele beszélgetni. Ja és szerintem nem vagy irigy, én se adnám oda.
2009. jún. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem irigy vagy, a családon belül miért ne adnád oda??
2009. jún. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Hát teljesen megértelek, amúgy én sem adnám oda. Teljesen én is úgy csinálnám, ahogy írod, amit az ő családjuktól kaptatok azt KÖLCSÖN adhatjátok, de amúgy meg oldja meg mindenki maga, ha már gyereket vállalt. Nektek is úgy kellett beszerezni mindent, veletek sem jótékonykodott senki. Persze, jólesik az embernek, amikor kap ezt-azt, na de hogy a párod szülei semmit se vettek. (na nem, mintha az én anyósom is dettó nem ugyanez lenne, mi is mindent az én szüleimtől kapunk). És ha te esetleg a saját tesódnak, unokatesódnak, barátnődnek stb. szeretnéd kölcsönadni, amiket ti vettetek? A férjed ebbe nem gondol bele? Részedről is jogos lenne a felvetés.
2009. jún. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Én kölcsönadnék mindent de csak és kizárólag abban az esetben, ha tudom, hogy maximálisan vigyáznának mindenre és hiánytalanul visszaadnák, hiszen valószínű, nektek is lesz még következő gyermeketek.

A férjed testvérét és annak társát Te ismered, Te tudod, hogy milyen emberek. Ez már abból is látszik, ha belépsz a lakásukba. Ha szép tisztaság van, minden a helyén, bármit eddig kölcsönadtatok azt szépen, gondozottan adtak vissza, akkor bízhatsz bennük és külön a lelkükre kötném, hogy vigyázzanak mindenre.

Kényes az ügy, mert ha tudják, hogy van kiságy és nem akarod odaadni, akkor valóban gondolhatják, hogy irigységből. Ez is attól függ, milyen emberek.

2009. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%
Mi még később szeretnénk babát,de már gyűjtünk rá!Mi meg nem szeretnénk semmi állandó cuccot kölcsön kapni(kiságy,pelenkázó,babkocsi)mert ha jön majd a tesó akkor én menjek a saját holmimért?És ha az a valaki nem úgy vigyáz rá mint én?Lehet akkor én is irigy vagyok!De egy 200 ezer forintos kiságyat nem adnék senkinek oda!Max. a nővéremnek,akiben maximálisan megbízok!Mindenki oldja meg maga!!!Én nem kockáztatok ilyen drága babaholmit!!!!Tőlem kérheti bárki,én nem fogom odaadni senkinek!
2009. jún. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, 200 ezer ft-os kiságy??? Olyan is van? Mennyit szántok Ti babakelengyére egyáltalán???, :) Költői kérdés volt, bocs az offért.

Előző v.

2009. jún. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk az összes holmi került kb 200 ezerbe,de ez most mellékes!!!

Mi családunkban a második gyerek volt a miénk,mégis mindent be kellett szereznünk,mert semmit nem kaptunk kölcsön.Mondjuk,ez gennyes dolog ,mert hiába vigyázol,foltos maradhat a ruha,vagy elszakadhat mosás közben.Szerintem csak olyan holmit szabad továbbadni,amit nem vársz vissza.Mostanában kapunk ruhákat,de az illető mindig hangsúlyozza,hogy nem kell visszaadni,és csak "otthonra való" ruhák.

2009. jún. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Légyszi, ne pontozzatok le senkit! A véleményetekre vagyok kíváncsi. Úgy vagyunk, hogy végre lett egy kis házunk, autónk, de meg is szenvedtünk érte. Nem megyünk buliba, nyaralni, nem szórjuk a pénzt. Ellentétben ők nyaranta többször elutaznak, moziba, buliba járnak,stb...

Anyuék tök kiakadnának, ha megtudnák , hogy miket mond a párom. Emiatt már össze is vesztünk. Amit meg a szüleimtől kap a pici, szeretném eltenni emlékbe, hogy ha nagyobb lesz, megmutathassam neki. Lehet, hogy hülyén gondolkodom...

2009. jún. 4. 16:12
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolkodsz hülyén!!!!

Érthető,hogy a saját holmival azt kezd az ember,amit akar.Ha odaadod,akkor elvárhatod,hogy szépen adják vissza,de ha megtartod,akkor megtartod.Senki nem szólhat meg,ha nem adsz kölcsön ruhát,cipőt,játékot.Egy gyereket meg kell tervezni,és igenis gyűjteni rá a pénzt.Tesóméknak nem volt semmijük,babakocsin kívül mindent adtunk nekik,de duplán kapjuk majd vissza,mert náluk lány van és nem akarnak többet.

2009. jún. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A 4. vagyok

Lehet, hogy félreértettem a kérdést. Akkor nektek még nincs saját gyereketek, hanem a jövőre való tekintettel Ti és a Te szüleid is előre vásárolgattok? Mert ha így van, akkor természetes, hogy nem adsz oda semmit, hiszen ez a Ti babátoknak kell majd.

A harmadik babámat várom, a lányunk már 11 éves és most a 3. baba is az Ő ruhácskáit fogja hordani, akárcsak a második gyermekünk hordta. Anno gyönyörűszép, hazai készítőtől vásárolt uniszex ruhákat kaptunk anyóséktól és nagyon vigyáztam mindig rájuk. Egy folt és szakadás sincs rajtuk, pedig már 2 gyereket és 11 évet lehúztak. Igenis lehet vigyázni a ruhákra a gyerek bizonyos koráig, 6 hós korig mindenképp.

2009. jún. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!