Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már betegesen félek a terhessé...

Már betegesen félek a terhességi mérgezéstől! Mérem a vérnyomásom nézem a bokám meg minden! Szeretném pozitivan felfogni az egész terhességet (ahogy eddig is) de most nem megy! Velem van a baj?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm azt kapott és sok rossz dolgot hall az ember!Pedig megékértem mindenkit ha rossz nemondja el!De hiába jártattam a szám!
2009. nov. 23. 15:29
 1/5 A kérdező kommentje:
27hetes vagyok:)
2009. nov. 23. 15:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is Rh- vagyok. 4 terhességből 4 egészséges gyerekem van, minden terhességem problémamentes volt. a terhességi mérgezés elég ritkán alakul ki. Sajnos, ha a közvetlen környezetedben érint valakit, akkor biztosan nehezebb pozitívan gondolkodni és lazán venni a terhességet. De: arra gondolj, hogy ha ideges, stresszes vagy, az negatívan hat a babára. A terhességi mérgezés nem jön egyik napról a másikra. Vannak előjelei, amire ha rendszeresen jársz a védőnőhöz vagy a dokihoz, időben felfigyelnek. Nyugi, nyugi, nyugi, nem teszel jót a babának és most ő a legfontosabb!!!
2009. nov. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak ilyen időszakok. Ha megnyugtat mérd a vérnyomást és figyelj oda a lábadra. Azért tudd hogy nem minden ödéma veszélyes. Ha csak a bokád és a lábfej dagad, de a lábszár nem igazán és reggelre lemegy a duzzanat akkor valószínűleg nincs nagy gond.


Szerintem ha eléred a 30-32. hetet kicsit megnyugszol majd. Ez a legrosszabb időszak, mert ugye nem lenne jó ha már megszületne. Én legalábbis így voltam.


Nyugi, azért a toxémia nem olyan gyakori, és a védőnői ellenőrzések során hamar kiderül ha gond van, utána pedig kezelhető. Nálam az első babánál a szülőszobán derült ki, de nem lett semmi gond.

2009. nov. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 28. hetes vagyok, nekem a barátnőm esett át rajta, de a 37. hétben, amikor már megkezdődött a szülés.

Remélem mi megusszuk. Nem véletlen, hogy ellenőriznek havonta, az pedig plusz dolog, ha Te is figyeled magad. MEgjegyzem én is mérem időnként a vérnyomásom, és a lában is dagad kicsit, de reggelre mindig lelappad. Szóval nem vagy egyedül aki ettől tart, csak amíg nem tapasztalod az előjeleit magadon, főként a magas vérnyomást és a le nem lappadó dagadást, addig nem aggódj ezen.

2009. nov. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az első terhességemnél 32. hetesen kezdődött a toxémia magas vérnyomással. Kezelték gyógyszerrel és kórházi megfigyelésen voltam és a 37. hétre megszületett makk egészségesen a kisfiam. Ha gyakran méred a vérnyomásod és minden rendben akkor ne aggódj. Tényleg nem tesz jót a babának.

Most várom a második babámat 15 hetes vagyok és naponta kell vérnyomást mérnem de eddig minden rendben és nyugodt vagyok. Addig nem izgulok feleslegesen.

2009. nov. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!