Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A gyedet hogy számolják?

A gyedet hogy számolják?

Figyelt kérdés
Augusztus 21-re vagyok kiírva. A munkáltatóm /posta/ azt mondta, hogy először kötelezően le kell tölteni a tgyás-t,és utána leszek jogosult a gyedre. Mivel a 168 nap lejárta átnyúlik 2010-be,/azt hiszem 8 nappal/ a gyedemet a 2009-es bérem után fogják számolni.Úgy tudtam, hogyha 2009-ben szülök, akkor a 2008-as jövedelmemet veszik figyelembe. Hogy van ez? Segítenétek?
2009. jún. 3. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
mivel az igénylés átnyúlik ezért tényleg 2009-es átlagjövedelmet nézik
2009. jún. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez így van. Nekem, de gondolom másnak is, ezért kevesebb a gyed összege. A tgyás pedig valóban kötelező.
2009. jún. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A jogosultságot megelőző év átlag keresete számít, ha jövőre leszel gyedre jogosult, akkor az idei év átlag keresete számít, akkor is ha az idén szülsz. A tgyást fogják a tavalyi átlagbérből számolni. Attól függ, hogy mennyi az alapbéred, ha a tavalyi kereseted alapján is max. gyedre vagy jogosult, akkor mindegy, hogy melyik bérrel számolnak. Ha kevesebb az alapbéred akkor egy picit jobban jársz így. A gyed és tgyás számítási módja nem különbözik. A tgyásnak nincs maximuma, és csak adóelőleget vonnak belőle. A gyeded 100.100,- Ft-nál több nem lehet, és nyugdíj járulékot is vonnak belőle. Alapvetően ezért különbözik a tgyás illetve gyed összege, és nem azért, hogy melyik évi bérből számolják.
2009. jún. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2009. jún. 3. 20:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocs, h én is idepofátlankodok, de most jöttem rá, h nekem is át fog nyúlni a tgyás a következő évre. Az lenne a kérdésem, hogy én jan. 12-től vagyok itthon táppénzen, így kevesebb is valamivel a pénzem, mintha dolgoznék. De a gyedhez a 2009-es táppénzes jövedelmemet nézik, vagy pedig az alapbéremet? (mert az alapbéres már jobban nézne ki :))

Köszi!

Üdv: 26 h. pocis

2009. jún. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsónak: a táppénz nem számít semminek az alapjába, csak az első 15 nap betegszabi számít, ami 80% os, és rontja az átlagbért, tehát a táppénz nem alapja másik ellátásnak, remélem segít és érted
2009. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
11:43-as vagyok. Köszönöm az utolsónak! Világos :)
2009. jún. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!