Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány %-kal számolják a kismama...

Hány %-kal számolják a kismama táppénzét, gyedét, gyesét?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 15:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A keresőképtelenség első 15 munkanapja a betegszabadság, az előző évi bruttó béred 70%-a, annyi belőle a levonás, mint a fizetésből. A többi időszak a táppénz, a bér 60%-a, levonás csak szja.

Ha nem volt két év folyamatos munkaviszonyod, akkor a betegszabi 60, a táppénz meg 50%.

Ez mindenkinél egységes, nem számolnak külön kismamáknak.


A gyed az igénylést megelőző évben elért bruttó jövedelem 70%-a, levonás belőle szja, és nyugdíjjárulék.


A gyes nem jövedelemfüggő, mindenkinek ugyanannyi, a mindenkori öregségi nyugdíjminimummal megegyező összeg.

2011. jan. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen aranyos voltál,hogy ilyen részletesen válaszoltál!2006.03.16.-tól dolgozom folyamatosan és most vagyok 7-8 hetes kismama!Gondolom akkor a 2010-es jövedelemből számolnak mindent!
2011. jan. 2. 15:41
 3/21 anonim ***** válasza:

Ha most vagy 7-8 hetes, akkor ha jól számolom, augusztus-szeptember környékén fogsz szülni.

Ebben az esetben a táppénzt, illetve a tgyást valóban a 2010-es jövedelmed alapján fogják számolni, viszont a gyed alapja már a 2011-es jövedelmed lesz.

Ennek az az oka, hogy mindig igénylést megelőző év jövedelméből számolnak, és mivel a baba születése után először tgyáson leszel (24 hét), így a gyed igénylése már 2012-ben történik.

2011. jan. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

és ha szülés előtt megszűnt a munkaviszony, van van benne 2 hónap munkanélküli segély, az beleszámit a bruttóba. értem én:

2012ben szülök. 2011 év végén van 2-3 hó munkanélküli, előtte folyamatos munkaviszony, akkor az a munkanélküli is alapja lesz?

2011. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nem, a munkanélküli nem számít bele az alapjába, mert az is ellátás, és egyik ellátás nem alapja a másiknak. A munkanélküli nem számít bérezett napnak, és ha az adott évben van bérezett nap, akkor az alapján számolnak. Vagyis ha dolgozol fél évet, aztán fél évig kapod a támogatást, akkor a fél év munka alatti jövedelmedet veszik alapul.
2011. jan. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!Remélem azért nem kapok olyan keveset,hogyha a 2011-es évi keresetet veszik figyelembe,vagyis a táppénzt!Tudom furcsának tűnök és a babánál semmi nem fontosabb csak hát mindenki pénzből él.
2011. jan. 2. 18:31
 7/21 anonim ***** válasza:
Huu bocsi szerintem rosszul írtam, nem munkanélküli hanem álláskeresési segéyl, az a pici pénz amire én gondolok. Mert azt nekem beleszámolták. ezért nem kapok gyedet hanem gyest, mert a gyed nem érte volna meg.
2011. jan. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nagyon furcsa, hogy beleszámították, mert gyakorlatilag nem lehetne beleszámítani. Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy nem volt bérjövedelmed, és így a minimálbér alapján számoltak. Mindegy.


Kérdező, még fogsz idén dolgozni?

Nem ártana, mert ha január 1-től kiíratod magad, akkor a betegszabi alatt kapott 70%-os béred lesz a gyed alapja, ami nem túl jó, kivéve ha 210 ezer fölött volt a bruttód havonta. Ha ennél kevesebb, akkor akár sokkal kevesebb is lehet a gyeded.

Ha már dolgozni nem fogsz, akkor legalább a szabikat vedd ki, az alatt teljes bért kapsz, felhúzza az alapodat.

Ha meg dolgozol még egy két hónapot, akkor sem lesz gond.

2011. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Csak az a baj,hogy lakk,hígító keverékével dolgozom,meg ragasztóval meg ón gőz is van a levegőben!Sokat fáj a hasam,mintha meg akarna jönni!Félek,mert mielőtt kiderült,hogy kismama vagyok úgy volt,hogy most januárban kiveszik a jobb petefészkemet úgyhogy nem merek kockáztatni!
2011. jan. 3. 12:17
 10/21 anonim ***** válasza:

Érthető, hogy nem akarsz kockáztatni.

Viszont akkor vedd ki a szabikat, mert ha nem lesz a betegszabin kívül bérezett napod, akkor a gyed nagyon kevés lesz.

2011. jan. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!