Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány %-kal számolják a kismama...

Hány %-kal számolják a kismama táppénzét, gyedét, gyesét?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 15:22
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy megértesz,jól esik!Akkor ezt,hogy oldjam meg,hogy kivegyem a szabit?Jelenleg azon vagyok ma telefonálok,hogy akkor,hogy legyen tovább!Pénteken megyek vissza a nőgyógyászhoz és akkor küld már el vizsgálatokra,meg akkor vesznek terhes gondozásba!Lehet,hogy kicsit értelmetlen amit írtam,csak sokat és mindent le akartam írni!Bocsi
2011. jan. 3. 12:55
 12/21 anonim ***** válasza:

Semmi gond, beszéld meg a munkáltatóddal először, hogy tud-e olyan munkát adni, amit terhesen is végezhetsz ehelyett a veszélyes helyett (elvileg ha nem tud, akkor állásidőt kellene fizetnie).

Kérd meg, hogy kivehesd az összes szabadságod, mielőtt táppénzre mégy.

Ha köcsög, és nem akarja engedni, akkor meg mondd, hogy keressen másik helyet.

Valójában ha beültet egy íróasztalhoz napi 8 órában, akkor is fizetnie kellene a rendes béredet, így kérheted, hogy másként intézzétek el.


A Munka törvénykönyvében le van írva, hogy ilyenkor milyen kötelezettségei vannak a munkáltatónak:)

2011. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

szia!


Ugyan ebbe a cipőben járok én is TP-re készülök, csak én a rossz indulatú és begyöpösödött kolleganőim miatt!


Én most kaptam az infót egy TB-s ismerőstől!


Ez a következő: azt mondta egyszer állapítják meg augusztusban és abból számolják a GYED-et is tehát ezek szerint nyugodtan elmehetsz táppénzre


Szóval semmi akadálya, mert nem jövő év elején kell külön igényelni!


Én is megrémültem, mert akkor inkább végig szenvedek még itt pár hónapot!

2011. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

A tb-s ismerősöd jó nagy butaságot mondott, vagy rosszul jegyezted meg. A tgyást a szülés után vagy előtte 28 nappal kell megigényelni, az akkori adatok alapján számolják az összegét, egészen pontosan az igénylést megelőző naptári év napi átlagát veszik figyelembe. A gyedet csak a tgyás lejártát követően lehet megigényelni, azaz 168 nappal később, amikor szintén az akkori adatok alapján nézik az összeget.


Kedves kérdező!

A munkáltatónak kötelessége olyan munkakörbe áthelyezni, ami az állapotodra nem veszélyes. Ha ezt nem tudja biztosítani, akkor fel kell, hogy mentsen a munkavégzés alól és az állásidőre járó pénzt kell adnia. Ezt a munka törvénykönyve írja elő. a munkáltatók általában nem szeretik, mert az állásidős kifizetései jóval több, mint a táppénz után amit kell fizetniük. Viszont lehet, hogy te az állásidős pénzzel jobban jársz, mint a táppénzzel...

2011. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy ilyen sokan válaszoltatok,jól esik!Nagy dilemma ez majd gondolkozom mit is tehetnék!Az a baj,hogy sok a rossz indulatú ember a munkatársak között és ha én "elveszem az ülő munkahelyét",vagyis az ő feladatát végzem bizony gusztustalanul undokok tudnak lenni,akkor meg csak végig idegeskedem a napokat!Szóval nem könnyű!Mielőtt megtudtam,hogy kismama vagyok,csak sejtettem állandóan bedagadt a lábam,mint egy elefántnak,meg szívritmusszabályzót is szedtem!
2011. jan. 5. 14:23
 16/21 anonim ***** válasza:

valaki1985, tényleg jó nagy butaságot mondtak neked.

Ahogy az utánad válaszoló megírta, a gyedet mindig az igényléskor számolják, vagyis MINDIG az igénylést megelőző évet veszik figyelembe.

Ha te a gyedet jövőre igényled, és idén kizárólag betegállományban voltál, akkor a gyed alap a betegszabi alatt kapott 70%-os bér lesz. Csak akkor jársz jól az egész éves táppénzzel, ha a béred bruttó 222 ezer körüli, vagy magasabb összeg. Minden egyéb esetben kevesebb lesz a gyed.

2011. jan. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Hasonló helyzetben vagyok, aug elejére várom a babát, csak nekem még állásom sincs, egyelőre passzív táppénz aztán majd bejelentem magam a családi vállakozásba, de nem szeretném hogy ez alapján számolják a járulékokat mert akkor az semmi nem lesz. 2010ben viszont nagyon magas volt a bejelentett jövedelmem.

Akkor ha jól számolom július 15ig feltétlen menjek el tgyásra, mert akkor az dec 29 lejár és még 2011ben igénylem meg a gyedet, akkor még a 2010es keresettel fognak számolni? Erről még sosem hallottam amúgy és a kalkulátorok sem veszik figyelembe a neten :/

2011. jan. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Július 17-ig mindenképp kezdd meg a tgyást, így a gyed első napja legkésőbb december 31 lesz. És ebben az esetben a gyed alapja is 2010 lesz, nem 2011.

Csak arra figyelj, hogy a biztosítotti jogviszonyodban ne legyen 30 napnál nagyobb megszakítás, mert akkor a megszakítás előtti jövedelmedet nem fogják figyelembe venni!

2011. jan. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Köszönöm!

Passzív táppénz az biztosított jogviszonynak számít, igaz? Én 1 napot sem mertem kihagyni, de ezek szerint 30 napnál kevesebb szünet lehet, ezt is jó tudni :).

Majd mondom a dokinak úgy írja ki az időpontom hogy júl 17ig el tudjak menni tgyásra. (periódus szerint úgy lenne csak ő kisebbnek mérte a babát, remélem még behozzuk :))

Nem semmi amúgy milyen trükkös ez az egész, nagyon észnél kell lenni!

2011. jan. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szia, igen, folyamatosnak számít, mert a folyamatos biztosítási idő számításánál nem tekinthető megszakításnak a biztosítási jogviszony megszűnését követően folyósított táppénz.

Úgyhogy nem lesz gond:)

2011. jan. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!